KU CHWALE ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Obrazek użytkownika koncerz
Idee

W sobotę 12 października już po raz trzeci odbył się turniej piłkarski im. Żołnierzy Wyklętych. W zmaganiach sportowych udział wzięło 128 uczestników w 16 młodzieżowych zespołach, w dwóch kategoriach wiekowych.
W ramach turnieju rozegrano dwadzieścia cztery mecze.
Zawodnicy walczyli o symboliczną "Nagrodę Niezłomnych”, która składa się z ryngrafu noszonego na piersi przez żołnierzy oraz brzozowego drewna symbolizującego partyzancki krzyż.

Tegoroczny turniej był tym bardziej wyjątkowy, ponieważ w roku 2013 obchodzimy Rok Żołnierzy Wyklętych, który został objęty Honorowym Patronatem między innymi: Ministerstwa Obrony Narodowej wraz z Wojskiem Polskim, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego, Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzeja Kunerta.

Walka o prawdę o II Konspiracji. Trwa i dalej trwać będzie.

Powoli zaczyna przynosić sukcesy. Ludzie z kuratorium oświaty byli zdziwieni kiedy na testach przy pytaniu "ksztaltowanie postaw patriotycznych" pojawiły sie odpowiedzi ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. Testy były w gardejskim gimnazjum a program nauczania histori nie obejmuje tu II WŚ.

Brak głosów