Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika Ł-H
Blog

Jakimś dziwnym zrządzeniem losu służba wojskowa stała się w mym życiu ukoronowaniem marzeń z dzieciństwa. Wychowany na "Czterech pancernych", będąc dzieckiem, każdy patyk zamieniałem na karabin, a każdą zamkniętą przestrzeń na wnętrze czołgu.
W mojej rodzinie do dziś "żyje" anegdota, jak to mając kilka lat, w Domach Towarowych Centrum w Warszawie, wspólnym fortelem babci i sprzedawczyni zostałem...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ł-H
Historia

Notka "Postrzał w dupę" napisana przez - jeśli wolno mi tak powiedzieć - kolegę "tł" zainspirowała mnie od podzielenia się z Państwem pewną historią.

29 listopada 1947r. na trasie Łódź - Bełchatów, w lesie między dwiema malutkimi wsiami Kącik i Kałduny, oddział Konspiracyjnego Wojska Polskiego Ludwika Danielaka, ps. "Szatan, Bojar" zatrzymuje do kontroli autobus.
W autobusie tym wraca z zebrania...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ł-H
Historia

Jego zalążkiem był oddział samoobrony ziemi lidzkiej i wileńskiej, powstały w końcu 1918 r. pod dowództwem mjr. Władysława Dąbrowskiego. W 1919 r. otrzymał nazwę - "Lidzki Pułk Strzelców". W czasie wojny 1920 r. pułk bronił ziemi wileńskiej i grodzieńskiej, wypierał bolszewików z Łomży i przyparł ich do pruskiej granicy. Od 1922 r. stałym miejscem postoju pułku stało się Grodno. Marszałek...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos)
Obrazek użytkownika Ł-H
Artykuł

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/oburzenie-dyplomatow-legenda-o-zabiciu-szesciu-mln,1,3796283,wiadomosc.html

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ł-H
Inne

Od czwartku 26 maja w sprzedaży numer miesięcznika "Nowe Państwo" poświęcony kibicom i napisany przez samych kibiców, zarówno aktywnych, jak i "pikników". Zbiór publicystyki kibolskiej, jakiego jeszcze w polskiej prasie nie było. Odtrutka na propagandę "Gazety Wyborczej", nagonkę rządu Tuska i bełkot telewizyjnych celebrytów.

W numerze m. in.:

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ł-H
Wideo

http://www.sadistic.pl/tu-sie-urodzilem-tu-chce-zyc-vt116568.htm

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ł-H
Kraj

Jaruzelski - chory
Kociołek - niewinny
dwaj dowódcy, którzy wydali rozkaz użycia broni wobec robotników - skazani na dwa lata w zawieszeniu za... pobicie

To koniec trwającego od osiemnastu(!) lat procesu w sprawie masakry na Wybrzeżu w 1970 roku.

- Wyrok, jaki usłyszeliśmy, zupełnie nas zwalił z nóg, to nie do pomyślenia, myśleliśmy, że zapadną surowe kary, a tymczasem to żadne wyroki. Myślałam,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ł-H
Historia

Dziewięć lat temu - 19 czerwca 2004r. - miało miejsce złożenie urny z prochami śp. Pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w Alei Zasłużonych Cmentarza Wojskowego na Powązkach.

Chwila satysfakcji dla tych, którzy pamiętali słowa Jaruzelskiego:

"Jeżeli przywróci się cześć, honor i uniewinni Kuklińskiego, to znaczy, że to my nie mamy czci, honoru i że to my jesteśmy winni".

Słowa śp. Pułkownika...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ł-H
Kraj

Kabaret pod nazwą "zamach", którego jesteśmy od wczoraj świadkami, skłonił mnie do pewnej nietypowej refleksji.

Prześmiewczy lud polski wyczuł prowokację i obśmiewa na wszystkie możliwe sposoby; a to "arsenał" zamachowca, a to formowanie grupy zbrojnej przy pomocy Naszej Klasy i FB, a to komediową nierealność zamiarów i poczynań... a w tle funkcjonariusze służb i ich "śmiertelna powaga".

W "...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ł-H
Świat

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rytualny ubój zwierząt jest w Polsce sprzeczny z konstytucją oraz z ustawą o ochronie praw zwierząt. O dziwo, sprawę skomentowały zagraniczne media.
- Ci dranie udając zaniepokojenie krwawym zabijaniem zwierząt biorą 11 miliardów Euro w każdym roku od Unii Europejskiej. Józef Stalin był jedynym człowiekiem, który wiedział, jak traktować Polaków - w ostrych...

0
Brak głosów

Strony