Prawość Pani Anny Walentynowicz

Obrazek użytkownika nowy33
Blog

Wcale mnie nie dziwi, że ikona polskiej walki o niepodległość odcięła się zdecydowanie i kategorycznie od prób zaistnienia choć na chwilę dzięki jej nazwisku przez panie Puternicką i Schmidt (vel 1Maud i Maryla) i grupkę skupioną wokół nich. Powiem więcej: jestem zbudowany taką postawą Pani Anny Walentynowicz. Postawą godną człowieka wielkiego i prawego oraz prawdziwego autorytetu.

Życiorys Pani Walentynowicz i jej nadchodzący jubileusz nie może być zawłaszczany przez nieliczną, marginalną i godną w sumie politowania grupę oszołomów, którzy uważają się za jądro polskiej internetowej prawicy i dzierżycieli kanonu patriotyzmu i polskości.

Czułbym się fatalnie, gdyby celebrowanie urodzin Pani Walentynowicz przechwyciło takie środowisko, któremu bliżej do wstydliwie skrywanego i zakompleksionego skansenu, niż do otwartych, przyjaźnie nastrojonych do świata i ludzi patriotów. Byłoby mi przykro, gdyby ludzie działający jak sowiecka czerezwyczajka, miotający przy tym z jakąż lekkością (o ironio) epitetami typu „bolszewik” wobec każdego, kto bez należnego uwielbienia i pokory usiłuje polemizować z ich opiniami przechwycili organizację urodzin Pani Walentynowicz.

Każdy śledzący, choćby okazjonalnie, blogosferę powinien odnieść wrażenie, że to nie ideowość porusza i napędza tych ludzi, a chęć kariery i zaistnienia. I nieudolne, lecz ponawiane raz po raz, z uporem godnym lepszej sprawy, próby przeniknięcia tych ludzi ze świata wirtualnego do realnego. Ich próby wejścia do polityki, tej przez wielkie P. Tym razem usiłowano zinstrumentalizować Panią Walentynowicz. I cieszy mnie, że to się nie udało.

O tym, że zbierano prywatne pieniądze i że wyciągano rękę i po te publiczne posiłkując się nazwiskiem Walentynowicz – litościwie zamilczę. Zamilczę również o tym, że wobec fiaska akcji rozważano publicznie wysłanie zebranej gotówki na adres Pani Walentynowicz. Wstyd mi za tych ludzi. Żałuję również, że wielu ideowych i prawych ludzi daje się wciąż omamiać tej żądnej popularności wąskiej grupce.

Kolejny raz widać jak na dłoni, iż piękne hasła wyhaftowane na sztandarach i usta pełne wielkich słów to pozór jedynie. I kamuflaż. Pani Walentynowicz to człowiek doświadczony walką z kamuflażem. Zareagowała właściwie. I jednoznacznie. Dziękuję Jej.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Cosik mi się zdaje, że pojechałeś po bandzie, nie rozumiem Twojej nienawiści do BM24.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#26900

Też nie rozumiem. BM24 wcale nie jest jakąś 'wąską grupką' skupioną wokół Maryli i 1Maud.

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!

#26904

nie ma we mnie żadnej nienawiści do nikogo. proponuję dokładnie przeczytać tekst.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#26912

http://1maud.salon24.pl/117600,swiat-wg-kiepskich

1maud chciała dobrze. niepotrzebne było wystąpienie o dotacje (a że bez porozumienia z AW - to już głupota) - to nagłośniło sprawę i w efekcie ją uwaliło.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#26905

Zgadzam się - z dyskusji na BM24 wynika, że cała akcja została przeprowadzona skrajnie niezręcznie i nieudolnie - i stąd fiasko.

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#26941

a reszta - czymże jest - podszywającym się fragmentem czegoś tam ?
pozostawmy zasłużonych w spokoju - jeśli tego chcą i uszanujmy ich wolę...
...
niespokojnym - nie musimy dać się zasłużyć...
...
bo nie wiadomo - komu ...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

... to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...

#26907

Witam.

Nigdy jeszcze nie zabierałem głosu,bom już wiekowy.
Ale co Ty młody możesz wiedzieć o przedsięwzięciach na prawej stronie ?
Za kogo Ci wstyd ?
Jesteś z nimi i za nich się wstydzisz ?
A na bm24 jak i tu są dobrzy i wspaniali ludzie mający wspaniałe pomysły.
Jedne udają się,inne nie,czasem nie z winy inicjatorów.

Wstyd mi za Ciebie,za takie podejście do inicjatyw pozarządowych,bo na rządowe nie ma co liczyć.
A takich kobiet z takim zapałem do pracy to szukać , chłopie.

ps;
pewnie informacje masz z pierwszej ręki,z magla,no nie ? Czy od Osieckiego ?

Pozdrawiam
Ernest

ku uwadze administracji; nowy33 został z hukiem wywalony z bm24 za takie głupkowate teksty !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam

#26947

niepotrzebnie powołujesz się na swój wiek. Bartoszewski też wiekowy. Niesiołowski i kilku innych również (takie pierwsze skojarzenia).
Czasem siwa skroń zasługująca na szacunek nietypowo działa na mózg. Stąd takie określenia jak uwiąd, demencja, itp. W stanach skrajnych konstruuje się poważne jednostki chorobowe nawet. Ale nie o tym chciałem.
Za kogo mi wstyd? Przeczytaj tekst spokojnie. Postaraj się ze zrozumieniem i będziesz wiedział. Mam wrażenie, że piszę językiem bardzo prostym i zrozumiałym.
Mówisz o przedsięwzięciach na prawej stronie. Hmm.. Ja nie pisałem tego tekstu o żadnej prawej stronie. Przeczytaj jeszcze raz :)
O wspaniałych kobietach z zapałem do pracy przemilczę, musiałbym bowiem pisać posługując się epitetami typu bolszewia, hołota i oszołomstwo. A po co?
Widać inaczej oceniamy kobiety - może z racji różnicy wieku? :)
Na bm24 nigdy nie byłem, więc raczej mnie stamtąd (z hukiem) nie wyrzucono. Ale dzięki, że uwrażliwiasz administrację na moje nieczęste tu bytności :)
Pozdrawiam serdecznie, Erneście :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#26948

Próbujesz mnie obrazić porównując do tych panów,nie uda Ci się.

Inny wątek;

Cytat;
"...Uważam,że Emisariusz został potraktowany BEZWZGLĘDNIE i NADMIAROWO i nie zgadzam się z Twoją, czy innych opinią, że Emisariusz atakował tu innych, czy żeby był agresywny, chociażby tak jak Nowy33, Geralt, czy Jarecki...."

http://www.blogmedia24.pl/node/5222#comment-14082

S24

...6. (22 VI 2008) Równolegle odżyły stare konflikty, toczące się wokół odejścia Venissy. Pozostający w sporze z Venissą Nowy33 umieścił nieprzychylny komentarz na jej temat na blogu Paliwody. Część użytkowników (w tym Paweł Paliwoda) domagała się usunięcia usera ~Nowy 33, jednak superoperatorzy byli temu przeciwni.
Ograniczono się do ukarania Nowego33 naganą i skierowaniu do niego prośby o niekomentowanie bloga Pawła Paliwody.
http://rr.bmpl.salon24.pl/95310,kilka-dni-ktore-wstrzasnelo-blogosfera

Jest więcej,Google to Google :)Ale w zasadzie usuwają takich typków.

Inni niech sobie wyrobią zdanie.
Pa.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam

#26951

łza się w oku kręci ze wzruszenia, kiedy przypomniasz stare dzieje :) dziękuję Ci za to. zła wiadomość jest taka: niewłaściwie interpretujesz to, co czytasz. zasięgnij języka, popytaj, lepiej poszukaj. prawda jest w zasięgu ręki :)
mam dwie propozycje i jedną konstatację: zacznę od propozycji: pierwsza - skieruj może do miejscowej administracji oficjalny wniosek o wyrzucenie mnie (z hukiem). druga - kończę ten narzucony przez Ciebie poboczny wątek, gdyż wolałbym jakiś merytoryczny komentarz dotyczący tekstu. uszanuj moją decyzję.
i konstatacja: znam dobrze takie próby "ataku" ad personam, miast rozmowy o tekście. te metody zdradzają skąd przybywasz :) jakkolwiek zawsze zapraszam serdecznie na mój blog :)

PS. Venissa... to dopiero była wspaniała kobieta z zapałem do pracy.. gdzie te czasy..?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#26952

Teraz jest "próba wody" , w czasie burzy wszystkie szumowiny wypływają, takie sytuacje pokazują, kto jest solidarny z prawicą i ideą, a kto tylko udaje ( cytat z klasyka )

.......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam

#26953

Teraz jest "próba wody" , w czasie burzy wszystkie szumowiny wypływają, takie sytuacje pokazują, kto jest solidarny z prawicą i ideą, a kto tylko udaje ( cytat z klasyka )

.......

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam

#26954

Na Niepoprawnych.pl administracja nigdy nie banuje (tym bardziej z hukiem) użytkowników na polecenie innych użytkowników - wszelkie takie wnioski z miejsca idą do kosza. :)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#26957

[quote=Ernest]
ku uwadze administracji; nowy33 został z hukiem wywalony z bm24 za takie głupkowate teksty !
[/quote]

A na czym konkretnie polega ta "głupkowatość" w/g ciebie? Na krytykowaniu Maryli?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#26956

Nieśmiała prośba o porzucenie tematu ;) Z NP.pl wymieniamy info i współredagujemy listy. W naszym porozumieniu nie ma punktu o ustalaniu jedynie słusznej historii prawej strony blogosfery, czy też prowadzenia działań misyjnych w tej kwestii na partnerskich portalach.

Fakt, że działamy wspólnie nie oznacza ani, że redakcja i część użytkowników NP.pl zmienili swoje poglądy w tej sferze, ani że zrobiliśmy to my.

Zostawmy rzecz w spokoju, mamy na dzisiaj ważniejsze sprawy.

 

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#31316