Omeny, klątwy, znaki i platforma

Obrazek użytkownika Max
Blog

Mój osobisty stosunek do zjawisk paranormalnych jest, ściśle biorąc, dość sceptyczny. Nie wykluczam ich istnienia, ale, zgodnie z zasadą starej i lekko już wyszczerbionej brzytwy Ockhama uważam, że najpierw należy szukać wytłumaczeń PROSTSZYCH, a POTEM tych bardziej skomplikowanych.

Takie podejście do różnych dziwnych zjawisk nie jest niczym oryginalnym, jest dość powszechne, zwłaszcza wśród różnej maści, jakości i ubarwienia naukowców (do grona których nie mam zresztą honoru się zaliczać). Są jednak wyjątki..

Przed dwoma czy trzema dniami, tuż po pogrzebie na Wawelu śp. Pana Prezydenta, do uszu moich dotarła następującą historyjka. Otóż pewna starsza już pani, należącą do tzw. środowisk akademickich pięknego miasta Krakowa (odnośnie jej personaliów - spuśćmy zasłonę miłosierdzia) podjęła w rozmowie prywatnej (całkiem serio) temat tzw. "klątwy Świętego Stanisława".

Tylko i wyłącznie pro forma nadmienię, że chodzi o tegoż Św. Stanisława, patrona Polski (geneza tej świętości dość dyskusyjna jest zresztą, ale nie czas i miejsce na dywagacje historyczne).
Jako żywo, o wyżej wymienionej klątwie nie słyszałem. Ale, myślę, cóż, nikt nie jest doskonały, możliwe, że moja wiedza niepełna jest, a i uzupełnień domagać się może.

Dość szybko skonstatowałem o co - prawdopodobnie - chodzi. Otóż, wybuch słynnego a wszechobecnego w mediach wulkanu spowodowany miał być rzeczoną klątwą, a konkretnie była to reakcja na "zbezczeszczenie" Katedry przez pochowanie na Wawelu śp. Lecha Kaczyńskiego.

Bredni podobnych nie wieki nie słyszałem. Smaczku dodatkowego dodaje fakt, kto, mniej lub bardziej na poważnie, tego typu wizje przywołuje. Wierzy, nie wierzy, ale powtarza... bo.. "a może" ??

Tu mógłbym kontynuować i dodać jeszcze kilka słów, a to o naiwności, a to o ewidentnej desperacji, która zażartych fanów Polskiej Zjednoczonej Platformy ogarnia (to już i Święty Stanisław się przyda, następne będzie może UFO, która nad Wzgórzem Wawelskim przeleciało...), itd. ,itp...

Może inaczej - "kto mieczem wojuje..."

Proszę bardzo oto kolejny znak - kto chce niech wierzy:

http://wiadomosci.wp.pl/gid,12198025,title,Platforma-plonie---zdjecia-,galeria.html

Znak??

Brak głosów