Akcja ACTA to ściema

Obrazek użytkownika jacool78
Idee

Im więcej szumu w mediach w sprawie tej całej umowy ACTA, tym jaśniejsze staje się, że to zwykła ściema. Bo nie uwierzę, że nagle pojawił się kolejny wielki wajchowy, który, w odróżnieniu od poprzedników, ceni sobie wolność słowa ponad wszystko i o tę wolność gotów jest walczyć do krwi kropli ostatniej. I to jeszcze w załganych mediach! Łgarze i manipulanci walczą o prawdę i wolność. No kupy się to nie trzyma i cuchnie na odległość.

Warto więc zastanowić się, czemu ta cała szopka ma służyć? Czemu służy ta medialna mobilizacja w obronie wolności słowa?

Ileż to już mieliśmy sytuacji, gdzie premier, rząd ewentualnie jakaś niewidzialna ręka, tworzyli sztuczny problem, który później nasz dzielny szeryf bohatersko, stanowczo acz z zachowaniem polityki miłości, rozwiązywał i w świetle fleszy z zatroskanym uśmiechem i czołem spoconym mrygał do ludu a lud wył wdzięcznie w pełnej ekstazie? No trochę tego było.

Czy zatem teraz, ten nadmuchany ACTA-balon nie jest właśnie takim sztucznym problemem? Umowa, która zostanie podpisana w Tokio będzie jeszcze głosowana i poprawiana w parlamencie. Zatem jej ostateczny kształt jest de facto nie znany.

Idę o zakład, że koniec końców dzielny premier stanie na mównicy i powie, że poprawki wprowadzone do umowy ACTA (kto wprowadzi te poprawki jest oczywiste) w żaden sposób nie ograniczają wolności słowa internautom ani go nie cenzurują. I jestem w stanie uwierzyć, że to będzie prawda.

Bo obawiam się, że ustawy i regulacje faktycznie ograniczające naszą wolność zostaną wprowadzone cichcem, że ani piśniemy...

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

To one nie zostały JUŻ wprowadzone?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

smutek

#218963

uwertura...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219135

Wściekam się jak pomyślę, że już będziemy tylko baranami do strzyżenia, ale właściwie już jesteśmy, tylko tego nie zauważyliśmy. Jesteśmy tak zmanipulowani, że ohydny, śmierdzący wór zarzucony nam na głowę traktujemy jak różowe okulary.
Ten wór już nam zarzucili, a teraz powoli, systematycznie zawiązują na szyi.
http://bezdekretu.blogspot.com/2012/01/kto-zastawia-sieci.html

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#218974

Aleksander Szumanski
Ściema nie ściema - wydaje się ,że lud zmądrzał i Słoneczko już nam przestanie powolutku świecić. Nie ma alternatywy dla PO? Pomyślcie, a znajdziecie i będzie Wam odpuszczone!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Aleksander Szumanski

#218978

jest i będzie i nasza w tym głowa, żeby otępionemu narodowi ją pokazać!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219144

Dobrze, ze większość POLAKÓW nie daje się już POdtumanić!!!
Wielka szkoda, WIEKA!!!, że tak się nie stało przed wyborami.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219105

"...kraje, które uczestniczyły w negocjacjach mają czas na podpis do 31 marca 2013 roku. ..."
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#218984

państw nie podpisali. Skala kłamstw, manipulacji i dezinformacji w tej sprawie jest zatrważająca.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219293

Chcą wybadać czy można już przeprowadzić kolejną mistyfikację wzorowaną na 1989 roku?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#218991

żeby potem brawurowo oddać? Po tych popaprańcach to człowiek może się wszystkiego spodziewać.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219300

Też myślę że to kolejny "temat" a wszystko po to by odwrócić uwagę ciemnego luda od spraw ważniejszych dziejących się tu i teraz . Mam na myśli sytuację jak dalece niebezpieczne mogłoby się stać społeczeństwo polskie uwolnione spod kontroli niesione powiewem wolności płynącej z Węgier,,

Jak się okazuje tym na serio poczuła się zagrożona część establiszmentu "jewrejskiego" tak z Europy jak i ze Stanów...Mam na myśli zwłaszcza tych "pejsatych z Manhattanu"..

Zatem jak widać sytuacja znów staje się stabilna i przewidywalna , nasze senne żuczki znów przysiądą na "siedzeniu" i będą wyczekiwać kolejnych sensacji , wszak te głąby bez dawki TVN czy POLGWna są niespokojne ...

Specjaliści od "srebrnego ekranu" wiedzą najlepiej czym te polskie zidiociałe "wykształcone" demoludy nakarmić ..

Tak przy okazji , Panie Wojtku C. wszystko w porządku ma Pan rację jak najbardziej z tym że może Pan tego jeszcze nie odkrył że przemawiasz Waść właściwie to do ściany ..

Pozwoliłem sobie nieco wcześniej odnieść się do tej Pańskiej wypowiedzi
http://niepoprawni.pl/blog/656/cejrowski-genialnie-prosto-o-acta#comment-254151

I obym nie miał racji ale wg mojej oceny sytuacji to obecne pokolenie 20-30 latków zamieszkujące terytorium Polski tak naprawdę w swej absolutnej większości z moim Narodem czyli z Polakami ma niewiele wspólnego.

Cechą wspólną pozostaje już tylko język , który i tak strasznie kaleczą no i obywatelstwo .Ostatnio obywatelstwo można było uzyskać bo się w marę ładnie w piłkę nożną kopie.. Teraz może kolej na tych dwóch amerykańskich pedałów o których tak głośno było swego czasu pod naszą szer. geograficzną..

Szlag mnie trafia że o tym muszę wspominać ale cóż zrobić , przyjdzie nam pewnie poczekać kolejne 20 lat aby uformowało się nowe nie skażone ta trutką unijną pokolenie a wówczas może odrodzi się ponownie nasze społeczeństwo jako jednolity twór będący zarazem zaczynem budowy od podstaw silnego i zwartego Narodu polskiego.

Chciałbym kiedyś dożyć tych czasów ...

pozdrawiam
/10pkt/

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#219000

Witam

Cały ruch "oburzonych" czy też "anonimowych" to wytwór syjo-chazarski. Węgry to jedno (wszak mieli czelność odwoływać się do Boga), natomiast zapewnienie ogólnej, bezpaństwowej wolności "rączek do pracy" zarządzanych "głowami wybrańców"... to kolejna sprawa... Obecny kryzys wykreowany przez "dwu-tysiącletnich wędrowców" ma być kontynuowany poprzez chaos spowodowany przez demonstracje i burdy uliczne. Wtedy okaże się, że jedynym ratunkiem na zaprowadzenie ładu i porządku będą... sami wędrowcy...

W Polsce mamy natomiast prawo, które ogranicza wolnośc w stopniu większym niż normy zawarte w ACTA. Podpisanie ACTA da pretekst do wprowadzenia jeszcze większych obostrzeń i zniewolenia ludzi a Tusk i jemu podobni bedą tłumaczyli to wymogami... ACTA...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#219040

http://niepoprawni.pl/content/kto-spija-smietanke-z-acta-relacja-mojego-syna-0#comment-254452

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart
Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#219182

w siłę polskiego społeczeństwa!

Jakieś jaskółki kilka razy przeleciały ale czy to już wiosna? Nie i jeszcze długo tej wiosny nie zobaczymy bo faktycznie pokolenie 20-30 latków to bezideowa, w 100% sterowalna, masa plastyczna.

Ukłony

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219308

Tusk zapalił się do umowy ACTA, bo daje wiele mozliwości. Tuskowi chodzi tylko o jedno - mieć na smyczy Internet, a przede wszystkim niezależne internetowe media! Strony typu antykomor.pl będą torpedowane natychmiast.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219008

Proponuję zobaczyć wywiad z Christianem Engstroemem:

http://wiadomosci.wp.pl/title,Szwedzki-europosel-polski-rzad-klamie-w-sprawie-ACTA,wid,14198851,wiadomosc.html?ticaid=1dcdf

Nie wiem do czego Tuskowi tak się spieszy? Znów przed szeregiem?  Aniela i Sarko pokazali mu drzwi i tak go przypiliło? Ups...przecież to "zapomniany" sukces polskiej {rządowej} prezydencji .

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

zdumiona

#219057

i doprowadzić do rozruchów, bo wie że grunt zaczyna mu się palić pod nogami. Chodzi na pasku unii i merkel a wychodzi przed szereg???

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi (J.Piłsudski)

#219082

doprowadzić do rozruchów, prowokując bananową młodzież, oburzoną możliwością ograniczenia dostępu do fejsa, tłitera i jutjuba to się chłopak ostro przejechał:)).

No gdzieś tam w Kielcach dzieciaki okopały jakieś latarnie i auta ale scyzorki tak juz mają:).

Jeszcze brakuje, żeby okrzyknęli się bojownikami o wolność, niezależność i niepodległość to już szopka rozbucha się rozmiarów kosmicznych:).

Zadarł Donek z kibolami i trza było na szybko zmieniać przepisy stadionowe a operatorzy kamer telewizyjnych na każdym meczu mają ostra zagwostę, jak nie pokazać tego czego pokazywać nie wolno:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219318

warto byc poinformowanym, jak się da najpełniej.
Proponuję lekturę Aleksandra Ściosa: http://bezdekretu.blogspot.com/2012/01/kto-zastawia-sieci.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219052

Moim zdaniem jest to trochę gra na czas. Bardzo ryzykowna, bo można stracić cenne głosy lemingów oraz ich poparcie, ale myślę, ze gra ta jest warta świeczki.
Matoł chce odciągnąć uwagę od porażki jaką poniósł niedawno w sprawie zapisów rozmów w kokpicie TU-154. Będzie chciał odbić sobie punkty kiedy to sumienie wolnego Polaka podpowie mu ze tak nie wolno robić i ACTA jednak jest czymś złym. Przy okazji nabije sobie bonusowe poparcie, ze słucha głosu ludu, a ustawa zostanie wprowadzona cichaczem podczas jakiegoś głosowania w zupełnie innym temacie, jak to miało miejsce wcześniej. Wszyscy będziemy szczęśliwi. My będziemy mieli "wolny internet", a donek będzie kontynuował plan czerwonych, dalej niszcząc nasza Polskę od wewnątrz. Pieprzony konrad wallenrod.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219103

Umowa, która zostanie podpisana w Tokio będzie jeszcze głosowana i poprawiana w parlamencie. Zatem jej ostateczny kształt jest de facto nie znany.

Żarty sobie stroisz? Od kiedy to ratyfikacja w parlamencie międzynarodowej umowy powoduje jej zmiany? Umowa ACTA może być ratyfikowana lub nie. Jeżeli parlament ją ratyfikuje to z każdą kropką i przecinkiem tej umowy.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219122

- Myślę, że będziemy bardzo czuli na wszystkie argumenty, które będą się tutaj dzisiaj pojawiały. Myślę, że powinniśmy dobudować do tej umowy klauzulę, która będzie pokazywała, jak my interpretujemy te punkty, które należą do polskiej kompetencji. Ten dokument w 10 proc. daje kompetencje Polsce i polskiemu rządowi. To dotyczy obszaru spraw karnych i na pewno nie będziemy tu niczego w polskim prawie zmieniali – tłumaczył Boni.

Osobna sprawa, czy jakiekolwiek klauzule do tej umowy można "dobudowywać". Podobno nie:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219133

Więcej zdrowego rozsądku. Boni to jakiś międzynarodowy ekspert od klauzul? Oczywiście, że najchętniej nadałby tej umowie klauzulę "tajne", tak jak do tej pory. Konstytucja się nie zmieniła, umowy międzynarodowe się ratyfikuje bądź nie, co do kropki.

Zostaje tylko pytanie jaką większością głosów będzie poddana ratyfikacji umowa ACTA w parlamencie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219176

na cyrk z umową ACTA w tle. Co dalej się z nią stanie, nie wiem. Czy ją chłopaki,dziewuchy i babo-chłopy z wiejskiej przyjmą (większością względną, bezwzględną, sztuczną zwykłą, niezwykłą), odrzucą, dopiszą jakiś aneks, klauzulę pojęcia nie mam. Zrobią tak, żeby było dobrze. Im, nie nam. A że się jeszcze PR'owo coś ugra? Juhuu...

Właśnie usłyszałem w radiu, że RPO wystosowała list do premiera w sprawie zmian w procedowaniu umów międzynarodowych... Więc daruj sobie teksty o zdrowym rozsądku bo jestem na nie organicznie uczulony!

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219194

A konstytucje już zmienili?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219200

i na tym zakończmy dyskusję!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#219204

Daani :) Ci, ktorzy teraz najwiecej krzycza na swoich portalach o ograniczaniu wolnosci na necie, sami bezczelnie nwycinaja i wycinali komentarze niezgodne z ich sympoatiami politycznymi badz nawet opiniami dotyczacymi historii, jak np. na interii o Roxy Luxemburg-starej komunistce, ktora byla przeciwna polskiej niepodleglosci.Bylo to w okresie wyborow do PE w 2009.Z ponad 350 wpisow w temacie wiadomosci,na drugi dzien zostalo dokladnie, bo pamietam te liczbe -157 wpisow,!!!.Reszta wycieta ,zwlaszcza historyczne rozwazania .Biorac pod uwage,ze interia.pl nalezy do koncernu |Bauer Polska- niemieckiej firmy z Hamburga,ktora posiad w Polsce kilkadziesiat tabloidow, to mozna. przestac sie dziwic.Fundacja im. Rozy Luxemburg istnieje w Warszawie !!! wpiszcie w google-mozna sie posmiac z tej agitki na stronie. Kogo ona oplaca w Polsce? Funkow niemieckich w mediach, czy szalone feministki?Takie fundacje powinny byc wyproszone z Polski, bo sama nazwa lamie prawo:zabrania sie uzywania symboli rezimow komunistycznych i szerzenia takich tresci.Cenzura to tez atrybut rezimowy. Cenzuruja,ale piractwo im lezy pewnie i dlatego popychaja mlodych,zeby za nich biegali po mrozie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Daani :)

#219303