Kunert skąpi na powstańcze mogiły

Obrazek użytkownika obiboknawlasnykoszt@tlen.pl
Kraj

Takie "mogiły" Kunert urządza bolszewikom.

Kim jest ten sowiecki sługus, który stawia pomniki pod Ossowem, a odmawia należnego i godnego pochówku polskim bohaterom?

Kim on jest?

Komu on służy? - Polsce z całą pewnością NIE służy!

[quote]Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa nie zaakceptowała projektu mauzoleum, w którym w oddzielnych grobach miałyby spocząć szczątki powstańców listopadowych. Ich zbiorową mogiłę, jedną z największych w Polsce, odkryto w Kopnej Górze k. Białegostoku. Przekazy historyczne mówią o 56 ciałach powstańców w sposób barbarzyński wrzuconych przez Rosjan do jednego dołu. Rada chce, by szczątki obrońców Ojczyzny znów pogrzebać razem.

Zupełnie odmienne zdanie mają na ten temat organizatorzy prac archeologicznych, które od początku miesiąca trwają na Kopnej Górze. - Naszym pragnieniem jest, aby szczątki każdego z powstańców zostały godnie uczczone oddzielnymi mogiłami. Jest to ważne również dlatego, że moskiewscy żołdacy wrzucali chaotycznie, jedno na drugie, ciała powstańców do jednej jamy pogrzebowej, bez należnego im szacunku, więc przy ponownym pochówku nie możemy przecież tego naśladować - mówi Radosław Dobrowolski, historyk i prezes Stowarzyszenia Collegium Suprasliense, które prowadzi prace w miejscu zbiorowego grobu. - Z badań obecnie prowadzonych przez patomorfologów wynika, że ciała powstańców wrzucone do jamy pogrzebowej były jeszcze miażdżone kopytami koni - dodaje historyk.[/quote]

Całość tu:

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20101027&typ=po&id=po02.txt

Kto wie coś więcej o nim poza tym co jest dostępne na jego temat w Internecie?
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Jan Bogatko

..najbardziej mnie bawi pisanie historii wstecz i uczynienie z wrogów popów (Armii Czerwonej) wiernych synów prawosławnej cerkwi.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#98731

Jak szybko decydenci i twórcy tego pomnika pod patronatem Putina zapomnieli co ci bohaterowie robili wtedy z duchownymi przed zamordowaniem ich!!!
niezależny Poznań

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

niezależny Poznań

#98761

""2 listopada podczas uroczystej mszy pomnik zostanie poświęcony. "To nieprzypadkowy termin, bo czas święta zmarłych ma sprzyjać wyciszeniu kontrowersji, jakie narosły wokół pomnika" - mówi Radiu ZET Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta do spraw pamięci i dziedzictwa narodowego ""

http://www.naszapolska.pl/index.php/component/content/article/39-polska/1678-2-xi-odsonicie-mogiy-w-ossowie

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#98766