Ważne ! Działacz Obywatelski, Tadeusz Chołda aresztowany w Krakowie !

Obrazek użytkownika Agent_Smith
Kraj

To, co przydarzyło się Panu Tadeuszowi Chołdzie, może przydarzyć się każdemu z nas. Wiemy o tym, poniewaz podobnego - niesprawiedliwego potraktowania doświadczyliśmy wiele lat temu i nie mieliśmy wtedy do kogo się zwrócić.

Dobrze jest w takiej sytuacji wiedzieć, że ktoś się o nas upomni i że nie zostaniemy sami, naprzeciwko tak często niestety występującej w Polsce machiny fałszu, obłudy i także brutalności władzy, która przecież przede wszystkim powinna nas chronić, a tak się niestety nie zawsze dzieje.

Z Portalu Obnie.pl (link) otrzymaliśmy poniższy, dramatyczny apel o pomoc dla działacza społecznego -Tadeusza Chołdy. Nie znamy sprawy w szczegółach, więc przekazujemy go w formie dokładnie takiej, w jakiej ten apel otrzymaliśmy.

Zadbajmy o to, aby sprawa Pan Tadeusza ujrzała w całości światło dzienne i aby Pan Tadeusz został potraktowany sprawiedliwie. Istnieją uzasadnione podejrzenia, że tak się do teraz nie działo.

Bardzo Was wszystkich prosimy o wsparcie dla Pana Tadeusza, w jego trudnej sytuacji, poprzez dodawanie poniższego apelu do ulubionych na Facebooku oraz rozpowszechnianie go wszędzie gdzie tylko można: na lokalnych portalach i w komentarzach do artykułów, na ogólnopolskich portalach typu: Onet, Interia, WP, itp.

Wszystkich zainteresowanych bezpośrednim udziałem w proteście odsyłamy do redakcji portalów: Obnie.pl lub Aferyibezprawie.org:

My znamy Pana Tadeusza, niestety na razie tylko z szerokiej korespondencji do naszej Redakcji. Pan Tadeusz przez wiele miesięcy, niestrudzenie informował nas o sprawach ważnych dla Polski. Wiemy, że jest zaangażowany w szeroko zakrojoną działalność społeczną, nie zawsze wygodną dla władz, co na pewno nie ułatwia mu życia...

Redakcja
GlobalnaSwiadomosc.com

Oto tekst otrzymanego apelu:

Bestialskie zatrzymanie w więzieniu w Krakowie - chorego i niewinnego Tadeusza Chołdy - naszego przyjaciela i członka stowarzyszenia SOiRP w Rzeszowie.

Stowarzyszenie Obrony i Rozwoju Polski, 1.03.2011 r.

Bestialskie zatrzymanie w więzieniu w Krakowie - chorego i niewinnego Tadeusza Chołdy - naszego przyjaciela i członka stowarzyszenia SOiRP w Rzeszowie.

Zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników portali internetowych, którym leży na sercu sprawiedliwa Polska, aby zainteresowały się sprawą Tadeusza Chołdy i publikowały tą sprawę na wszelkich możliwych forach internetowych. Prosimy aby słały także petycje do Prokuratora Generalnego ( email skargi: pk.skargi@ms.gov.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) i RPO ( email skargi; https://www.rpo.gov.pl/wniosek/index.php?jezyk=0&poz=2 - o wszczęcie procedury kasacyjnej od postanowienia w sprawie Tadeusza Chłody, który jako osoba niewinna i chora siedzi teraz w więzieniu w Krakowie na ul. Montelupich . Obecnie jest w tamtejszym szpitalu.

Wiemy także, a dowodzi tego pismo z więzienia Tadeusza Chołdy, skierowane do Ministra Sprawiedliwości, iż rok temu min. K. Kwiatkowski zadeklarował daleko idącą pomoc. Polecił nawet przypomnienie mu o ich rozmowy i skontaktowanie się z jego asystentem. Nie tknął jednak palcem.!!!!

Tadeusza Chołdę zatrzymano w dniu 28.01.2011 r. na terenie Sądu Rejonowego w Krakowie, w trakcie kiedy chciał zapoznać się z aktami sprawy. Najgorsze jest to, iż Tadeusz Chołda jest po przeszczepie rozrusznika serca i wg informacji z dnia 22 lutego stracił przytomność w Areszcie Śledczym w Krakowie, ul. Montelupich 7.

Tadeusz Chołda

Dlaczego został zatrzymany? Sprawa dotyczy konfliktu ze znanym adwokatem z Krakowa, od którego Tadeusz Chołda wynajął pomieszczenia w celu prowadzenia działalności gospodarczej. Lokal ten wyremontował na własny koszt. Po remoncie lokalu, sprytny krakowski adwokat, wypowiedział mu umowę najmu i zażądał opuszczenia lokalu, bez zwrotu kosztów remontu. W odpowiedzi Tadeusz Chołda zażądał zwrotu nakładów, które poniósł na remont lokalu - co dla zwykłych ludzi jest oczywiste. Ale nie było oczywiste dla adwokata i sądu. Sprytny adwokat na podstawie swoich układów wystąpił do sądu o zwrot przez Tadeusza Chołdę utraconych korzyści, z powodu braku możliwości wynajęcia tego lokalu fikcyjnej firmie izraelskiej. Na okoliczność tą przedstawił nieprawdziwej treści umowę z biura nieruchomości i w ten sposób wykazywał, że ponosił rzekome straty 5000 zł/ miesiąc. To że taka firma izraelska nie istniała, sądu nie interesowało. Wystarczył jak widać "najistotniejszy fakt", że adwokat - syn sędziego stanu wojennego z Krakowa posiadał fikcyjną papierową umowę propozycji najmu.

Z nieznanych nam przyczyn sprawą zajął się sąd karny ( zamiast cywilny - ale tak jest zawsze kiedy mamy do czynienia z ludźmi o określonych układach) i skazał T. Chołdę na 8 miesięcy w zawieszeniu,

Adwokat nie dawał jednak dalej za wygraną i podstępnie dążył do odwieszenia wyroku. Osiągnął swój cel kiedy chory Tadeusz Chołda leżał w szpitalu. Krakowski sąd w pośpiechu w tym właśnie czasie bez możliwości obrony odwiesił mu karę.

Jak widać w Polsce aby nie ponosić odpowiedzialności trzeba kraść , wyłudzać i oszukiwać na miliony. Tylko wtedy jest się bezkarnym. Ogłasza się upadłość a na drugi dzień tworzy nową firmę. Zaś ci jak Tadeusz Chołda, którzy odważą się stawić opór ludziom z układów lądują w więzieniach a polska prokuratura chętnie bierze w tym udział. I to wszystko dzieje się w Tygodniu Osób Pokrzywdzonych i to przez sędziów i prokuratorów.

http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=1423:bestialskie-zatrzymanie-w-wizieniu-w-krakowie-chorego-i-niewinnego-tadeusza-hody-dziaacza-stowarzyszenia-z-rzeszowa-i-naszego-przyjaciela-to-kolejna-sprawa-w-tygoniu-przestpstw-sdziow&catid=10:ogolna&Itemid=2

http://www.globalnaswiadomosc.com/tcholdaaresztowany.htm
Data przebita na 16III @Danz.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

jak oliwa...

zawsze na wierzch wypływa...

===

.. to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#143557

Tadeusz Chołda jest, jak widać kolejną ofiarą układów rodem z PRL
MD

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#143623

kitciwuchoJak mozna za sprawe cywilna   zamykac w wiezieniu . Zgroza.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

kitciwucho

#143707

Rozdziobią nas kruki wrony ubrane w piórka w czarnych togach niezależnie od tego jakiego koloru mają na kołnierzykach i rękawach wypustki. To wszystko od dziesięcioleci jest ta sama jedna mafia, niereformowalna i przez żaden system nie do zweryfikowania.
Kruk krukowi oka nie wykole a gdy trafi między wrony kracze tak jak i one.
Tylko orły szybują ponad nimi i omijają z daleka padlinę, przy której żerują kruki, wrony i sępy.
Szkoda człowieka, ale jeśli zdecydował się na "interes" z adwokatem, to po części niestety jest sam sobie winien, trudno bowiem się spodziewać uczciwości finansowej u przedstawicieli świata interesu, którzy żyją z pieniędzy zarabianych w każdej postaci zawsze z ludzkiego nieszczęścia.
niezależny Poznań

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#143848