OB-CIACH mimo wszystko!:)

Obrazek użytkownika intuicja
Kraj

Już za tydzień trzecia sobota miesiąca, a więc czas na kolejne OB-CIACHowe spotkanie.

Wszystkich czytelników niepoprawnych politycznie gazet zapraszamy w samo południe na prestiżowe ulice naszych miast. Zasiadając w kawiarnianych ogródkach, na ławeczkach lub po prostu spacerując poczytajmy publicznie OB-CIACHową prasę. Niech nas zobaczą i przeżyją dysonans poznawczy.
My wiemy, że OB-CIACH „nie równa się” obciach. Warto, żeby dostrzegli to inni.

W Warszawie pomysłem na uatrakcyjnienie majowego spotkania jest Marsz Moherowych Beretów, o którym pisałam tutaj ( : (TUTAJ RÓWNIEŻ TABELA Z WYKAZEM OB-CIACHowych MIEJSC):

http://niepoprawni.pl/blog/1627/majowy-ob-ciach-zrobmy-z-niego-wydarzenie

A tu w skrócie, co udało się nam ustalić:

1. O 12.00 zbieramy się na odcinku Pałac – Zamek , siadamy w ulubionych miejscach i czytamy;

2. Około 12.30 RUSZAMY (od ul. Miodowej) - a więc kierunek => od Zamku pod Pałac ;

3. Idąc pozdrawiamy się nawzajem, wymieniamy gazetami, możemy podśpiewywać „Moherowe pole”, jeśli opanowaliśmy tekst;

4. Do powiększającej się grupki, dołączają inni, podnoszą się z ławek, podchodzą (ze stolikami może być trudniej => trzeba zapłacić, albo do czasu marszu niczego nie zamawiać;)));

5. Pamiętajmy o pozytywnej atmosferze OB-CIACHowego happeningu;

6. Dochodzimy do Namiotu Solidarnych => potem rozpływamy się w tłumie;

7. Symbolika => OB-CIACHowa Polska wzmacnia się i integruje wokół wartości: Prawdy i patriotyzmu => potem wtapiamy się w tłum – każdy z przesłaniem pracy u podstaw ;

8. Aby wydarzenie uczynić bardziej spektakularnym Magdalena w stroju różowej pantery (jej autorski pomysł i wykonanie stroju autorskie również) przechodzić się będzie wraz z nami… jest jeszcze pomysł Gracjana, aby zatrudnić akrobatę na szczudłach => czy ktoś rozpozna teren?

9. Uwaga kamerzyści!!!!! – poza widowiskową już akcją Polona polegającą na wdrapaniu się na wieżę kościoła św. Anny, Gracjan zaproponował wynajęcie taksówki i kręcenie akcji „w biegu” – czy jest chętny do jej przeprowadzenia?

10. Po OB-CIACHu jak zwykle spotykamy się w Giovanni Rubino (kto ma na to ochotę).

UWAGA WROCŁAW!!!!!!

Oprócz zwyczajowego spotkania pod pręgierzem => propozycja połączenia OB-CIACHowego czytania gazet z Rajdem Patriotycznym w Rudawy Janowickie. OB-CIACHowcy z Wałbrzycha i Jeleniej Góry => PRZYŁĄCZAJCIE SIĘ - BARDZO CIEKAWA PROPOZYCJA. Szczegóły tutaj:

http://niepoprawni.pl/comment/reply/56118

UWAGA KRAKÓW!!!!!!

OB-CIACH w maju, to rozdawanie zrobionych maków /nawiązanie do rocznicy bitwy pod Monte Cassino/ wraz z nieśmiertelnymi wizytówkami niezależnych mediów. (cyt. z maila Krystyny).

UWAGA ŁÓDŹ!!!!!! (z maila od Dominiki)

Ponieważ w najbliższą sobotę spotykamy sie ponownie na ob-ciachu, po uzgodnieniu z Izavel, jest propozycja :
spotykamy sie w galerii przy żabach, odczekamy na spóźnialskich i jesli bedzie odpowiednia pogoda idziemy do najbliższego ogródka na Piotrkowskiej, w kierunku Pl.Wolności. Tam podejmiemy wspólna decyzje co dalej w sprawie nastepnych spotkań.

-----------------------------------------------------------

INFORMACJE NA TEMAT FUNDACJI KOCHAM OB-CIACH:

http://niepoprawni.pl/blog/1627/fundacja-kocham-ob-ciach-ma-odwazne-plany-ty

-----------------------------------------------------------

PONIŻEJ TEKST, KTÓRY PRZYGOTOWAŁAM DLA SOLIDARNYCH (UKAŻE SIĘ W GAZETCE ROZDAWANEJ POD NAMIOTEM) - MOŻNA DRUKOWAĆ I ROZPOWSZECHNIAĆ (aktualny przez całe lato - wystarczy zmieniać datę) :

Już w tę sobotę, 21-ego maja, o godz. 12.00 (a więc w samo południe) w wielu miastach Polski po raz kolejny spotkają się czytelnicy niepoprawnych politycznie gazet.

W Warszawie będziemy czytać OB-CIACHową prasę, jak zwykle, na Krakowskim Przedmieściu, na odcinku pomiędzy Pałacem a Zamkiem, przesiadując w kawiarnianych ogródkach, na ławeczkach, spacerując i pozdrawiając się nawzajem. A wszyscy mili i uśmiechnięci, jak to OB-CIACHowcy.

Dlaczego OB-CIACH, zdziwi się albo co gorsza oburzy niejeden czytający ten króciutki tekst. A dlatego, że dawno temu, media głównego nurtu podzieliły Polskę na tę światłą, nowoczesną, otwartą itp. i tę OB-CIACHową, ciemnogrodzką, dla której wciąż najwyższymi wartościami są dążenie do Prawdy i Patriotyzm. My zaś, będąc ludźmi nie tylko z poczuciem własnej wartości, ale też z poczuciem humoru, a także ze sporym dystansem do opinii tzw. autorytetów zgadzamy się z tym podziałem. Mało tego, kochamy ten OB-CIACH!

Tak, jesteśmy OB(ywatelami)CIACH(ającymi sznury schematów, systemu, układów). Zawsze byliśmy.

Wszystkich, którzy czują przynależność do OB-CIACHowego gatunku Polaków zapraszamy do publicznego czytania naszej prasy w każdą trzecią sobotę miesiąca, o godz. 12.00, na prestiżowych ulicach polskich miast.

Spotkajmy się, przynieśmy swoje gazety, pokażmy niepoprawne politycznie poglądy, odczarujmy schemat „obciachowy” czytelnik – „obciachowa” gazeta, wywołajmy dysonans poznawczy, zintegrujmy się.

Więcej informacji na www.ob-ciach.net (co prawda adres przekierowuje na razie na mój blog, na którym znajdziecie informacje na temat akcji, ale już niedługo ruszy strona właściwa).

Musimy przywrócić OB-CIACHowej Polsce poczucie godności.
Musimy OB-CIACHową Polskę nobilitować. I zrobimy to.

Pozdrawiam, blogerka Intuicja

Brak głosów

Komentarze

Czy są gdzieś do nabycia jakieś koszulki z OB-CIACHu? W sobotę uczestniczę w wydarzeniu "MASA NA AUTYZM". Jest to duża impreza związana z moją pracą. Podczas samego przejazdu rowerem będę miał na sobie koszulkę MASY. Po przyjeździe na miejsce chętnie bym ją zamienił na jakąś naszą. Szczególnie dla tego, że jednym z partnerów MASY jest GW. Będzie na pewno trochę ich snajperów. Fajnie by było pokazać się w naszej koszulce. Chętnie bym taką nabył, jeśli jest. Proszę o info. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Chcę, by moje dzieci żyły w wolnej Polsce!

#158991

Podobno były jakieś projekty koszulek.
Ale nie wiem, czy tylko projekty...
Popytam.

Jeżeli nie ma - pomyślimy nad tym, ale dopiero po zarejestrowaniu Fundacji.

pozdrawiam,

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#159058

jazzon77

Vote up!
0
Vote down!
0

Chcę, by moje dzieci żyły w wolnej Polsce!

#159165

No nie wiem w tej sytuacji?

Pusty śmiech, dobrze, że nie opary...

Vote up!
0
Vote down!
0
#159060

Nie interesują mnie złośliwości.

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#159093