SPÓŹNIONA RELACJA z majowego OB-CIACHu

Obrazek użytkownika intuicja
Kraj

Relacja spóźniona, ale rodzinne uroczystości (i nie tylko:( ) uniemożliwiły mi dotrzymanie OB-CIACHowych terminów…;)

W trzecią sobotę maja spotkaliśmy się w gronie starych OB-CIACHowców, co z jednej strony cieszy (miło porozmawiać z osobami, które znamy), ale z drugiej strony każe wysnuć wniosek, że zamknęliśmy się w naszym blogerskim środowisku.

Musimy śmielej i konsekwentniej wychodzić na zewnątrz, co już częściowo uczyniliśmy przed majowym OB-CIACHem => informacje na jego temat ukazały się w wydawanej przez Solidarnych2010 gazecie WOT.pl oraz w Gazecie Warszawskiej.

Zgodnie z planem, około 12.00 rozsiedliśmy się na ławeczkach i w kafejkach, zaczytani w niepoprawnych politycznie gazetach, a około 12.30 rozpoczęliśmy Marsz Moherowych Beretów (kierunek – Pałac). Drobnym utrudnieniem okazały się, obchodzone właśnie w tę sobotę, dni naszych skandynawskich przyjaciół (rozstawione kiermasze przysłaniały widoczność), ale jakoś sobie „z tym fantem” poradziliśmy.

A wyglądało to następująco…:

Pochód otwierała Różowa Pantera w artystycznej masce, którą już niebawem będziemy mogli podziwiać na filmiku Carcinki (zarówno za maską jak i odegraniem roli Różowej Pantery „stoi” ta sama osoba – Magdalena Zwierzak).

Budyń78 (z moją skromną pomocą;))) odśpiewał pierwszą zwrotkę „Moherowego pola”. Jak nam to wyszło? Sama jestem ciekawa…

A całe OB-CIACHowe towarzystwo niespiesznie podążało Krakowskim Przedmieściem w kierunku namiotu Solidarnych, do którego dotarliśmy około godz. 13.00 (może troszkę później).

"Pod namiotem" Mariusz Bulski powiedział kilka słów na temat OB-CIACHowej akcji, zachęcał nas do poinformowania przez megafon o tym, dlaczego czytamy OB-CIACHowe gazety. Na zwierzenia skusiła się Elig, która jak to Elig: krótko i rzeczowo poinformowała skąd ten politycznie niepoprawny wybór. Pozostałym OB-CIACHowcom trudno było przełamać wrodzony dystans do publicznych wystąpień (ale to kwestia czasu – nie mamy wyboru => musimy mówić coraz głośniej)…

Po dobrze wypełnionym obowiązku;) udaliśmy się do Telimeny na kawę, tudzież inne napoje (nie koniecznie chłodzące). Niestety byłam tam dość krótko – z powodu rodzinnych uroczystości, o których wspomniałam na początku - toteż nie wiem, co uknuto…;)

Tu film Polona „Widziane z góry”:
(w komentarzu)

Tu fotorelacja (Carcajou):
https://picasaweb.google.com/105204566129206730795/21Maj2011#

Tu fotorelacja Gracjana:
http://gracjan.nowyekran.pl/post/15353,21-maja-2011-ob-ciach-w-warszawie-galeria-zdjec

I wciąż czekamy na film Carcinki.

Brak głosów

Komentarze

Vote up!
0
Vote down!
0

intuicja

#160804

Same znajome twarze. Będzie super jak przestaniemy się rozpoznawać.
pozdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160808

Pozdrowienia dla OB-CIACHU,dzięki za relacje,niezła dobrana muza do zdjęć i filmu,Marek Grechuta zawsze na czasie

Vote up!
0
Vote down!
0
#160812

Proszę częściej podawać termin, miejsce obciachu, miałem sporo spraw do załatwienia i przegapiłem ostatni.

Vote up!
0
Vote down!
0
#160816

Relację z wrocławskiego (dolnośląskiego) ob-ciachu połączonego z Rajdem Patriotycznym napisał Arpad77:
"Rajd Patriotyczny na zamek Bolczów: OB-ciachowa relacja"

http://niepoprawni.pl/blog/624/rajd-patriotyczny-na-zamek-bolczow-ob-ciachowa-relacja

Vote up!
0
Vote down!
0
#160821