Szydło o kwestii uchodźców: Honorujemy zobowiązania, ale priorytetem bezpieczeństwo

Obrazek użytkownika Anonymous
Nazwa serwisu: 
[INTERIA.PL]
Cytat: 

Premier Beata Szydło zadeklarowała w poniedziałek, że jej rząd będzie honorował ustalenia UE w sprawie uchodźców. Zastrzegła jednak, że najważniejsze jest bezpieczeństwo zarówno Polski, jak i całej Unii Europejskiej.

"Honorujemy decyzje, które zapadają na poziomie UE, ale uchodźcy, którzy uciekają przed zagrożeniem życia to jest jedna kwestia, inną kwestią są ci, którzy uciekają ze względów ekonomicznych. Jeszcze inna kwestia to to, czy wśród tych uchodźców nie ma tych, którzy powodują zagrożenie" - mówiła Szydło w rozmowie w Polsat News.
"Honorujemy wszystkie zobowiązania, ale najważniejsze jest bezpieczeństwo polskich obywateli. Jeżeli te zobowiązania będzie można zrealizować pod warunkiem bezpieczeństwa dla Polaków, to będziemy je honorować, ale nigdy nie zgodzimy się na to, by bezpieczeństwo Polaków było zagrożone" - deklarowała.

Ocena wiadomości: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

"Trzeba się zastanowić, czy próba narzucania rozwiązań poprzez bezrefleksyjne, bezkrytyczne podejście okazała się dobra i czy to jest ta solidarność, o którą nam chodzi" - dodała premier. Jak mówiła, "trzeba stworzyć system pomocy dla tych, których życie jest zagrożone, ale nie można bezrefleksyjnie podejmować decyzji, które powodują nie tylko, że problemu się nie rozwiązuje, ale problem zostaje pogłębiony".http://fakty.interia.pl/raporty/raport-imigranci-z-afryki/informacje/news-szydlo-o-kwestii-uchodzcow-honorujemy-zobowiazania-ale-prior,nId,1923098

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1498913

 

Witold Waszczykowski w wywiadzie dla "Super Expressu" skomentował kontrowersje pojawiające się wokół kwestii przyjęcia do Polski uchodźców z Bliskiego Wschodu.- Z bólem serca, ale będziemy musieli jako państwo praworządne i przestrzegające międzynarodowych zobowiązań wykonać te, które zaciągnął poprzedni rząd - powiedział nominowany na stanowisko ministra spraw zagranicznych w rządzie Beaty Szydło Waszczykowski.

http://niepoprawni.pl/wiadomosc/waszczykowski-z-bolem-serca-ale-bedziemy-musieli-wypelnic-zobowiazania

 

Czy to oznacza, że jeśliby poprzedni rząd uzgodnił sobie i zobowiązał się np. do wypłaty najeźdcom po 10000 euro na miesiąc to obecny musi to robi? A jeśli się okaże, że poprzedni rząd uzgodnił w tajemnicy, że mamy przyjąć milion to co? Co jest ważniejsze? Prawo miedzynarodowe czy Polska i Polacy.  

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1498938