Audycja 370 - nie przegap!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Kultura

AUDYCJA 370 - SZCZEGÓŁY. Ostatnie audycje do pobrania ze strony http://audycje.4shared.com Audycję włączyć można klikając w jedną z poniższych ikonek.

"Odzyskajmy Polskę!" Tradycyjnie jako największy zapowiada się Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe. Rozpocznie się o godzinie 15 na rondzie im. Romana Dmowskiego.

19:02 Marsz Niepodległości:Witold Tumanowicz – prezes Marszu Niepodległości – Zaproszenie i informacja

W którym momencie postępowanie polityka zgodnie z jego własnym rozumieniem polskiej racji stanu staje się zdradą narodową?

19:09 Artykuł:Barbara Fedyszak-Radziejowska (czyta:JaWa) – Zdrada? A cóż to takiego?

Jaką rolę odegrali ludzie WSI w zamachu smoleńskim, skoro ich biznesowy protegowany tak energicznie wyczyścił „Rzepę”?

19:20 Blog:Gadający Grzyb – Gaudenzacja „Rzepy”

Rozbiory nie przerwały wątku życia umysłowego i kulturalnego Polaków. W tym, 170 odcinku, usłyszymy, między innymi, o rozwoju teatru polskiego i studiów historycznych. (Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Albertrandi, Niemcewicz, Gołębiowski,Tadeusz Czacki, J. M. Ossoliński - fundator Zakładu Ossolińskich we Lwowie, Jerzy Samuel, Jan Wincenty Bendkie, Ernest Grodeck, Joachim Lelewel)

19:32 Historia:czyta Katarzyna – T. III § 14 Oświata „Dzieje Polski” Michała Bobrzyńskiego

W dniu 22 października odbyła się w Warszawie I Konferencja Smoleńska. Obrady poświęcone były analizie mechanizmu lotu i zniszczenia samolotu rządowego TU-154M oraz okoliczności towarzyszących „katastrofie smoleńskiej” z 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Dzięki portalowi pomniksmolensk.pl Niepoprawne Radio będzie przedstawiało kolejne wystąpienia z konferencji.

19:47 I Konferencja Smoleńska:Prof. A. Flaga (Politechnika Krakowska) – O potrzebie i możliwościach przeprowadzenia badań modelowych w tunelu aerodynamicznym Politechniki Krakowskiej potwierdzających hipotezę zniszczenia samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem przez rozerwanie samolotu w powietrzu

----------------------------------

20:12 I Konferencja Smoleńska:Prof W Binienda (The University of Akron) – Symulacje komputerowe za pomocą programów LSDYNA3D oraz CFX weryfikujące przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M w Smoleńsku

Dokument budzi nadzieję, że prawda w końcu przebije się przez ogrom kłamstw i prowokacji. Są naukowcy, którzy nie boją się dociekać, badać i pytać o przyczyny. Jest zapowiedzią kontynuacji badań i zaproszeniem do nich naukowców innych dziedzin naukowych.

20:47 Dokument:czyta Katarzyna – Komitet Organizacyjny i Komitet Naukowy Konferencji Smoleńskiej, Warszawa, 22 X 2012 -Dokument końcowy konferencji smoleńskiej

Oszołomy to pierwsza powieść, której akcja związana jest z katastrofą smoleńską.

21:01 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) – Oszołomy- część 6 nagranie Niepoprawnego Radia

Kontrowersje wobec postaci Józefa Kurasia "Ognia" są uzasadnione jedynie, jeśli poddamy się propagandzie. Warto posłuchać i pomyśleć.

21:31 Czytanka:Grzegorz Wąsowski – Krótka refleksja nt kontrowersji wokół postaci J.Kurasia „Ognia”, z odpowiedniej perspektywy i patriotyzmu pejzażu cz.2/3

Wspomnienia Janiny Fieldorf o swoim mężu Emilu Fieldorfie. Wojna. Emil Fieldorf zostaje mianowany generałem brygady i obejmuje stanowisko szefa Kedywu. W 1945r. Emil Fieldorf zostaje aresztowany i wywieziony do łagrów na Ural. Powraca schorowany w 1947r.do Warszawy. Dzięki opiece podoficera z Trok przychodzi do zdrowia.
Jak pięknie o tej książce pisze Pan Piotr Szubarczyk tutaj: http://www.naszdziennik.pl/wp/2577

21:59 Czytanka: Janina Fieldorf – Los już mną zawładnął (czyta Zuzia)

Reżyser Antoni Krauze rozpoczyna pracę nad filmem "Smoleńsk". W filmie zamierza wykorzystać formułę fabularnej rekonstrukcji prawdziwych wydarzeń, zastosowaną uprzednio w „Czarnym Czwartku”. Katastrofa samolotu Tu­154M zostanie zrekonstruowana komputerowo w oparciu o ustalenia zespołu parlamentarnego ds. Smoleńska. Autorem scenariusza jest Marcin Wolski, producentem Maciej Pawlicki. Reżyser przedstawia genezę filmu, który jest protestem przeciwko nagromadzonemu kłamstwu. I Ty możesz być współudziałowcem tego dokumentu.

22:15 Konferencja prasowa:Antoni Krauze – O filmie „Smoleńsk” – Hybrydy 06.11.2012 (nagr. Witold dla Niepoprawnego Radia PL)

Wybuchowa wiedza dla chcących wiedzieć więcej - w nieocenzurowanym wywiadzie z przypadkowo spotkanym demaskatorem ładnie opakowanych kontrowersji.

23:26 Rozmowy pod namiotem Solidarnych 2010:A.Jabłonowski (Nagranie Janusz Gajewski) – Niesamowite – o gazie łupkowym (dla Niepoprawnego Radia PL)

O technicznych szczegółach podkładania ładunków wybuchowych i nie tylko, mówi specjalista z wieloletnim doświadczeniem i w ogóle osoba dobrze zorientowana w wielu tematach.

23:52 Wywiad Janusza Gajewskiego:Miner – pułkownik W. Kaczanow – O zamachu smoleńskim (nagranie dla Niepoprawnego Radia PL)

Zachodnie media milczą na temat tragedii smoleńskiej. Poza Polską nikogo zdają się nie interesować wykrywane nieścisłości, odmienne hipotezy i wnioski.

24:14 Artykuł:Zdzisław Krasnodębski (czyta:JaWa) – Europejski Punkt Widzenia

Tomasz Terlikowski wylicza, iż w antykulturze śmierci rocznie morduje się 70 mln bezbronnych ludzi. Dyskusja toczy się wokół tematów dzietności, polityki, skandali medycznych i aborcji na świecie. W mediach i poprzez politykę - zniechęca się do posiadania dzieci i ogólnie do odpowiedzialnego traktowania życia. Dzwoniący słuchacze prowadzą burzliwą dyskusję z redaktorem naczelnym Frondy.

24:25 Konserwa:Jabollissimus&Kreator – Mordują 70mln ludzi rocznie!

„Pomimo początkowych trudności udało się zbudować dość sprawnie działający aparat, którego aktywność znacznie osłabiła wpływ wrogiej agitacji na żołnierzy Wojska Polskiego, zmobilizowała ich do ofiarnej walki, która zakończyła się sukcesem”.

1:52 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – W trosce o morale wojska – cz.2

O niezwykłym życiorysie prof. o. Mieczysława Krąpca, jego patriotyzmie i znaczeniu przyjęcia przez Mieszka I chrztu z rąk Czech a nie Niemiec.

2:10 Felieton RM:prof. Piotr Jaroszyński – Myśląc Ojczyzna

Ksiądz Stanisław Małkowski opowiada o swojej działalności opozycyjnej, a także o przyjaźni z księdzem Jerzym Popiełuszko. Ksiądz ocenia sytuację obecną w kościele oraz dzieli się z nami opinią o konieczności intronizacji Jezusa Chrystusa.

2:20 Wywiad:ks. Stanisław Małkowski – Rozmowy kulturalne Dagmary Siemińskiej

Brak głosów