BERLIN 2012

Obrazek użytkownika wilre
Wideo

 

Kzz

2 tygodnie temu

Przecież to jest jasny przekaz pogardy dla Polaków. Tańczący żydzi na lotnisku. Chabad w sejmie sponsorowany przez PZU i chanuka. Sam duda powiedział "tu jest polin" więc odwracanie uwagi od tresci zawartych w tym filmie tłumacząc, że to forma artystyczna i jakiś eksperyment to zwykła manipulacja faktami i prawdą.
_______________________

 

Lidka G.

1 miesiąc temu

Bez sensu jest wrzucanie takich filmów. Trzeba znać cały kontekst tego wydarzenia a nie jątrzyć i jeszcze bardziej dzielić i napuszczać na siebie ludzi: "Kongres był pomysłem na eksperyment demokratyczny. Chodzi o to, by ludzie się spotkali i spróbowali wymyślić inny świat – mówi Sławomir Sierakowski, który sam w kongresie jednak nie uczestniczył. – Spotkanie trwało trzy dni. Uczestniczyło w nim wielu intelektualistów z całego świata. Dyskutowali o Polsce, Unii Europejskiej i Izraelu – dodaje Sierakowski. Podczas kongresu nie podjęto żadnych działań charakterystycznych dla tworzących się organizacji. Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce nie przyjął swojego statutu, ani nie wybrał władz. Mimo to jego twórcy nie ukrywają, że chcą, by artystyczna działalność przełożyła się na politykę. – Uważamy, że nie ma sensu tworzyć sztucznej granicy między światem sztuki i polityki. Polskie społeczeństwo jest obecnie homogeniczne, jak żadne inne w Europie. W naszym społeczeństwie jest rodzaj luki po przeszłości, którą należałoby zapełnić – mówi Sierakowski. Były ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss przyszłość stojącą przed organizacją ocenia jednak sceptycznie. – Obiektywnie mówiąc, to jest fantazja. Co nie wyklucza faktu, że motywacja do tej fantazji może być pozytywna – mówi portalowi tvp.info. – Niektóre postulaty tej organizacji są dosyć zaskakujące. Przykładowo ten o nadaniu językowi hebrajskiemu rangi urzędowego. Przed wojną Żydzi w Polsce nie mówili przecież po hebrajsku, tylko w jidysz, a elity po polsku – zauważa"

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (6 głosów)

Komentarze

#3rp   -  DYMA KTO TYLKO CHCE

Prawda, na imię mi Prawda @MiPrawda

30 sty

Dajmy im jeszcze więcej stypendiów,zasiłków,emerytur po przepracowaniu kilku miesięcy, tramwajów z pesy,bezzwrotnych kredytów,gazu,sadzonek malin,jabłoni,technologii,broni za darmo...I oczywiście weźmy jeszcze 1mln "uchodźcow",jak wybuchnie "wojna" między rusami i małorusami

 

 

]]>https://twitter.com/MiPrawda/status/1487792197437210624?s=20&t=zRvnPP3pnxjXWQpcVdcApg]]>

Vote up!
2
Vote down!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.

#1640816