Czytelnicy i idioci

Obrazek użytkownika Teofil Piecyk
Kraj

Dużo ostatnio wszędzie mówi się o Pawle Kukizie. Nie zajmując się samym Kukizem, chciałbym poświęcić kilka słów manipulacjom portalu wpolityce.pl, które zaobserwowałem przy okazji materiałów Kukizowi poświęconych.

Kilka dni temu wpolityce umieściło materiał, zawierający fragmenty dyskusji rady mądrzejszych od słuchacza, która decyduje, czego słuchacz chciałby słuchać - sam słuchacz może tego nie wiedzieć. Tak działało to za komuny, tak działa i teraz. Rada muzykalnych i wrażliwych zebrała się, by pogadać o tym, czy Kukizowi patronat medialny od trójki dać, czy nie dać. Możemy sobie poczytać rozmowę, z której wynika jasno, ze trójka nie wyklucza grania utworów Kukiza i jakiejś formy promocji płyty (tyle, że w audycjach autorskich, czyli tam, gdzie częściej da się znaleźć jeszcze porządną muzykę). Wątki polityczne owszem, pojawiają się, ale wyłącznie w komentarzu odredakcyjnym! Pojawia się też resume do zapamiętania: Trójka nie będzie grała Kukiza, bo Kukiz krytykuje władze. Podobne manipulacje pamiętam z Wyborczej, z czasów, gdy ogłaszała donośnie istnienie pisowskiej cenzury i prześladowania satyryków ze "Szkiełka".

W ramach prześladowań Kukiz pojawił się wczoraj u Wojewódzkiego, co wzbudziło uczucia zbliżone do wizyty pewnego dziennikarza u znanego adwokata. No tak, przecież RAZ jeszcze niedawno był na diecie! Nieważne, w każdym razie Kukiz był u Wojewódzkiego, czy poległ czy wygrał nie wiem, bo nie wiem, dla kogo bym program Wojewódzkiego włączył, na pewno Kukiz mnie do tego nie zmotywuje. Tymczasem wpolityce bije nas w oczy nośnym tytułem "Kukiz do Wojewódzkiego: Jesteś platformianym śmieciem". Jeśli ktoś nie ma czasu, może pozostać z poczuciem, ze oto rebeliant (wręcz Rebelyant) Kukiz tak ostro pojechał z przechodzonym gwiazdorem bankrutującego TVN. Ale jak się wczytać... Kukiz skarży się, ze dostał łątkę pisowca, choć gdzie może powtarza o "pięciu PZPR-ach" i mówi: ""Ja jestem pisowskim pachołkiem, a ty platformianym śmieciem"". Taka cicha skarga głośnego artysty.

Panowie, nie przeginacie trochę? Nie traktujcie czytelników jako prawicowych lemingów, wystarczą wasze ankiety, będące negatywem ankiet z GW i notoryczne mieszanie informacji z komentarzem. Teoretycznie chodzi nam o to samo, tak przynajmniej by się wydawało. Ale czy cel uświęca środki? Czy zamiast celu zadowolicie się kolejną nagrodą branżową od swoich kolegów z różnych redakcji?

http://wpolityce.pl/wydarzenia/36082-kukiz-do-wojewodzkiego-jestes-platformianym-smieciem-muzyk-ukradl-show-gwiezdzie-tvn

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Widzę, że zadebiutowałeś tą notką na tutejszym portalu.

Jeśli Paweł Kukuz pojawił się w programie Kuby Wojewódzkiego po to, aby mu wykrzyczeć w nos, iż jest platformianym śmieciem, to jestem w stanie zrozumieć decyzję P. Kukiza. A jeśli kierowały nim inne pobudki, to rodzi się wątpliwość dotycząca "kręgosłupa moralnego" tego artysty. Z definicji nie oglądam programów stacji TVN, więc może ktoś napisze więcej na ten temat?

Pozdrawiam, Satyr

______________________________________
 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#289960

w redagowaniu tekstów (literówki, "zjedzone" słowa i litery, etc.) i czasami koszmarna maniera ("pyszne", "urocze", "jako pierwszy portal wpolityce...", etc.).

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#289961

http://youtu.be/UAj7Tl6ajvg                                                               

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#289996

Niusia,m link sie nie ptwoera

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290027

Portal wpolityce.pl to mieszanka sensu i bezsensu. Oni po prostu testują co zdobywa popularność, a co budzi niechęć. W sumie nic złego w tym nie widzę - w końcu "wadza" musi się dowiadywać na co może sobie pozwolić, a na co nie.

Martwi mnie co innego - Kukiz to element przygotowań do powołania ZEN Party. http://niepoprawni.pl/blog/4949/zen-party W tym kontekście portal wpolityce.pl po prostu lansuje coś co ma powstać w miejsce PO, partię pluszaków.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#290004