TANIE ZAKUPY ITI

Obrazek użytkownika Danz
Artykuł

Po piłce nożnej koncern ITI przejął pozostałe sekcje CWKS Legia Warszawa. Za prawo do używania nazwy i herbu klubu zapłacił tyle, co za trzypokojowe mieszkanie w Warszawie. Olimpijskie medale wycenione zostały po złotówce, obrazy po 10 złotych, a cenne meble, w tym XIX-wieczny kredens gdański, po 1500 złotych.

Za prawo do używania nazwy CWKS Legia oraz jej logo – kultową dla kibiców tego klubu „eLkę”, właściciel telewizji TVN zapłacił 1 milion 120 tysięcy zł. Dla porównania: za dokładnie 1 milion 120 tysięcy jedna z warszawskich agencji oferuje trzypokojowe mieszkanie w nowym apartamentowcu przy alei Wilanowskiej. Dla dopełnienia obrazu – rządzone przez Platformę miasto Warszawa przekazała ostatnio ITI aż 460 mln zł na budowę nowego stadionu. 

Nazwa i logo okazały się najdroższymi składnikami mienia klubu. Ale wyceny pozostałych zaskakują nie mniej. Sportowe pamiątki, w tym medale olimpijskie i puchary, okazały się być warte złotówkę, czyli dziesięć razy mniej niż kosz na śmieci i trzydzieści razy mniej niż kuweta. Kilkanaście obrazów olejnych, będących własnością sekcji jeździeckiej, wyceniono jednakowo (!) na 10 zł. Identyczną cenę zyskały też trzy cenne meble. XIX-wieczny kredens gdański, szafa gdańska oraz kanapa rzeźbiona biedermeier zostały wycenione po tyle samo – na 1500 zł.
Niezalezna.pl

Ocena polecanki: 
Brak głosów