Majewski i Reszka: Brudne metody felietonistów z ABW

Obrazek użytkownika Danz
Artykuł

Raport ABW na temat gruzińskiego incydentu jest skandalem. Teraz Agencja używa brudnych metod, usiłując zachować twarz. Rzeczniczka ABW major Katarzyna Koniecpolska wyrwała kawałek nadtytułu z wczorajszego tekstu DZIENNIKA, by podważyć naszą wiarygodność: "W raporcie nie ma tezy, że strzelać kazał Saakaszwili" - piszą dziennikarze działu śledczego DZIENNIKA Michał Majewski i Paweł Reszka.

W raporcie jest jasny wniosek: strzelali Gruzini, incydent był ich prowokacją, wszystko po to, żeby pomóc gruzińskiemu prezydentowi i odwrócić uwagę kłopotów Saakaszwilego wewnątrz kraju.

Potwierdza to Grzegorz Schetyna, przełożony pani rzecznik i jej szefa. Koniecpolska to wie, ale mimo to próbuje zarzucić nam kłamstwo. Jednocześnie szef ABW nasyła na nas prokuraturę, bo ujawniliśmy "tezy zawarte w poufnym raporcie Agencji".

Najlepiej byłoby, gdyby raport odtajniono. My się nie boimy, bo napisaliśmy prawdę. ABW ma się czego bać, bo "raport”" jest kompromitacją. Widzieliśmy ten dokument. Opiera się na analizie gazet i stron internetowych. Nie ma w nim tajnych i ekskluzywnych informacji. Za to wniosek jest piorunujący: za strzelaniną stoją Gruzini.

Czasami jest tak, że służby muszą szybko dać najważniejszym osobom w państwie wiarygodną ocenę sytuacji. Tak było w przypadku incydentu, kiedy strzelano obok polskiego prezydenta. W takich momentach można poznać, co warte są tajne agencje. Dziś wiemy, że ABW poległa.Konkluzja narzuca się sama. Służby są słabe. Ale to nie wyjaśnia wszystkiego. Oficerowie mogli przygotować marny raport. Ale skąd wzięły się radykalne konkluzje?

Reszta w Dzienniku.

Brak głosów

Komentarze

[quote]Widzieliśmy ten dokument. Opiera się na analizie gazet i stron internetowych.[/quote]

No tak. A Doniek właśnie powiedział, że ABW to "ich" służba...

Vote up!
0
Vote down!
0
#403161

ABW idzie na wojnę z najbardziej służalczymi wobec siebie dziennikarzami?

Vote up!
0
Vote down!
0
#403162

Gdy przeczytałem ten artykuł, to nie chciałem wierzyć własnym oczom. Najwyraźniej zaczęła się wojna wewnętrzna w PO (wraz ze wszystkimi atrybutami wojny domowej). Zapowiada się, że następne tygodnie będą coraz gorętsze i gorętsze.
Pozdro.

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#403163