Okupanci

Obrazek użytkownika Mareczek
Kraj

Nasi okupanci zabili mojego Prezydenta , wysłali go na pewną śmierć. Gdy zginął jako pierwsi pojechali aby upewnić się ,że na pewno nie żyje.
Tam na miejscu objęli się przedstawicielem "korporacji zabójców" i w ten sposób pogratulowali sobie udanego przedsięwzięcia. Doszli też do porozumienia co dalszych kroków mających na celu zatajenie prawdy.
Dziś wiemy tylko ,że Prezydent został zabity wraz z 95 osobami , lecz nie wiemy w jaki sposób to zrobili.
Mordercy tego samego dnia zaczęli zacierać ślady i kierować tropy śledztwa na fałszywe tory.
Nasi okupanci wiedzą ,że nie wystarczy zabić człowieka należy też zabić pamięć o nim lub wypełnić ją kłamstwem.
Mają swoją gadzinową prasę i telewizję mają całe armie kolaborantów czekających na skinienie aby przystąpić do nagonki.
Nasi okupanci nie wierzą w Boga , budują Krzyż z puszek po piwie i tak jak w "Biesach" Dostojewskiego bezczeszczą nasze święte ikony.
Nazywają się Polakami choć już dawno nimi nie są , coraz częściej mówią o sobie "europejczycy" i polską flagę wstydliwie chowają za tą niebieską ze złotymi gwiazdkami.
Jak każdy okupant pogardzają tubylcami ale też boją się ich bo nie potrafią zrozumieć tubylczych obyczajów.
Chcą Haloween a nie Święta Wszystkich Świętych , gdy tubylcy pogrążają się w zadumie oni każą im śmiać się i bawić.
Pozwalają tylko na swoje demonstracje z balonikami i niebieskim flagami , wysyłają policję na tych co idą pod biało czerwonymi barwami.
Powoli zamieniają kraj w pustynię , zamykają stocznie ,kopalnie ,huty ,linie kolejowe.
Przywódca okupantów czasami pomiędzy kolejnym meczem w piłkę nożną podbiega w krótkich spodenkach do mikrofonu i cedząc słowa wygraża lekarzom , kolejarzom , górnikom z Tubylandii , którzy nie chcą kolaborować.
Każda niezależna myśl , niezależne słowo jest wskazywane palcem ,który grozi i pokazuje cel do uderzenia.
Słowa przywódcy okupantów są spijane z jego ust przez usłużnych propagandystów.
Nie trzeba mówić wiele wystarczy sugestia aby jeszcze tego samego dnia o 20.05 nastąpił pierwszy strzał dający sygnał pomniejszym szkalikiom do ataku.
Jedynym marzeniem okupantów jest zerwać całkowicie z tubylcami tak aby nikt już nigdy nie zaliczył ich do tych co tu od wieków żyli , umierali dla tej ziemi.
POLSKOŚC TO NIENORMALNOŚĆ powiedział szef okupantów i mówił szczerze tak jak myślał i myśli do dziś.
Siedzę w domu , wyrzuciłem telewizor , nie czytam gadzinowych gazet , uciekam w poezję Herberta i czekam aż moja ziemia będzie znowu wolna od obcych.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Popieram w calosci wpis.Niestety,sznsa na poznanie prawdy tego mordu lezy jeszcze daleko.Tylko jakies mocarstwo,ktore uzna,ze to co sie stalo,lezy w jego interesie,wtedy znajda sie wszystkie detale tego zamachu.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#213139

czy mogę przy Tobi3e posiedzieć gdzieś w kątku?
Razem będzie rażniej i cieplej........
pozdrawiam
stara czarownica
xana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#213156

Przy mnie? :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#213187

im nas więcej razem tym chyba lepiej?
pozdrawiam
stara czarownica
xana

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
stara czarownica
xana

#213209

Alez oczywiscie - nawet wskazane byc razem.Wtedy bardziej
tryska cieplem domowego ogniska.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

someone

#213256

Bardzo dobry tekst.Mimo wszystko wierzę że przyjdzie taki czas że tubylcy wezmą swoje tubylcze narzędzia i zrobią porządek z okupantami.Nie umiem wklejac piosenek ,bo bym Mareczkowi zadedykowała piosenkę na poprawienie humoru...Dziwny jest ten świat...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#213144

Dzięki za miłe słowa. A na piosenkę przyjdzie jeszcze czas.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213148

  Nasza Polska ziemia bedzie wolna od obcych wowczas kiedy my wszyscy staniemy razem w jej obronie. Juz wielki czas,by isc w slady Baraci Wegrow.

Tam byl Budapeszt a u nas Warszawa i pozostale miasta naszej Ojczyzny - Polski.

Kiedy jestem w Polsce nigdy nie moge trafic na poezje Herberta. Raz spodkalem w ksiegarni w Warszawie ale bylo to wydanie razem z pania od Stalina - W Szymborska NIE KUPILEM.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213152

Czytać poezję,to piękna rzecz.Gorzej z tym czekaniem.Jeśli bowiem wszyscy będziemy biernie czekać aż cyt..."Nasza ziemia znowu będzie wolna od obcych," -to prawdopodobnie nigdy się tej wyśnionej i tak pięknie opisywanej przez poetów wolności -nie doczekamy.To od naszych działań,naszej postawy zależeć będzie najbliższa przyszłosć naszego wspólnego domu.To z powodu naszej bierności przywódca z okupantami pozwala sobie coraz śmielej-spychając nas na krawędź przepaści.Oni wiedzą,że staramy się być rozważni i nie reagujemy na małe i większe prowokacje,że nie chcemy rozlewu krwi i skrzętnie to wykorzystują.Wierzę jednak,że przyjdzie taki dzień,kiedy powiemy im:DOŚĆ.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213168

 To swieta prawda.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213176

Nagrodziłam tylko dychą, bo wyżej się nie da.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213185

ileż można czekac i patrzeć na ta zgraję zdrajców i sprzedawczyków ileż można?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213237

Jesteśmy bardzo niecierpliwi w czekaniu .Nasi przodkowie czekali i się doczekali.Spójrzmy na okres po I Wojnie Światowej ;Polska była pod trzema zaborami ,a jaj to się pięknie poukładało że Odzyskaliśmy Naszą Polskę.Tak mi się wydaje że na wszystko przychodzi odpowiednia pora .Jeszcze parę słów do che.Jak czytam Twoje komentarze to mam przed oczami Ciebie ,pędzącego na koniu z rozwianym włosem i  szablą w górze.Pozdrawiam wszystkich .

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

jagoda

#213260

Bardzo trafny opis naszej sytuacji.Wielkie dzięki.
Bardzo smutne jest to, że Polacy sami sobie swój los gotują.
Przez: bezmyślność, złą wolę, bezrozumność, itd.
O ile jakoś można zrozumieć wynik poprzednich wyborów (akcje sms-owe, zabierani babci dowodu itd.), wynik ostatnich wyborów napawa ogromnym smutkiem, jest po prostu niezrozumiały. Na pewno trzeba działać, choć ani szybko, ani łatwo nie zwycieżymy. Przecież nawet podczas zaborów i wojen Polacy nie poddawali się. Teraz jest o tyle trudniej, ze mamy w narodzie ogromne wewnętrzne rozdarcie.

emes

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

emes

#213252

Wystarczy omijanie pewnych kanalow, np: Tusk Vision Network, lub tzw.WSI 24, Polsat-u, czy nawet TVP. Dobrze jest miec natomiast TW Trwam.. Co do okupacji tu opisanej dodac nalezy, ze jest to okupant najgorszy z mozliwych, bo tajny, tzw 5-ta kolumna, ktora swoim PR-em wmawia rzeczy o 180 stopni odwrotne. Tym samym urabia narod i przez to moze okupowac nas baaardzo dlugo. Jesli dodamy do tego dowody na falszowanie wynikow wyborow, to moze to trwac niemal wiecznie.

Tak aporpo's, mysle czesto jakim bydlakiem trzeba byc wogole, by pozwolic na to co zrobiono w Smolensku i potem w Polsce. Co mysli i czuje takieokupant, jesli jest zdolny wogole myslec i czuc..cos innego POza nienawiscia..

Panter74

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Panter74

#213257

Ładny tekst. Powiem szczerze: patrząc na tę hołotę mam podobne odczucia, jak pod koniec rzadów Millera. Czyli: ja na te śmiecie patrzeć nie mogę.

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#213611