Niepoprawne Radio PL - audycja 312 - konkurs wciąż trwa. Włącz i posłuchaj!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 312 - SZCZEGÓŁY

Jaki brzmi podtytuł książki "Armia Boga kontra Imperium Zła" Tomasza Pompowskiego?

19:00 Konkurs:Niepoprawne RadioPL - Armia Boga kontra Imperium Zła

W drugą rocznicę smoleńskiej tragedii, upamiętniając ofiarę poległych
10 kwietnia 2010r., odbyło się spotkanie poetycko-muzyczne w kościele p/w Najświętszej Marii Panny na Piasku - Wrocław , 14.04.2012

19:02 Artyści o Smoleńsku:Free Your Mind - wykonanie Jacek Zawada - "Ptaki"

"Klub TMLiKP-W w Leżajsku nie zgadza się na dyskryminowanie polskich mediów katolickich i protestuje wobec niedemokratycznych działań KRRiT, która łamie zasadę pluralizmu mediów w Polsce". - PROTEST przyjęty na cyklicznym zebraniu Członków Klubu Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich w Leżajsku.

19:05 Protest: Protest członków Klubu TMLiKP-W w Leżajsku przeciw dyskryminacji TV Trwam

Satyra na stosunek Komorowskiego do badań katastrofy smoleńskiej zarówno komisji państwowej jak i niezależnych badaczy.

19:09 Blog:Kapitan Nemo (czyta MarkD) - Lekcja geografii gajowego w drugą rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem

Gdy czytam te z przeszłości wyciągnięte zdania amerykańskiego polityka polskiego pochodzenia, zastanawiam się, kiedy zabito tę myśl polską, kto to uczynił i dlaczego, skoro o prawo do historycznej świadomości musimy dziś podejmować walkę podobną do tej w czasach zaborów, okupacji i PRL?

19:18 Blog:Katarzyna - Zbigniew Brzeziński o zadaniach Polaków… . A głodówka wciąż trwa

Odnoszę wrażenie, że zarówno Mazurek jak i pozostali „zniesmaczeni 2012” czuli rumieniec wstydu i zażenowania na widok politycznych transparentów, politycznych okrzyków i politycznych wystąpień. Proszę mi wierzyć, ja ten wstyd i zażenowanie odczuwam na co dzień. Ale z zupełnie innych powodów.

19:40 Blog:Gadający Grzyb - Zniesmaczeni 2012

Nasza młodziutka norweska korespondentka prezentuje swój punkt widzenia na problemy demograficzne rodaków.

19:51 Blog:Landryna (czyta:JaWa) - Polska bezdzietność

Głodówka rozpoczęła się 15 kwietnia w siedzibie tarnogórskiego biura terenowego Śląsko-Dąbrowskiej Solidarności. Z głodującymi działaczami opozycji PRL: Jadwigą Chmielowską,Anną Zaskórską,Andrzejem Kamińskim i Ryszardem Nikodemem, rozmawiał o polskiej szkole Tomasz Sarwa z Niepoprawnego Radia PL. Posłuchaj, ta rozmowa również do Ciebie jest adresowana.

19:59 Reportaż:Przygotował Tomasz Sarwa - Głodówka Tarnowskie Góry 3 dzień (Materiał własny Niepoprawnego Radia PL)

W Klubie Ronina publicyści rozmawiają tym razem o zaostrzeniu retoryki w przemówieniu sejmowym Donalda Tuska o katastrofie smoleńskiej; Co by było w Polsce bez Tuska? Kto i czego się boi? Kto wchodzi Tuskowi do łóżka? O wszechobecnej korupcji, peerelowskim nawrocie i o wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Katynia; sukces czy porażka?

20:30 Spotkanie:Rafał Ziemkiewicz, Stanisław Janecki - Tydzień w godzinę - 16 kwietnia

„ (…) wyrzucony za burtę pirogi ku uciesze piranii i aligatorów, czy według wersji krajowej, wykopany z sań w mroźną noc, by powstrzymać watahę wilków, Klich postanowił pociągnąć za sobą większe grono. Najwyraźniej ktoś postanowił odstrzelić Donalda Tuska, bo to, co mówi skruszony Klich obciąża go, jak tona smoleńskiego błota”.

21:19 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) - Marzanna, czyli topienie Tuska

"Korzyści z dualizmu chińsko-sowieckiego", "Potencjał wywiadowczy i agenci wpływu" - ten, 87, odcinek nasuwa skojarzenia z obecną sytuacją polityczną. Czy słusznie? Warto posłuchać.

21:30 Czytanka:czyta Katarzyna - "Nowe kłamstwa w miejsce starych" Anatolija Golicyna

Podsumowanie stosunku Watykanu do obu państw Wietnamskich. Oficjalne stanowisko Pawła VI mówi o zabieganiu o poprawę stosunków z komunistami.

21:46 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Rozmawiamy z Pawłem Tobołą z fundacji PAFERE. Rozważamy zagadnienie Fair Trade'u. Czyżby inne dobrowolne wymiany handlowe nie były już fair? Następnie dopytujemy jak wygląda gospodarowanie w Polsce. Przybliżamy misję fundacji i zapraszamy na najbliższe wydarzenia.

21:56 Konserwa:Jabollissimus&Kreator - Free Trade is Fair!

Kolejna część wywiadu z FYM dotycząca metodologi badań wyjaśniających. Dziś o wywiadach i niestawianiu pewnych pytań, a także o planowaniu działań przygotowujących pewne zdarzenia.

23:13 Blog:amelka222 (czyta:JaWa) - Free Your Mind - Burzenie smoleńskiego matrixu. cz.3

„Świat oniemiał, kiedy wczoraj obiegła go sensacyjna wieść o zneutralizowaniu w 2011 roku przez ABW aż 3! (Trzech!) białoruskich szpiegów. (…) Całe szczęście, że nasi spece od służb oraz czołowi politolodzy mogą spać spokojnie i oddychać pełną piersią, a pod koniec czerwca wybrać się do Zielonej Góry na Festiwal Piosenki Rosyjskiej i pasjonować się, kto po Annie Dereszowskiej i Agnieszce Włodarczyk, zdobędzie w tym roku Złoty Samowar”.

23:39 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) - Nazywam się Bondaryk, Krzysztof Bondaryk

Przy kościele p.w. Błogosławionego Władysława z Gielniowa została uroczyście odsłonięta replika tablicy ustawionej przez Stowarzyszenie Rodzin Katyń 2010 na miejscu katastrofy smoleńskiej, która to tablica została zdjęta przez władze rosyjskie, oddana polskiemu MSZ i zwrócona rodzinom ofiar. Obecnie oryginał jest na Jasnej Górze. (...) Pół godziny później w sali obrad Urzędu Dzielnicy Ursynów odbył się wykład Jarosława Kaczyńskiego na temat nowoczesnego patriotyzmu. "Patriota musi mieć Ojczyznę i to nie tylko w sensie geograficznym, ale także w sensie kulturowym, w sensie pamięci historycznej, kodów kulturowych" - podkreślił.

23:48 Wykład:Jarosław Kaczyński - O nowoczesnym patriotyzmie - Ursynów 13.04.2012

O prawdziwych motywach decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającej telewizji TRWAM koncesji na platformie cyfrowej. "Demonstracja powściągliwości" - Felieton z cyklu "Myśląc Ojczyzna".

24:34 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz - Myśląc Ojczyzna

Od pewnego czasu sukcesywnie odbiera się Polakom prawo głosu. Kto, dlaczego i jakimi metodami to robi? Zamilkniemy?

24:41 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński - Myśląc Ojczyzna

Ciąg dalszy prezentowanych przez autora wspomnień.

24:48 Wspomnienie:Andrzej Rozpłochowski (opracowanie Tomasz Sarwa) - Postawią ci szubienicę - odc.9

Profesor Andrzej Nowak , jak zawsze, w jednej godzinie potrafi przekazać wiedzę, której inni nie poruszyli by w na 5 wykładach. Tym razem opowiada o wolności 20 lecia międzywojennego.

01:38 Wykład:prof. Andrzej Nowak (nagrywał: J.Gajewski+JaWa) - Ojczyzna wyzwolona 1918-1939 (nagranie własne Niepoprawnego Radia PL)

Ocena wpisu: 
Brak głosów