Oświadczenie w sprawie publikacji portalu Prawy.Pl

Obrazek użytkownika Wojciech.Wybranowski
Blog

W związku z publikacją portalu Prawy.Pl, zawierającą nieprawdziwe informacje stanowiące - w myśl przepisu prawa karnego - pomówienie, oraz zamieszczenie na tymże portalu spreparowanego zdjęcia mojej osoby wyjaśniam, co następuje.

1. Zdjęcie zamieszczone na portalu Prawy.Pl to sprytnie wykonany retusz fotografii, która w 2005 roku zamieszczona została na Forum Dyskusyjnym Res-Politicus. Fotografię wykonano na spotkaniu uczestników forum w sierpniu 2005 roku, w poznańskim pubie „Proletaryat”.

Cechą charakterystyczną spotkań forum jest prowadzona na luzie dyskusja. Podczas spotkania w 2005 r. uczestnicy forum m.in. parodiowali znane postacie życia politycznego: Edwarda Gierka, którego popiersie znajduje się w lokalu, Włodzimierza Iljicza Lenina, którego wisi tam portret. W owym dniu parodiowaliśmy również Młodzież Wszechpolską i jej lidera Wojciecha Wierzejskiego. MW "zasłynęła" wówczas z dziwnego tłumaczenia swoich faszystowskich gestów opublikowanych przez jedną z gazet jako „zamawiania pięciu piw”. Na oryginalnym zdjęciu - czego nie widać na wyretuszowanej fałszywce - stoję na tle portretu Lenina i nalewaka z napisem „piwo rewolucyjne” oraz 5 szklanek piwa - to aluzja do zamawianych przez MW "pięciu piw". A ja sam parodiuję Wierzejskiego i jego kolegów.

2. W maju 2008 r. w „Naszym Dzienniku” opublikowałem tekst o działalności ekstremistycznej lewicowej organizacji Lewica Bez Cenzury. W efekcie, dzień później Prokuratura Krajowa wydała decyzję o wszczęciu śledztwa w sprawie działania LBC, własne postępowanie wszczęła też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone nadal.

Kilka dni później LBC zamieściła na swoim portalu powyższe zdjęcie z sierpnia 2005, jednak wyretuszowane tak, by zrobić ze mnie faszystę. Pod zdjęciem znalazły się pogróżki pod moim adresem, w których grożono mi pobiciem i śmiercią. O sprawie zdjęcia i pogróżek poinformowałem wówczas Prokuraturę Krajową. Jest to aktualnie jednym z wątków śledztwa prowadzonego wobec LBC.

3. To samo lub podobnie wyretuszowane zdjęcie, które wcześniej opublikowano na stronie LBC, zostało zamieszczone 9 kwietnia 2009 r. przez portal Prawy.Pl, wraz z informacjami mającymi charakter znieważenia mnie.

Obawiam się, że były to działania świadome. Autor publikacji zdecydował się bowiem zamieścić ją, mimo że wiedział, jakie były kulisy prowokacji LBC - spod swojego tekstu odesłał do mojego wyjaśnienia z sierpnia 2008 r., zamieszczonego na moim blogu na Salonie 24.pl. Wyjaśniałem tam okoliczności fałszerstwa dokonanego przez gloryfikujących komunizm lewaków. Mimo to redakcja portalu Prawy.pl nie zawahała się powtórzyć zmanipulowanego zdjęcia, by uderzyć w niewygodnego dla nich dziennikarza.

Nie ulega dla mnie wątpliwości, że działanie to ma związek z pytaniami, które dwa dni wcześniej wysłałem do byłych posłów LPR, związanych towarzysko, politycznie i biznesowo z portalem Prawy.PL. Pytania dotyczą prowadzonego przez warszawską Prokuraturę Okręgową śledztwa w sprawie wyprowadzania pieniędzy z LPR na podstawione osoby, w czasie, gdy to właśnie te osoby - w tym Krzysztof Bosak, redaktor naczelny portalu Prawy.pl i Daniel Pawłowiec z Libertas - uczestniczyły w pracach klubu parlamentarnego LPR.

4. W czwartek, 9 kwietnia 2009 r., w związku z publikacją portalu Prawy.PL złożyłem w prokuraturze doniesienie o popełnieniu przez ten portal przestępstwa zamieszczenia zmanipulowanej fotografii. W mojej karierze dziennikarskiej wielokrotnie zajmowałem się sprawą śledztw prowadzonych przez IPN w sprawie zbrodni komunistów i nazistów. Jakiekolwiek zarzuty o "faszyzm" czy "nazizm" traktuję więc jako znieważenie.

Wojciech Wybranowski

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Też masz sie Pan czym przejmować. Ja dyskutuję na tym portalu od kilku lat. Byłem już wszystkim, i komuchem, i Żydem, i skur...., plus conajmniej 1500 innych określeń i inwektyw. Jak Pan wiesz jest to portal LPR, a chyba nie muszę Panu mówić kto to zacz ów elpeerek. Radzę poczytać i roześmiać się. Spokojnych snów życzę.
P.S Połowa moich wpisów nigdy nie ukrzała swiatła dziennego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#17605

pokazują dobitnie na co ich stać w TVP...

ilekroć odwiedzałem prawy.pl, raziło mnie lobby prorosyjskie. Niektore z artykułow (o Gruzji) wyglądały tak, jakby pisane w Moskwie...

Od tego czasu - dzieki podpowiedzi Juranda - w ogóle tam nie zaglądam...

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

andygo

#17622

LPR i środowiska typu "Myśl Polska", konserwatyzm.prl (nie wszyscy stamtąd - na szczęście) reprezentują - w warstwie propagandowej - typ konserwatyzmu i nacjonalizmu, który
każdą zastaną rzeczywistość całuje w d*** (Mackiewicz).
Nie można jednak wykluczyć zależności agenturalnej od
Wielkich, Słowiańskich Braci.

http://www.abcnet.com.pl

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

-------
http://jaszczur09.blogspot.com/

#17627