Hej, kto Polak, na ... motory !

Obrazek użytkownika kayan
Idee

 


Po Najświętszą Panienkę lewacy sięgają, to jest nie tylko bezczelne handełe przy Świątyni, ...
 

KONFERENCJA PRASOWA, środa, 4 kwietnia, 11:00, Marszałkowska 21/25

 
 

W środę 4 kwietnia br. godz. 11:00 w Centrum Edukacyjnym IPN im. Profesora Janusza Kurtyki, Marszałkowska 21/25 w Warszawie, odbędzie się konferencja prasowa zarządu Stowarzyszenia “Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego” – organizatora Jasnogórskich Zlotów Motocyklowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych bardzo serdecznie.
Szanowni Państwo!
 
Wszystko na to wskazuje, że lewactwo, niesione jakimś "duchem nowego porządku", (o którym wprawdzie nam, przeciętnym obywatelom, nic konkretnego nie wiadomo, ale zapewne obywatelom NIEPRZECIĘTNYM, jak np. aktualnym czy byłym członkom Komisji Trójstronnej, typu J.Palikot coś od dawna wiadomo) przeszło do nastepnego etapu, do ofensywy już niczym nie skrępowanej.
 
J.Palikot nie tak dawno sugerował, że "Jarosław Kaczyński sprawia wrażenie, jakoby chciał zginąć jakąś męczeńską śmiercią. Obawiam się, że dla możliwości bycia 'pomazanym śmiercią' gotów jest nawet popełnić samobójstwo".
 
Tego typu sygnały gwałtownie się nasiliły ostatnio, wystarczy przypomnieć prowokacje Krytyki Politycznej na Marszu NIepodległości i późniejsze nawoływanie do mordu na prof. Rybińskim (" pierwszym i na razie jedynym bankierem, którego zamknę w samochodowym bagażniku będzie właśnie Rybiński") ... za to tylko, że ma czelność przedstawiać i naukowo UZASADNIAĆ swoje tezy - obnażające miałkośc i dyletantyzm "oficjalnych" ekonomistów,  z Vincentem bez Peselu na czele.

http://www.rybinski.eu/2012/03/publiczny-donos-do-prokuratury-krytyka-polityczna-nawoluje-do-morderstwa/

 
Przykłady można mnożyć ... dzisiaj podamy tylko jeden, jedyny, niby mniej groźny - na kamuflowaną, aczkolwiek bardzo AGRESYWNĄ próbę likwidacji patriotycznej inicjatywy. Posłuchajmy i zastanówmy się nad słowami pana Wiktora Węgrzyna, wielce zasłużonego Komandora Rajdu Katyńskiego, jakie wypowiedział w Tv Trwam.
 
Sprawa była od pewnego czasu znana, wszystko wskazywało na to, że chodziło jakby tylko o "geszeft", o pewną, nazwijmy to "pazerność" władzy - dlaczego mają nie skorzystać, skoro tak łatwo mogą ... NIESTETY !!
 
Posłuchajmy co mówi pan Wiktor (i JAK to mówi - zauważmy rangę, klasę wypowiedzi tego Polaka) na temat sensu, "opłacalności" pomysłu władz Częstochowy (władz rodem z SLD). Spokojnie wykazuje, że tu jednak nie chodzi o ew. zyski ... czyli tak jak w przypadku ODMOWY oficjalnych mediów dla spotu reklamowego GPC (PŁATNEGO)  - wszak są inne, ważniejsze dla decydentów pryncypia.
Opłacalność, kapitalizm? ... no niby tak, kapitalizm owszem, ale "kompradorski" - musi być "nasz". A patriotym zwalczać za wszelką cenę
 
[Od autora tekstu] 
 
Szanowny Panie Wiktorze - Wielkiś Ty i Wielka Idea Twoja !!!
Wprawdzie niektórzy z nas są zbyt starzy, żeby nosić broń i walczyć, jak inni, ale  ... dysponuj Waść !
 
ps. choćby i piórem walczyć można,  ... tytułowe "motory" to w przenośni KAŻDA nasza aktywność ... wszak Ty, coby "NIE SPAĆ" nawołujesz.
[End - od autora]
Wracając do rzeczy - za oficjaną stroną Rajdu podajemy ważne informacje:
 
Warszawa, dnia 30 marca 2012 roku
KOMUNIKAT 4/12
Przyjacielu,
 
Po moim Oświadczeniu z dnia 15 marca br. (*) rozpętała się burza. Prasa częstochowska, fora motocyklowe, portale, pełne są dyskutantów, często posługujących się nieprawdą. Odnoszę wrażenie że jest to zorganizowana akcja, mająca na celu zlikwidowanie lub przejęcie przez Pana Matyjaszczyka (SLD), prezydenta Częstochowy, tego największego motocyklowego zlotu w Europie (35 tys. motocykli i 50 tys. uczestników). W tej sytuacji organizujęmy konferencję prasową poświęconą  radosnemu rozpoczęciu sezonu motocyklowego im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego Jasna Góra 2012.
Trochę historii Jasnogórskich Zlotów
 
Zlot Jasnogórski, jak twierdzi nasz kapelan ks. Marek Doszko, to nie była inicjatywaoddolna, ale właśnie odgórna.
 
28 czerwca 2003 roku uległem poważnemu wypadkowi motocyklowemu. Jechałem szybko. Z bocznej drogi wyjechał samochód ..., pękła szklanka – tyle zapamiętałem.
Obudziłem się w szpitalu. Po tygodniowym pobycie, wróciła pamięć i poza ogólnymi stłuczeniami nie stwierdzono żadnych złamań. Z motocykla pozostała kupa złomu. Nie można w sposób logiczny wytłumaczyć tego wypadku.
 
Kilka dni później powiedziałem ks. Zdzisławowi Peszkowskiemu, że jak tylko zacznę poruszać się bez pomocy kul, pójdę piechotą na Jasną Górę. Bo stał się cud, nie powinienem żyć. Ksiądz Peszkowski powiedział „Jedź tam motocyklem, a weź ze sobą kolegów” i tak w roku następnym, 25 kwietnia 2004,  odbył się pierwszy motocyklowy zlot gwiaździsty, radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego „Jasna Góra 2004”.  W deszczu przyjechało nas na Jasną Górę ok. 70 motocyklistów.
 
W Kaplicy Cudownego Obrazu odczytałem akt zawierzenia Jasnogórskiej Pani Polskich Motocyklistów i złożyłem wotum - plakietę, którą została umieszczona w kaplicy.
 
W 2010 roku, podczas X Rajdu Katyńskiego, przed Mohylewem, miałem kolejny groźny wypadek, jednak zanim przyjechała karetka pogotowia, zdążyłem się pozbierać i na nieco poturbowanym motocyklu pojechałem dalej.
 
Akt zawierzenia i moje wotum zamieszczam poniżej:
 
Akt zawierzenia
Jasnogórskiej Pani
Polskich Motocyklistów

Maryjo! Królowo Polski! Jasnogórska Pani! Ufamy Tobie!
Otwieramy dla Ciebie na nowo drzwi naszych serc!

Maryjo! Natchnij nas siłą ducha, abyśmy mocni wiarą, nadzieją i miłością trwali przy prawdzie Krzyża i Ewangelii.

Maryjo! Matko Jezusa Chrystusa, przez Twoje wstawiennictwo do Twego Syna, prosimy o miłosierdzie dla wszystkich motocyklistów, którzy zginęli pozostawiając ból najbliższym.

Maryjo! Pomóż nam zachować wartości, dzięki którym pokolenia Polaków przetrwały w latach niewoli.

Maryjo! Matko Miłości, daj łaskę bezpiecznego życia i pełnię radości wszystkim motocyklistom zgromadzonym w Jasnogórskim Sanktuarium.

Maryjo! Oddajemy się Twojemu Miłosierdziu, zawierzamy naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. Tobie chwała, cześć i zawierzenie na wieki wieków. Amen.
 
Zawierzenia dokonał Wiktor Węgrzyn
Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy
Motocyklowy Rajd Katyński
Częstochowa 25.04.2004
 
(*)
Jasna Góra 2012    
15.03.2012.
 
UWAGA
Nie podobają się władzom nasze spontaniczne, pozbawione komercji Motocyklowe Zloty Gwiaździste. Ponieważ dotychczasowy zapis cenzury okazał się nieskuteczny i zloty z każdym rokiem były liczniejsze, Pan Prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk (SLD) przeszedł do czynów, wydał zgodę na zorganizowanie w III Alei NMP, w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry, bazaru motocyklowego. Będzie handel, trzy zespoły rockowe, tanie dyskoteki itp. Nie chcemy przeszkadzać Panu Prezydentowi. W tym roku nasze radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego odbędzie się w Sanktuarium w Gietrzwałdzie, gdzie w 1877 roku Matka Boska objawiła się polskim dzieciom.
 
JASNA GÓRA 2012  w GIETRZWAŁDZIE
IX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty
im. Księdza Ułana ZDZISŁAWA PESZKOWSKIEGO
Radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego
w dniach 14-15 kwietnia 2012 roku w GIETRZWAŁDZIE k/Olsztyna
PANI JASNOGÓRSKA JEDZIE Z NAMI, jadą Ojcowie Paulini.
 
Ojcowie Paulini i Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński serdecznie zapraszają wszystkich motocyklistów.
 
Program zlotu:
 
14 kwietnia (sobota):
- godz. 18.00 – spotkanie motocyklistów połączone z koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Lecha Makowieckiego i wspólnym śpiewaniem (o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski).
- namioty rozstawiamy w miejscach wskazanych przez organizatorów.
 
15 kwietnia (niedziela):
- od świtu zbieramy się na błoniach w Gietrzwałdzie.
- godz. 11.00 – uroczyste wyniesienie Matki Boskiej Częstochowskiej na błonia gietrzwałdzkie.
- godz. 12.00 – Msza Święta i poświęcenie motocykli.
 
Jak każdego roku Motocykliści proszeni są o przywiezienie ze sobą zabawek, które zostaną przekazane dzieciom w sierocińcach w Polsce i na Kresach Rzeczypospolitej.
 
Przypominamy, że podczas trwania zlotu niedopuszczalny jest jakikolwiek handel i promocja polityczna!
 
http://www.rajdkatynski.net/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=40&Itemid=86
http://www.rajdkatynski.net/index.php?option=com_content&task=view&id=58&Itemid=59
http://www.rajdkatynski.pl/
od autora:
CDN - jeśli tylko władze Rajdu pozwolą
 
ps. niniejszym chcę serdecznie podziękować dwóm ważnym dla mnie paniom, które były tak miłe, że umiejętnie (!) zwróciły mi uwagę na opisaną tu, ledwie w zarysie organizację patriotyczną, do której żadna inna w Europie nie może sie porównywać. Zaiskrzyło - KROPKA. Może i każdy "gupi" wie, że to jest największy zlot motocyklowy w Europie, ale ja tego do niedawna NIE wiedziałem (35 tys. motocykli i 50 tysięcy uczestników Jasnej Góry 2011).
 
Tak więc dziękuję, znanej mi tylko wirtualnie, tajemniczej Neti, oraz znanej z realu, ale równie tajemniczej Edycie. 
 

http://solidarni2010.pl/n,2886,13,hej-kto-polak-na-motory.html

Ocena wpisu: 
Brak głosów