Komentarze użytkownika

Kiedy Tytuł Treść Głosy Do zawartości Komentarz do
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu Panu Bogu świeczkę, a Wajdzie ogarek Chociaż chyba odwrotnie, bo zdaje się, że na kościół Dominikanów pan Plichta wyasygnował mniej pieniążków, niż na kolejne wiekopomne dzieło Miszcza.
0
"Wałęsa" Wajdy kontra gibony
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu Niby tak, ale... Nie ma Pan czasem wrażenia, że w latach osiemdziesiątych czy wcześniej jakoś mniej troszczyliśmy się o "dobra materialne", bo ich po prostu nie było. Pamiętam, co powiedział mój Tata, kiedy Mama robiła mu awanturę, że znów idzie coś tam manifestować: "Co mi zabiorą? Zdrowie? I tak go nie mam". Tymczasem dziś - ile jest do utrzymania - samochód, apartament (na kredyt), praca przede wszystkim. Pragnienie wygodnego życia (gdy jest ono osiągalne - a jest) to najpotężniejszy demon.
0
Nie bać się chama, to połowa sukcesu
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu Salomonowe rozwiązanie Świetny pomysł, gorąco popieram.
0
Pojednanie z Rosja we wszystkich kosciolach
Obrazek użytkownika spiritus_movens
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu @elig Największy komplement (ze strony uczniów), jaki słyszałam podczas dwudziestu lat pracy w szkole: "Pani mówi o tym, jakby to było wczoraj!" Chodziło o powstanie styczniowe, a ja omawiałam "Gloria victis". Lekcja udała się znakomicie...
0
O dystansie czasowym
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu Coś pozytywnego w politpoprawności Otóż ćwiczenia słowotwórcze! Afroafrykanin - piękne. Ale jak będzie biały w Afryce? Taki potomek Burów na przykład? Euroafrykanin? Afroeuropejczyk? Jeśli w dodatku doszło do zmieszania krwi - Euroafroaraboafrykanin!!!
0
Murzyna nazywam Murzynem ......
Obrazek użytkownika LunarBird
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu @ellenai Jeśli można, przyłączam się do podziękowań!
0
To nie bajka, ani sen....
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu Mam inne zdanie Niedobrze byłoby przyłączyć się do działań zmierzających do pogłębiana rozdźwięku w Kościele. Decyzja Episkopatu wcale mi się nie podoba i nie czuję potrzeby jednania się z Rosjanami, których nawet nie znam, więc i skrzywdzić nie mogłam. Ale takie manifestacje chyba niczemu dobremu nie służą. Wysłuchajmy biskupów, a o prawdę smoleńską upominajmy się nadal. Ostatecznie Kościół to przede wszystkim wierni, a nie hierarchia.
0
Pojednanie z Rosja we wszystkich kosciolach
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu Re: Pojednanie czy zdrada O różnych wymiarach tego "pojednania" powiedziano i napisano już dużo. Po raz kolejny udało się "komuś" wbić klin w polski Kościół, jest powód,żeby skakać sobie do oczu. Cieszę się jednak, że w wielu komentarzach pojawiają się nawoływania do cierpliwości i dystansu - "po owocach ich poznacie". Pocieszam się też myślą, że polscy hierarchowie często w przeszłości podejmowali polityczne decyzje szkodliwe dla narodu - świadomie czy nie - a Kościół i naród jednak przetrwał. Na szczęście to nie hierarchia stanowi "jądro" żywego Kościoła - i narodu. Pojednanie czy zdrada - czas pokaże.
0
Pojednanie czy zdrada?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu Re: Jakim trzeba być szują... Pomijając wymiar moralny takich ataków, ich oczywistą hipokryzję - zadziwia brak jakiejkolwiek w nich logiki. Gdzie się podziało umiłowane hasełko rozmaitych cool-trendy-liberałów "róbta, co chceta"? Jeżeli ktoś ma życzenie wpłacać ostatnie pieniądze na RM, świątynię - jego sprawa. Tym bardziej, że w przeciwieństwie do przymusowych opłat na utrzymanie rządowego bajzlu (podatki), ci, którzy płacą dobrowolnie "na ojca Rydzyka", otrzymują wiele w zamian - choćby poczucie własnej wartości, płynące z przekonania, że wspierają budowanie czegoś ważnego. A w przypadku tej najbardziej chyba krzywdzonej i poniżanej grupy, ludzi niezamożnych, bezradnych, "niepotrzebnych", to naprawdę istotne!
0
Jakim trzeba być szują i hipokrytą ....?
Obrazek użytkownika Anonymous
Obrazek użytkownika vega
8 lat temu Przepraszam, jeśli uraziłam Jeżeli pani Ula nie godzi się ze swoim losem - to co robi? Podaj numer konta, na które można będzie wpłacać pieniążki na zakup potrzebnych leków, ciśnieniomierzy czy też wynagrodzenia dla adwokata, który pozwie bezmyślną panią anestezjolog do sądu i wytarguje odszkodowanie.
0
Wypisana ze szpitala. Bo chora
Obrazek użytkownika jasieńko

Strony