Kryzys przełożył się na antysemityzm w sieci

Obrazek użytkownika Danz
Artykuł
Zarzuty wobec Bernarda Madoffa, autora jednego z największych skandali na Wall Street przełożyły się na nastroje antysemickie w Internece. Ligi Przeciw Zniesławianiu wydała specjalne oświadczenie w tej sprawie - informuje serwis DrudgeReport.com.
Bernard Madoff; fot. EPA
PAP
"Żydzi zawsze byli kozłami ofiarnymi w czasach kryzysu, ale sprawa Madoffa i fakt, że wielu inwestorów, którzy dopuścili się defraudacji to Żydzi, stanowi żyzną glebę dla antysemitów - mówi Abraham Foxman szef amerykańskiego oddziału Ligi Przeciw Zniesławieniu."
Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

Jaaaasne.
Skąd my to znamy.
Biedne ofiary. Niewinne kozły złożone w ofierze za grzechy ludzkości.
Nic, tylko żyda biją żli antysemici.

Roman Dmowski – „Polityka Polska i Odbudowanie Państwa” – fragmenty;
(…) Wieczorem 23 listopada 1918 roku w rzęsiście oświetlonym gmachu wielkiej loży masońskiej przy Dorotheenstrasse w Berlinie panował ruch niebywały. Zwołano zjazd wolnomularzy z całych Niemiec; wezwania podpisane były przez szereg wielkich osobistości, takich między innymi, których przedtem o udział w masonerii nawet nie posądzano. Nazajutrz po tym zjeździe rozeszły się po Berlinie wieści, że stanął na nim pakt miedzy masonerią niemiecką, a Żydami, mocą którego Żydzi otrzymują całkowitą swobodę działania wewnątrz Niemiec i szereg naczelnych stanowisk w ich życiu politycznym, a za to zobowiązują się do tego, że żydostwo międzynarodowe będzie broniło interesów niemieckich przy zawieraniu pokoju. Żydzi znowu zrobili dobry handel: bronili interesów niemieckich od dawna i bronić musieli, bo w znacznym odsetku były to ich interesy, zobowiązywali się więc do rzeczy, która byliby bez wszystkiego zrobili; za darmo więc kupili sobie rządy polityczne w Niemczech.

(…) Ataki przychodziły czasem z całkiem nieoczekiwanej strony.
Zdarzyło się być na obiedzie wojskowym francusko-polskim, na którym przemawiał p. Władysław Mickiewicz, syn nieśmiertelnego Adama, uskarżający się na nacjonalizm polski, który urządza pogromy żydowskie. Uczułem się tym wybrykiem zmuszony do zabrania głosu i zwróciłem się do obecnych Francuzów: - Właśnie, proszę panów, otrzymałem wiadomość o nowym „pogromie” w Polsce. W Kielcach paruset młodych Żydów, wyszedłszy z kinematografu, ciągnęło przez ulice z okrzykami: „Niech Żyje Lenin! Niech żyje Trocki! Precz z Polską!” Tłum rzucił się na nich i padły ofiary. Co by panowie zrobili, gdyby w którym mieście francuskim ukazała się na ulicach banda z podobnymi okrzykami, wołająca „Precz z Francją!”? - To samo – odpowiedzieli jednogłośnie obecni.
Niepowołany oskarżyciel dostał naukę.
Musze zauważyć, że pierwszym kanałem, przez który wieści o pogromach szły na zachód, była prasa niemiecka.
Był to jeden z punktów współdziałania niemiecko-żydowskiego po wojnie. (op.cit. t.2, str.116)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

--------------------------------------
Polska krajem krzyży.

#403227

Wielki Kryzys 1929 roku, a za nim znowu-przypadkiem, co jest oczywistością - Oni.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#403237