Brytyjczycy w święta sięgają głęboko do kieszeni
![Obrazek użytkownika Anonymous Obrazek użytkownika Anonymous](https://niepoprawni.pl/sites/default/files/styles/avatar_ma_y_50x50/public/pictures/default.png?itok=zGdkOyO6)
Wprawdzie w czasie świąt Bożego Narodzenia, w Wielkiej Brytanii tradycyjnie przywoływana jest wykreowana przez Dickensa postać skąpca (Scrooge’a), jednak rzeczywistość jest zupełnie inna: Brytyjczycy o tej porze roku sięgają do kieszeni bardzo głęboko.
Z raportu banku ING, przeprowadzonego wśród 11 700 mieszkańców UE wynika, że Brytyjczycy są w czołówce respondentów posiadających wyraźne wyobrażenie, ile i na co zamierzają wydać, choć w szczodrości ustępują Rumunom.
Na same tylko prezenty statystyczny Brytyjczyk wyda w tegoroczne święta 350 funtów (ok. 440 euro), blisko 50 proc. więcej niż Francuzi i Luksemburczycy, zajmujący drugie i trzecie miejsce. W proporcji do średniej zarobków o wiele bardziej szczodrzy okazują się jednak Rumuni.
Ci ostatni wydadzą na świąteczne prezenty blisko 1/3 grudniowej pensji.
- Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz
- 182 odsłony