O ABW, Polaków okradaniu, wojnach, Leninie, specnazie... - po prostu włącz!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

NiepoprawneRadio.PL - Audycja 412 (czwartkowa) - Zapraszamy Państwa do słuchania!

19:00 Blog:Rafał Brzeski (czyta:JaWA)
Wojna czwartej generacji
Źródło: http://niepoprawni.pl/blogs/rafal-brzeski

Zawarte w dziele „O wojnie” przemyślenia Clausewitza sprawdzały się jeszcze do niedawna. Teraz, gdy wkraczamy w epokę wojen IV generacji, kanony dyrektora berlińskiej akademii wojskowej przestają obowiązywać. Przy rozmiarach potencjalnych zniszczeń „tradycyjne” wojny przestały się kalkulować. Rozpoczęto poszukiwania rozwiązań umożliwiających podbicie przeciwnika przy maksymalnym zachowaniu jego siły żywej i minimalnych szkodach dla jego substancji materialnej.

19:35 Blog:Aleksander Ścios (czyta MarkD)
Podzwonne od Bondaryka
Źródło: http://bezdekretu.blogspot.com

Wyjaśnienie najnowszych rewelacji związanych z domniemanym odkryciem przez ABW nazwisk konfidentów służb sowieckich w Polsce. Pozycja obowiązkowa i warta polecenia.

19:52 Historia:Michał Bobrzyński (czyta Katarzyna)
T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, cd. § 31 Powstanie, "Dzieje Polski"
Audiobook: http://dzieje-polski.4shared.com

"Śmierć Traugutta i czterech członków Rządu Narodowego, powieszonych 5 sierpnia 1864 na stokach cytadeli w Warszawie, było widocznym znakiem, że powstanie się skończyło. Przedtem jednak, u schyłku powstania, wytrącając mu broń z ręki, car Aleksander...".

20:11 Spotkanie:Dariusz Brzozowiec org.Stowarzyszenie Świętokrzyska Grupa Wolnych Ludzi
Realny kryzys i alternatywny pieniądz cz.1/3
Źródło: http://sgwl.pl

Prelegent omawiał przyczyny współczesnych problemów na rynkach finansowych i sposoby radzenia sobie z nimi. Wykład w dużej części poświęcony był najistotniejszej sprawie, czyli ekonomii, mechanizmom, jakie nią kierują oraz pokazywał patologie obecnego systemu. Prelegent nie tylko obnażał obecny system, ale przede wszystkim przedstawiał rozwiązania, jakie stosowano na przestrzeni dziejów, które i dziś warto zastosować, by zmienić te niekorzystne trendy. Po wysłuchaniu Dariusza Brzozowca można odnieść wrażenie, że współcześni ekonomiści wiedzą, jak wyjść z kryzysu i jak budować silną gospodarkę. Czemu tego nie czynią? Dlaczego my tego nie czynimy?

21:15 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD)
Lenin - rozdz.XV cz.1
Audiobook: http://lenin.4shared.com

Spotkanie Lenina z "mister" Kingiem nad jeziorem Zuryskim. Amerykanin początkowo pozytywnie nastawiony do Ilicza, po rozmowie zmienia zdanie. Rozstają się w nienawiści. Zderzenie dwóch cywilizacji!

21:43 Czytanka:Wiktor Suworow (czyta:JaWa)
Specnaz cz.4 - Historia Specnazu 2
Audiobook: http://specnaz.4shared.com

"Rewolucyjne walki przeciwko siłom kapitalistycznym rozpoczęły się natychmiast po objęciu władzy przez bolszewików. /.../ Zakończenie wojny domowej uwalniało siły i środki do prowadzenia wojny innego typu. Niemcy stanowiły pierwszy cel dla rewolucji..."

21:58

Felieton:Piotr Jaroszyński
Myśląc Ojczyzna
Źródło: http://radiomaryja.pl

"Przedłużająca się zima staje się coraz bardziej męcząca. A nie chodzi tu tylko o utrudnienia w życiu codziennym /.../ ale przede wszystkim o nabrzmiewającą wiecznie w nas o tej porze tęsknotę...".

22:07 Felieton:Józef Piłsudski (czyta Katarzyna)
"Bibuła", cd. Granica i zieloni, odc. 06
Audiobook: http://pilsudski.4shared.com

"Powszechne chodzenie ścieżkami nieprawnymi, przestępstwa, chociaż drobne, lecz epidemiczne i stale się powtarzające, wyrobiły pewnego rodzaju solidarność w mieszkańcach pogranicza. Istnieje tam nieustanny spisek, chociaż niezorganizowany i milczący, lecz pomimo to obowiązujący do solidarności wszystkich przeciw prawu i przeciw tym, co pilnują granicy. /.../Jeden z towarzyszów, który dłuższy czas prowadził na pograniczu interes partyjny, opowiadał mi...".

22:22 Wykład SPJN:prof.Andrzej Rachuba
Niezwykła kariera Pawła Jana Sapiehy
Źródło: http://blogpress.pl

Losy Sapiehy to przykład bardzo interesującej kariery, w której dużą rolę odegrał przypadek, z drugiej strony bohater wykładu potrafił bezwzględnie i umiejętnie wykorzystać szansę, która się przed nim otwierała, by zająć czołowe miejsce w państwie.

23:39 Felieton:Jan Pietrzak
Długa zima bałwańskiej szajki
Źródło: http://www.youtube.com/user/egida1

Zimowa Wielkanoc to kolejna klęska żywiołowa pod rządami pechowego Tuska. Że zło przeminie - wiemy! Razem z Tuskiem. Pytanie tylko : kiedy?

23:46 Felieton:Stanisław Michalkiewicz
Myśląc Ojczyzna
Źródło: http://radiomaryja.pl

Nasi okupanci – bo niepodobna zrozumieć, co się w naszym nieszczęśliwym kraju dzieje bez poznania rzeczywistej struktury i hierarchii władzy – więc nasi okupanci próbują wyciągnąć z naszego nieszczęśliwego kraju, co się tylko da, zanim przez Zaleszczyki zwieją do takiej, dajmy na to, Wielkiej Brytanii, której paszport chowają w pancernej kasie, niczym grandziarz Kunik z „Kariery Nikodema Dyzmy” – albo jeśli nie do Wielkiej Brytanii, to do innych, poważnych państw, do których przewerbowali się jeszcze w drugiej połowie lat 80-tych, a i później też - kiedy tylko pozatrudniali się w bezpiece.

23:54 Spotkanie:Witold Gadowski
Agenci komunistycznej bezpieki
Organizator: Księgarnia Gazety Polskiej - Kraków

15 marca 2013 r. gościem Księgarni Gazety Polskiej w Krakowie był dziennikarz Witold Gadowski, autor m.in. „Wieży Komunistów”. Tematem spotkania była działalność służb bezpieczeństwa w Polsce i na świecie w okresie reżimu komunistycznego jak i w czasie obecnym. W spotkaniu uczestniczyli m.in. poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Adamczyk oraz dr Krzysztof Pasierbiewicz.

24:53 Wspomnienia:Andrzej Rozplochowski
Postawią Ci szubienice - odc.12 tom II
Audiobook: http://postawia-ci-szubienice.4shared.com

O dokumentach będących świadectwem wydarzeń ówczesnego Walnego Zebrania Delegatów i postaw ludzi związanych z MKZ Katowice.

01:33 Wypowiedz:Antoni Macierewicz
Nowy raport dot. katastrofy smoleńskiej
Źródło: http://vod.gazetapolska.pl/

Zapowiedź wydania raportu Zespołu Parlamentarnego. Już najprawdopodobniej 10 kwietnia raport będzie dostępny. "Dzisiaj możemy mówić, że były co najmniej dwie eksplozje [..] To była seria eksplozji ...".

01:41 Wywiad:Przemysław Holocher
O Ruchu Narodowym
Źródło: http://prawy.pl

Historia Ruchu Narodowo-Radykalnego. Fundamentem dzisiejszego Ruchu jest ten przedwojenny jednak metody muszą być inne. To, co urzeka, to że tworzyli go ludzie młodzi i wykształceni. A jak jest dziś z działaniami i opinią o narodowcach?

02:03 Wywiad:Zuzanna Kurtyka
O Sikorskim, Marcinkiewiczu, Arabskim, rozmowach Tusk-Putin
Źródło: http://pomniksmolensk.pl

Redaktor portalu pomniksmolensk poprosił Zuzannę Kurtykę o ocenę wypowiedzi Sikorskiego i Marcinkiewicza, komentarze do: wydanej pozytywnej opinii o nominowaniu Arabskiego na stanowisko ambasadora w Hiszpanii i wyroków sądu nakazującego wznowienie postępowania ws. zaniedbań organizacji lotu do Smoleńska oraz utajnienia notatek rozmów Tusk - Putin.

02:27 Wykład:dr.Zenobia Kitówna
Alina Blaszyńska, kobieta i żołnierz, wzór dla naśladowania
Organizator: Sesja zorganizowana przez NZS UMCS, AKMS-P „Vade Mecum", Studenci dla RP oraz Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Lublinie pt."Żołnierze Wyklęci" i ich oprawcy

O dziewczynie, która jak wszyscy Żołnierze Wyklęci przyjęła dewizę "albo wolność albo śmierć". Miała 23 lata w chwili śmierci. Mówiono o niej "dziewczyna iskra" ze względu na jej ruchliwość. Drugą jej cecha była pomysłowość. Warto posłuchać historii, których w szkołach nie uczą.

Brak głosów