O skuteczności Zbigniewa Ziobry słów kilka

Obrazek użytkownika Piotr Jakucki
Kraj

 Zbigniew Ziobro, lider i europoseł  Solidarnej Polski, ochoczo wspieranej i nagłaśnianej przez media mainstreamu z TVN24 na czele, zabrał głos w sprawie „Marszu Niepodległości i Solidarności”, który ma się odbyć w Warszawie 13 grudnia w trzydziestą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez juntę Jaruzelskiego.

Byłemu ministrowi sprawiedliwości, co było do przewidzenia, marsz się nie podoba. Przecież stoi za nim Jarosław Kaczyński. „Można wiecować, a można podjąć realne działania” – oświadczył więc europoseł w czwartek w Polskim Radiu, dodając że  ”marsz 13 grudnia jest nieskutecznym narzędziem”.
 
„Podjąć realne działania”…  Ziobro chciał wystrzelić z armaty zarzutów, a wyszedł mu „zmokły kapiszon”. Albowiem u niego samego próżno szukać „realnych działań”, chyba że za takie przyjmiemy cieszące Platformę ataki na PiS, Jarosława Kaczyńskiego oraz śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
 
Jeśli marsz jest „nieskuteczny”, to sprawdźmy jak skuteczny jest Zbigniew  Ziobro. Aż głowa boli, tyle tego… Były minister potrafił ostatnio na wizji zawiązać krawat, ale to wszystko co mu wyszło w ostatnich tygodniach. Trochę czasu już przecież minęło od opuszczenia PiS. Ziobryści, co nagłaśniały media, mieli być tacy prężni, tak mieli do nich wszyscy walić drzwiami i oknami, uciekając z PiS i od złego prezesa Kaczyńskiego…  Zaraz, za chwilę, miał być już kongres, a SP miała „ruszyć z posad bryłę świata”, by wykończyć PiS, oczywiście na uzytek ogółu szermując hasłem „Nie ma wroga na prawicy”. I co? I całkowita klapa tych „realnych działań”. Już nawet jednej z głównych postaci Solidarnej Polski, Beacie Kempie, wyrwało się przez nieuwagę 7 grudnia w „Kropce nad i”, że do tej pory grupa panów Z. i K.  nie ma sprecyzowanego programu, ba – nawet własnego logo i paru innych „drobiazgów”, o władzach nie wspominając… Nie ma co, skuteczni aż do bólu.
 
Struktur nie potrafią zbudować, mieszczą się w jednej windzie (określenie sprzed lat Jacka Kurskiego, dotyczące „kanap prawicowych”; ironią losu jest, że sam w takiej windzie skończył), ale znacznie skuteczniejsi są w czymś innym – kłamstwach o okolicznościach podpisania Traktatu Lizbońskiego i winie braci Kaczyńskich za całe zło w Polsce. Mówił o tym już Kurski (tekst pt: "Ciemny lud to kupi"), teraz goni go Ziobro, twierdząc że podczas negocjacji traktatu polska prawica działała nieskutecznie.
 
Dotychczas to Platforma, z Tuskiem i Niesiołowskim na czele,  miała monopol na obwinianie PiS-u i Kaczyńskeigo o spowodowanie suszy, gradobicia, opóźnienia pociągów, słaby wzrost PKB, itp., itd.  Teraz ma sprzymierzeńca, potrzebnego by na krótką metę zając społeczeństwo tematem „rozłamu w PiS”, a w tle, po cichu, przeprowadzać działania niszczące gospodarkę. Może nawet Ziobryści doczekają się jakiegoś prezentu od Tuska. A potem wszystko się skończy „jak sen jaki złoty”.
 
Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

z dalekiej prowincji jawicie się jak żule sztukujecie coś .panie ziobro stał się pan drugim tuskiem .europa pana zniszczyła a dokładnie pieniądze.brak panu empatii.jest pan chory człowiekiem unii.czy pan zatracił ideały nie podłegłościowe ,kim pan teraz jest,ujadającym urzędnikiem ue.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

independent balt

#206597

Mam na myśli ukradziony elektorat. Z czasem "wzrośnie" do 1%. PJN przykładem:):):)-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#206603

Już rośnie.
Jak kromka chleba u gęby...
I telerzeźnie jakby rzadziej zapraszają...:)
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206607

berecik
Negacja PiS jest jedyną legitymacją ich bytu a atakowanie Jarosława przepustką do TVN/24h/dobę.Te dwie idee bedą ekspoatowane dokąd media nie położą na nich krzyzyka.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

berecik

#206620

 takich jak  - tefałen,gówniana gazeta,gad mazowiecki itp.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pytanie dziejowe o najwyższym znaczeniu - czy działacze PiS-u i Zjednoczonej Prawicy za miliony ze SKOK-ów poświęcą niepodległość Polski ?

#206624

gość z drogi

dołaczył Ziobro

na zdradzie i falszu nie buduje się Przyszłosci,oczernianie PISu, to nie metoda do stołków

więc swoim zwyczajem powiem jedno,już nigdy ten pan nie i   jego towarzystwo

moich głosów, nie dostanie

dycha smutna,bo

boli

i  nie  to gdy do gardła skaczą WROGOWIE,ale gdy robią to niedawni towarzysze

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#206924

Jesli pozwolisz to podpisuje sie pod Twoim wpisem. Ta prawdziwa Polonie napewno nie zagosuje na tych ...... brak slow.

Pozdrawiam serdecznie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#207289

Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli.
Tylko wielcy mężowie stanu potrafią wznieść się ponad wszystko i jeśli trzeba dla dobra ogółu odsunąć się na bok. Kaczyński tego nie potrafi. Zadufany w sobie wbija w ziemię innych, którzy mogą go przerosnąć. Jakie perspektywy dla tej partii ? Żadne, tylko dryfowanie z kilkunastoma % poparcia. Miller potrafił odejść na jakiś czas, by teraz powrócić w glorii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paul

#206645

Zmieniłes szyk , kto kogo oczernia ? Piszesz
"Kaczyński wbija w ziemię innych"- czysta demagogia.Konkrety poproszę.

A jeśli już dajesz za przykład czerwonych , to zobacz co zostało z tej partii , od kiedy postanowili ją odmłodzić i pozbyć sie tzw "dinozaurów"
SLD już prawie nie ma i nie odbuduje się , bo służby powołały lepszy byt , intratniejszy dla nich na nowe czasy - Ruch Palikota.
Mówienie ,że Miller wraca w glorii jest śmieszne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206650

gość z drogi

uważam  MOCNO nie na miejscu

a dlaczego?,

Młodzi mogą nie pamietać,ale starsi juz nie,My pamietamy jak TO było

1.Pożyczka moskiewska

2.Prywatyzacja PO polsku,czyli Kaczmarek Wiesław ,Orleny,Banki,Dile i mafie paliwowe,brat cioteczny i jego radosna tfórczość biznesowa i te dziwne Kancelarie Prawne KNS

i wszystkie  inne POzostałe "zaszłości"

i jeszcze ta przyjażń towarzyszy z towarzyszami z Moskwy,a teraz z towarzyszami,

ale z Brulselki

Mysle ze pamięc o dokonaniach rządów Kwasniewskiego Millera,Belki i Towarzysza Wiesława Kaczmarka,jakoś

 dziwnie niepełna,zdumiewająco niepełna...i jeszcze te nfi,piramidki a pozniej POwtórki z rozrywki,tylko pod trochę zmienionym "tytułem"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#206655

Ludzie prawicy?
Masz może na myśli małych, niedouczonych megalomanów,
którzy "w jednej windzie się zmieszczą"?
Za to dziesięć wind, to za mało dla ich nabrzmiałego ego.
A poparcie, zdobywa się w terenie, a nie kradnąc we własnym gnieździe.
Na pewno nie w reżimowych studiach, opluwając własnego mistrza.
Pozdrawiam

"My nie milczymy, my rośniemy,zmieniamy w siłę gorzki gniew- I płynie w żyłach moc tej ziemi, jak sok w konarach starych drzew" Yuhma

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206662

[quote=Paul]Tam gdzie wszyscy myślą tak samo, tam nikt nie myśli.[/quote]

A tam gdzie powtarzają to co sufluje salon, trudno o większe zdziwienia.

[quote=Paul]Tylko wielcy mężowie stanu potrafią wznieść się ponad wszystko i jeśli trzeba dla dobra ogółu odsunąć się na bok. Kaczyński tego nie potrafi.[/quote]

Nonsens.
Kaczyński miał plan wycofania się z funkcji prezesa PiS ale udaremnił to Smoleńsk.

[quote=Paul]Zadufany w sobie wbija w ziemię innych, którzy mogą go przerosnąć. Jakie perspektywy dla tej partii ? Żadne, tylko dryfowanie z kilkunastoma % poparcia.[/quote]

Jakby mieli potencjał aby go przerosnąć, to chyba nie daliby się wbić mu w ziemię ?
Wbijać w ziemię można jedynie słabych pętaków.

[quote=Paul]Miller potrafił odejść na jakiś czas, by teraz powrócić w glorii.[/quote]

No tak, z dużego okrętu zrobił łajbę na wiosła i teraz na powrót dadzą mu popagajować.
Wzorzec męża stanu z Sevres - nic tylko czerpać przykład.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#206847

Skoro PO zyskało mniej mandatów w sejmie, to oczywiście powinno mieć... więcej ministerstw. W tym same najważniejsze:):):)
Kaczka p o w i n i e n odstąpić władzę jakimś ciulikom i niedorobionym Napoleonom (z loczkiem nad oczkiem:):):), bo przecież nie można ich "tłamsić"!!!! Ambitne niedojebki nie poprzestały na prezentowaniu "koncepji reformy", ale całkiem realnie przygotowywały spisek pałacowy, popierając swoich kandydatów, którzy później.... demokratycznie obalą Kaczkę. Kiesy sprawa się wydała, ni pozostało nic innego, niż... dać się wyrzucić, robiąc ku uciesze antypisowskich mediów żałosny spektakl darcia szat i potępieńczych jęków.
Żałosne, a na dodatek nieskuteczne. Cyrkowe popisy nieudaczników. Wyborcy wrócą do PiS. Zdrajcy mają już przechlapane na zawsze. I dobrze.
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#206853

Jak ktoś spieprza z okrętu na widok ciężkich chmur gromadzących się na horyzoncie, w pełni zasługuje na to aby pójść samotnie na dno.

Na marginesie.
Z perspektywy tego minirozłamu dość interesująco wygląda parę rzeczy z nieodległej przeszłości.
Np. nieudane akcje w wykonaniu Ziobry jako ministra sprawiedliwości. Było trochę takich spraw, które spektakularnie się nie powiodły - weźmy na przykład okoliczności nieudanej reemigracji Mazura.
Ciekawe, prawda ?

Rzecz druga - winszuję co prawda szczęśliwemu życiu rodzinnemu, ale nie mogę sobie odmówić przyjemności stwierdzenia, że ostatnimi czasy, gdy myślę o Ziobrze i Koteckiej, przypomina mi się takie stare francuskie przysłowie - cherchez la femme.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#206857

.... na temat zbyt bliskiej zażyłości ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego z dziennikarką robiącą (nagle!) karierę w telewizji publicznej mam swoje zdanie.
Druga sprawa - nie zapominajmy, że to Ziobro hodował Kaczmarka. A może... odwrotnie?
P.S.
Swoja drogą mogło być gorzej. Swego czasu w Anglii kochanka pewnego polityka okazała się agentem i.... facetem:):):):)
-------------------------
"Dixi et salvavi animam meam"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#206901

[quote=Dixi].... na temat zbyt bliskiej zażyłości ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego z dziennikarką robiącą (nagle!) karierę w telewizji publicznej mam swoje zdanie.[/quote]

Prawda ?

[quote=Dixi]Druga sprawa - nie zapominajmy, że to Ziobro hodował Kaczmarka. A może... odwrotnie?[/quote]

Dokładnie.

[quote=Dixi]Swoja drogą mogło być gorzej. Swego czasu w Anglii kochanka pewnego polityka okazała się agentem i.... facetem:):):):)[/quote]

Anglicy mają na takie sytuacje genialną konkluzję - nobody`s perfect ; )

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#207118

Mimo wszystko , po cichu miałam nadzieję,że skoro już zdecydowali się na wyjście z PIS, poza ukradzeniem paru posłów , jeszcze troche zgarną ale z tych nie "ogarniętych "przez nikogo .Liczyłam ,że nie będą budować swojego wizerunku posługując się nieprzychylnymi im do niedawna mediami, które ( a powinni to przewidzieć)po prostu wykorzystają ich do walki z PISem a wkrótce wyrzucą poza krąg zainteresowań , jak przeżutą szmatę.

Ziobro jako były wiceprezes PIS oskarża Kaczyńskiego ,że coś mu "kazał" i on "musiał". Żenada.

Już moje wnuczki w przedszkolu nie boją się mieć swojego zdania.
Też smutna 10
Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206649

przyuważyłem że Kurski i Ziobro za wizyty na pożal się Boże "salonach" rezonują plwocinami antypisowskimi z czerskiej i wiertniczej 

w zamian Ziobro, najbardziej znienawidzony i opluwany po JK "pisiak" doznał kampanii "ocieplenia wizerunku": tu z żoneczka na spacerku i dzidziusia pati-koti odbierają ze szpitala (w kontraście do podłego Prezesa co młodego dumnego tatusia za godzinę z partii wyrzuci), tu krawat wiąże tak wprawnie że aż sama "królowa bez" Jolanta zaniemówiła z podziwu - no i co najważniejsze w sondażach znienawidzonych polityków nagłym skokiem zameldował się w połowie stawki!!

nie jestem mściwy, nie użyję słowa zdrajca ale mam jedną prośbę p. Ziobro - tak z ludzkiej przyzwoitości zdaj pan ten mandat europosła, którym to MY WYBORCY PiS pana obdarowaliśmy - masz już 50% sympatii w TVNowskich sondażach - pozyskaj sobie nowych wyborców - MY ci dajemy czarną polewkę!

PS

może Pati-Koti to taki dar służb na przekupienie figuranta? coś jak Isabelle darowana przez panów w czerni próżnemu Marcinkowiczowi (miał nosa wtedy JK że go wywalił z premierowania!)

"Nie odzywając się w towarzystwie ryzykujesz uznanie za głupka, odzywając się rozwiejesz wszelkie wątpliwości" O. Wilde

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart

#206651

I przesiewania ziarna od plew. Nic się już nie wróci ani nie powtórzy. Końcówka tej cywilizacji nie ma do zaoferowania NIC poza gadżetami, które któregoś dnia staną się bezużytecznymi śmieciami. Ludzie, którzy zdradzają innych w imię rzekomych ulepszeń nie są wiele warci. A w przypadku partyjnych przetasowań ci, którzy jak Ziobro odchodzą za własną karierą na pewno nie będą mieli NIC do zaoferowania ludziom pozbawionym narodowej tożsamości. Ten młody i bynajmniej nie gniewny, a taki sam konformista /wszak dopiero co się ożenił i dorobił potomka/ nie zrobi dla narodu NIC tylko dla własnego nazwiska. Pewnie został podpuszczony przez Kurskiego, który też został w odpowiednim czasie poinstruowany przez brata jak i kiedy działać. To są celebryci, którzy kochają być w świetle jupiterów i mieć dużo kasy. To są narkomani sukcesu, którzy będą pletli cokolwiek aby zaistnieć. Zdradzając Jarosława Kaczyńskiego określili się i nic tego już nie zmieni. I tylko mogę na koniec zacytować JEZUSA " a ostatni będą pierwszymi..." Oby ten czas nadszedł jak najszybciej... 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206689

Teraz jest moment: Sprawdzam!!!
Jeśli Solidarna Polska nie dołączy się do Marszu 13 grudnia, to ja nie będę głosowała na tę partię. I ręczę że jeśli nie dołączą do protestów to będą zaliczeni w poczet zdrajców i podzielą los PJN!!!
Popieram powstanie drugiej partii, bo widać było że z jedną partią więcej nie zdziałamy. Ale to nie znaczy że druga partia ma być w osłowaty sposób nastawiona do działań pierwszej.

http://obroncakrzyza.wordpress.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#206674

Bardzo dobry artykul, pozdrawiam.ikarus.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

ikarus

#206683