Zdjęcia ze Smoleńska klatka po klatce

Obrazek użytkownika Kajeka
Artykuł

Zdjęcia ze Smoleńska klatka po klatce
"Do Rzeczy" redaktor naczelny, Paweł Lisicki. Tygodnik publikuje klatka po klatce – zdjęcia ze Smoleńska.

Zdjęcie przedstawiające uśmiechniętych Donalda Tuska i Władimira Putina 10 kwietnia 2010 r. nie jest ani fotomontażem, ani przypadkowym jednorazowym kadrem – ustalił tygodnik "Do Rzeczy". Tygodnik publikuje pełną sekwencję zdjęć i odtwarza przebieg wizyty premiera w Smoleńsku po katastrofie.

Redaktor naczelny "Do Rzeczy" wytyka otoczeniu premiera próbę przemilczenia niewygodnych zdjęć i niechęć do odpowiedzi. Jego zdaniem, po publikacji kontrowersyjnego zdjęcia należało – opublikować wszystkie zdjęcia zrobione w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. i opowiedzieć uczciwie o tym, w jakich okolicznościach pojawił się na jego twarzy śmiech i o czym rozmawiał wtedy z Putinem - pisze Lisicki.

"Ale tak się nie stało. Tusk się przestraszył. Nie pierwszy już raz zachował się tak, jakby miał coś do ukrycia. Jakby bał się szantażu. Radykalizm oskarżeń, usłużność wielkich mediów, strach rządzących – oto, co ujawniło smoleńskie zdjęcie. Dla Polski to nie są dobre wiadomości – pisze w "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.

"Dotarliśmy do serii zdjęć przedstawiających tę chwilę. Co ciekawe, jak ustaliliśmy, zdjęcie według wszelkiego prawdopodobieństwa wyciekło z Centrum Informacyjnego Rządu, a urzędnicy kłamali, twierdząc, że takiej fotografii nie ma w kancelarii premiera" – zdradza na łamach tygodnika Cezary Gmyz.

"W sprawie zdjęcia nie zabrała głosu tłumaczka Małgorzata Dukaczewska – to ona stała tuż przy premierze. Z sekwencji zdjęć wynika zaś, że uśmiech premiera mógł być reakcją na słowa Putina. Na klatkach poprzedzających opublikowane zdjęcie widać, że Dukaczewska, tłumacząc słowa ówczesnego premiera Rosji, ma lekki uśmiech. Cała scena trwa zaledwie kilka sekund. Tusk najpierw wykonuje gest, jakby chciał się przeżegnać. Następnie zaciska dłonie, jakby trzymał za coś kciuki, i zaczyna się uśmiechać. Uśmiecha się również Putin" - czytamy w tygodniku.

Źródło: "Do Rzeczy"

Ocena polecanki: 
Brak głosów

Komentarze

Od zony Dukaczewskiego do Ustawy o obywatelstwie polskim
http://lubczasopismo.salon24.pl/doosckomuny/post/544900,wyglada-ze-premiera-tuska-obsluguja-chlopcy-i-dziewczeta-ze-wsi

A tu skrótowo o tłumaczce:
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/72886,partnerka-dukaczewskiego-tlumaczka-tuska.html

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nie jestem pewien czy podążam we właściwym kierunku , więc na wszelki wypadek nie zbaczam z kursu.

#416660