Specjaliści od emocji

Obrazek użytkownika Danz
Artykuł

Dziś w polityce kwestie merytoryczne mają znaczenie trzeciorzędne. Liczą się tylko emocje. A w zarządzaniu nimi Platforma Obywatelska jest nie do pokonania – pisze Joanna Lichocka, publicystka „Rzeczpospolitej”

Rok 2008 politycy PO mogą zaliczyć do udanych. Udało się utrzymać wysokie poparcie dla partii, a ukryć niepowodzenia rządu i niewielką liczbę jego sukcesów. Platforma prócz kilku ustaw, za które należy jej się uznanie – odebranie przywilejów emerytalnych oficerom służb specjalnych PRL oraz udoskonalenie i podniesienie do rangi sztandaru programu budowy boisk w każdej gminie (odziedziczonym zresztą po PiS) – nie ma się czym pochwalić.

Reformy zdrowia nie ma. Nie widać nawet, kiedy może do niej dojść i na czym, prócz prywatyzacji placówek służby, ma ona polegać. Budowa autostrad nie ruszyła z kopyta, a minister infrastruktury jest jednym z najmniej widocznych członków rządu. Zapowiadana rewolucja podatkowa jest wyłącznie ironicznym wspomnieniem, a obniżenie stawek podatkowych, jakie obowiązywać będą od przyszłego roku, przygotowała nie Platforma, ale PiS.

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

PO idzie wręcz podręcznikowo w dziedzinie pijaru. Dlatego lansują Palikota:

http://doktorno.boo.pl/content/palikot-zabawia-nas-na-smierc

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#403250