Treści z tagiem: roboty

Obrazek użytkownika gps65
Idee

W poprzedniej notce wyjaśniłem, że roboty nie mogą być osobami, a zatem podmiotami moralności. A więc nie mogą grzeszyć. Co skutkuje też tym, że nie podlegają odpowiedzialności karnej - nie można ich powiesić, gdy zamordują.

         Ale też nie podlegają moralnej, czy prawnej, ochronie - właściciel...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika gps65
Idee

Pierwszym krokiem do przeniesienia kategorii „osoba” na roboty i zwierzęta jest oddzielenie osoby od człowieka, czyli uznanie, że to inne kategorie. Niektórzy uważają, że ta osoba, to coś, co jest inteligentne naturalnie. I głoszą, że tylko człowiek może być inteligentny, a zatem tylko człowiek może być osobą. I nawet jak będą bardzo ostro gardłować, że żaden robot, ani zwierzę, nie może być inteligentne, a więc nie może być osobą, to służą tym, którzy dążą do tego by uczynić osobami roboty i zwierzęta.

3.15
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.2 (głosów:6)
Obrazek użytkownika elig
Idee

  

Dziś jest ponad 30 stopni w cieniu, więc temat taki bardziej "ogórkowy".  Na początku lipca 2017 w portalu Swiato-poglad.pl {TUTAJ(link is external)} ukazał się artykuł "Kontrowersyjna terapia pedofilów. Firmy chcą produkować seks roboty przypominające dzieci!".  Napisano w nim:

  "Naukowcy pracują nad istniejącymi już lalkami...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)
Obrazek użytkownika Rafał Brzeski
Świat

Trzecia wojna światowa jest „niemal gwarantowana” –  stwierdził szef sztabu amerykańskich wojsk lądowych generał Mark A. Milley podczas zorganizowanej przed kilkoma tygodniami  w Waszyngtonie konferencji Stowarzyszenia Wojsk Lądowych Stanów Zjednoczonych. W opinii zastępcy szefa sztabu do spraw operacyjnych, planowania i szkolenia generała...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:18)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kraj

Gorbaczow „Jego zdaniem Niemcy chcą dokonać nowego podziału Europy rozszerzając swoją strefę wpływów na wschód, tj. w kierunku Rosji, podobnie jak podczas drugiej wojny światowej. „....(więcej )

2011 Współczesne Niemcy zmieniły swoją filozofię eksploatacji krajów ościennych . Podwaliny koncepcji ekonomicznej eksploatacji rejonu Europy...

3.95
Twoja ocena: Brak Średnio: 4 (głosów:2)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Gospodarka

Jacek Kuroń „„Jaka demokracja?” -zagrzmiał mocno znieczulony bohater opozycji. „ Chamów trzeba za mordę trzymać i do roboty gonić”.Sądził zapewne, że na imprezie są sami swoi i tu się pomylił. „...( więcej)„Produkują w Polsce, bo koszty pracy w Chinach ciągle rosną. Obecnie są już zaledwie o 15-20 proc. niższe niż w...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika matka trzech córek
Historia

 Wśród wielu zdjęć, które przypadły mi jako scheda po mojej zmarłej cioci, jest jedno szczególne. Przedstawia grupę młodzieży pozującą do fotografii.

To jeden z zimowych dni 1942 roku.

Czym różni się ta fotka od wielu innych z tego okresu, zalegających szuflady i stare albumy? Dojrzałam w niej coś niezwykłego, o czym chyba warto...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

"W ramach projektu Talos natomiast stworzono dwa działające prototypy: roboty wielkości traktorów, które samodzielnie mogą patrolować granice i za pomocą radarów wykrywać ludzi. Program ten, kosztujący 20 mln euro, jest jednak już od roku zakończony, a roboty od tego czasu stoją niewykorzystywane gdzieś w Polsce.".

To fragment...

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika DOBOSZ
Kraj

ile takich automatów wyprodukowano na nasze nieszczęście...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DOBOSZ
Kraj

historia się nie powtarza , historia zatacza koła

0
Brak głosów