Panie Dworak stalinowsko-goebbelsowska propaganda to pikuś w stosunku do działań KRRiT

Obrazek użytkownika JAdaX
Kraj

Panie Dworak stalinowsko-goebbelsowska propaganda może Panu jedynie pozazdrościć
Czego?

Raportu z monitoringu serwisów i wybranych programów publicystycznych, poświęconych obchodom Święta Niepodległości 11 listopada 2011 r.

Już od kilku dni zbierałem się do napisania tej notki i uzmysłowienia nam Polakom w jakim kraju żyjemy.
To kraj w którym funkcjonuje prorządowa propaganda medialna KRRiT lepsza niż za czasów Stalina i Goebbelsa czy to w komunistycznej Rosji czy faszystowskiej III Rzeszy.

A tak w ogóle co się stało i co chodzi?
Otóż 11 listopada mieliśmy do czynienia z jedną z najważniejszych i najliczniejszych od czasów Solidarności manifestacji Polaków w dniu ich Święta Państwowego - Święta Niepodległości.
Najważniejszym wydarzeniem w tym dniu był Marsz Niepodległości, skrzętnie ukrywany w oficjalnych mediach, w którym wzięło udział ok. 25-30 tysięcy Polaków, dumnych z tego Święta, manifestujących swój Patriotyzm i przywiązanie do Polski, podobnie jak czynią to chociażby Amerykanie 4 lipca.
I to najważniejsze wydarzenie w tym dniu nie zasłużyło na rzetelną i obiektywną relację w wiodących mediach z publiczną telewizją włącznie.
Brak obiektywnych relacji z Marszu to pikuś w porównaniu z tymi wszystkimi relacjami pokazującymi rozróby i „zamieszki” na ulicach Warszawy.

Dlatego też, na początku grudnia klub parlamentarny PiS skierował skargę do KRRiT, w której zwrócił się o analizę relacji medialnych z obchodów 11 listopada. Według klubu stacje telewizyjne zafałszowały obraz święta. W skardze podkreślono, że w Marszu Niepodległości wzięły udział „dziesiątki tysięcy zwykłych, spokojnych i odpowiedzialnych obywateli”, a sam marsz przebiegał w spokoju.

Wymieniony przeze mnie powyżej raport jest jawnym dowodem tego fałszu i paskudnej prorządowej propagandy w wydaniu, o jakim stalinowsko-goebbelsowska propaganda mogła w swoich czasach jedynie pomarzyć a czego mogłaby teraz Panu Dworakowi jedynie pozazdrościć.

Zastanawiam się po przeczytaniu ww. raportu co za „mędrcy” go opracowali. Jak i dlaczego funkcjonują ci „badacze i autorytety” (wynagradzani za nasze pieniądze) przygotowujący materiały do analizy medialnych przekazów Święta Niepodległości 11 listopada 2011 r.
Dlaczego taki zakłamany przekaz firmują w swoich opracowaniach?
Jeśli nie brali udziału w tych wydarzeniach i nawet nie zadali sobie odrobiny trudu, żeby znaleźć dziesiątki czy też setki różnych relacji (w tym relacje wideo) z Marszu Niepodległości – najważniejszego wydarzenia w tym dniu, to dlaczego w ogóle wzięli się za opracowanie materiałów raportu z monitoringu programów telewizyjnych z tego dnia.
Kolejna banda niekompetentnych pseudobadaczy wypowiada się w temacie, o którym nie ma zielonego pojęcia. Ale czy na pewno? Może taki właśnie raport miał powstać. Kolejni, którzy „perfekcyjnie” przygotowują materiał w zleconej przez reżimową KRRiT robotę, którą po chwili firmuje Dworak. Zawsze będzie mógł potem powiedzieć, że to przecież nie on przygotował raport.
Pytań można tu zadawać jeszcze wiele, ale przejdźmy dalej

Na początek tfurcy raportu:
Pracownia Teorii Zmiany Społecznej Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Postanowiłem wymienić ich z nazwiska, gdyż uważam że warto te nazwiska zapamiętać:
Zespół badawczy:
Prof. Ireneusz Krzemiński – Kierownik projektu
Mgr Marcin Jóźko
Mgr Wojciech Ogrodnik

Podstawowym zadaniem zleconego ww. „badaczom” monitoringu audycji telewizyjnych, nadawanych przez telewizję publiczną (TVP 1, TVP 2, TVP Info), Polsat (i Polsat News), TVN (i TVN24) oraz Telewizję Trwam było porównanie sposobu relacjonowania obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2011 roku, a także analiza treści, zawartych w relacjach, komentarzach i programach publicystycznych.
Podstawowym pytaniem badawczym było: jakie wydarzenia oraz jakie treści były przedstawiane jako najważniejsze w relacjach z obchodów święta państwowego dnia 11 listopada 2011 roku w Polsce?
Oraz bardziej szczegółowe, ale także istotne z punktu widzenia celów badania: jak przedstawiano i jak oceniano w poszczególnych stacjach – antenach telewizyjnych oficjalne obchody Święta Niepodległości, a jak – Marsz Niepodległości oraz towarzyszące mu imprezy przeciwników Marszu w stolicy? Jak pokazywano i/lub omawiano w poszczególnych stacjach inne – w innych miastach – obchody Święta Narodowego? Jakie obrazy i treści dominowały w przekazie poszczególnych stacji na temat 11 listopada w stolicy, a jakie – w relacjach z innych miast?
Nasi „badacze” ustalili, że będą analizować dwa rodzaje programów, które mogli wyróżnić ze względu na inne kryteria oceny rzetelności dziennikarskiej. A więc chodziło o wyodrębnienie:

a. jako pierwszej grupy programów – serwisów informacyjnych. Przyjęli założenie, że w serwisach informacyjnych widz może oczekiwać możliwie pełnej informacji, możliwie bezstronnie prezentującej wydarzenia; w przypadku interpretacji wydarzeń należało oczekiwać rzeczowego uargumentowania zajmowanego stanowiska lub wyrażanej oceny. Tak czy inaczej bezstronność w przekazie informacji i rzetelność przekazu – to na pewno podstawowe kryteria oceny programów informacyjnych. Stąd też przedmiotem analizy była tu ocena, na ile pełną, bezstronną i rzetelną informację przedstawiano w poszczególnych serwisach.

Na tej pierwszej grupie programów chciałbym się skoncentrować i na ocenie rzetelności przekazu serwowane w telewizji publicznej.

Najważniejsze wnioski z badań wynikające z raportu
1) Profesjonalizm dziennikarski.
a. W serwisach informacyjnych TVP (TVP1, TVP2 oraz TVP Info) bardzo dbano, aby przedstawić możliwie wyczerpująco najważniejsze wydarzenia (także budzące emocje, takie jak zatrzymanie grupy antyfaszystów niemieckich i europejskich, burdy i uliczne potyczki z policją uczestników Marszu Niepodległości). Najwięcej też miejsca – zwłaszcza w TVP1 i TVP Info poświęcono oficjalnym obchodom Święta Niepodległości oraz spontanicznemu zgromadzeniu Warszawiaków na Placu Piłsudskiego i w rejonie Krakowskiego Przedmieścia w stolicy.
b. Bezstronność dziennikarzy zachowana była – jak można wnioskować z porównania z innymi stacjami – w najwyższym stopniu w TVP, przede wszystkim w serwisach informacyjnych, ale także w audycjach publicystycznych i komentarzach na bieżąco, jak to miało miejsce w TVP Info.

2) Odpowiedź na pytanie, czy w sposób nieprawdziwy pokazywano Marsz Niepodległości w telewizji publicznej, wymaga rozróżnienia między poszczególnymi antenami, ponieważ różne stacje – TVP1, TVP2, TVP Info – w różnym stopniu były zaangażowane w przekaz wydarzeń 11 listopada.
a) Najpełniej Marsz Niepodległości pokazywany był przez TVP Info, w której na żywo relacjonowano przebieg Marszu, ale zarazem najpełniej pokazywano – dzięki ulokowaniu kamer pośrodku Placu Konstytucji, a także na ulicach wokół trasy Marszu i kontr-manifestacji, czyli festynu na ul. Marszałkowskiej – wszystko, co składało się na zbiór wydarzeń, towarzyszących Marszowi Niepodległości. Obrazy samego Marszu mocno kontrastowały z obrazem nie tylko walk z policją na Placu Konstytucji (co praktycznie pokazywały wszystkie telewizje), ale szeregu burd ulicznych, które miały miejsce na ulicach wokół głównych manifestacji. Były to zamieszki i potyczki z policjantami, wszczynane przez młodych ludzi, na ogół zamaskowanych, często niosących symbole i transparenty o treści narodowej. Te drobne burdy uliczne zbliżały się do Placu na Rozdrożu, by tutaj skończyć się w formie kolejnych, dramatycznych wydarzeń, czyli podpalenia wozu transmisyjnego Polskiego Radia i Telewizji TVN. W czasie burd ulicznych między Placem Konstytucji a Placem Na Rozdrożu zdarzyły się również ataki na dziennikarzy TVP Info. Warto też przypomnieć, że na Placu Konstytucji grupa uczestników zbierającego się Marszu Niepodległości zaatakowała dziennikarzy Polsatu i zniszczyła ich wóz transmisyjny.
3) Strategie informacyjne.
a. W innych programach TVP, jak i telewizjach komercyjnych, zwłaszcza w serwisach, częściej pokazywano uliczne zajścia niż sam, trwający kilka godzin marsz. Wiąże się to z różnymi strategiami informacyjnymi poszczególnych stacji i anten.

W komunikacie na stronie KRRiT znajdujemy takie sformułowania:

Program TVP Info na żywo relacjonował Marsz Niepodległości najpełniej i najdokładniej pokazując jego przebieg m. in. dzięki ulokowaniu kamer pośrodku Placu Konstytucji. Pokazywano nie tylko sam Marsz Niepodległości, który stamtąd wyruszył, ale także niemal cały ciąg mniej lub bardziej dramatycznych wydarzeń, które mu towarzyszyły. Strategia informacyjna TVP nie była skoncentrowana na pokazywaniu zamieszek ulicznych, wywołanych przez zwolenników Marszu Niepodległości.

To ewidentne łgarstwa i zakłamywanie rzeczywistości.
Nie dość, że łżą to jeszcze kpią w żywe oczy mówiąc o relacjach na żywo z Marszu Niepodległości

A gdzie są te relacje w materiałach TV publicznej z najważniejszego wydarzenia tego dnia czyli Marszu Niepodległości
Nie znajdziecie takich w żadnych materiałach filmowych dostępnych na stronach TVP.
Pokusiłem się o przejrzenie serwisów internetowych TVP (szczególnie TVP Info) w poszukiwaniu tam właśnie relacji filmowych z samego Marszu. Amba. Nie ma. Wcięło?
Nie nigdy takowych tam nie było.

Znajdziecie tam tylko materiały filmowe o zamieszkach, zadymie itp.:
http://www.tvp.pl/warszawa/aktualnosci-z-regionu/kryminalne/uczestnicy-marszu-niepodleglosci-starli-sie-z-policja-przy-pl-konstytucji/5645389
http://tvp.info/informacje/polska/marsz-niepodleglosci-pod-znakiem-zadymy/5644982
http://www.tvp.pl/warszawa/aktualnosci-z-regionu/kryminalne/organizatorzy-marszu-niepodleglosci-oskarzaja-policje-o-niekompetencje-i-brutalnosc/5677428
http://www.tvp.pl/warszawa/aktualnosci-z-regionu/kryminalne/stoleczny-ratusz-zdelegalizowal-marsz-niepodleglosci/5645594

No i oczywista manipulacja z zupełnie innym marszem w zupełnie innym czasie
http://tvp.info/informacje/polska/marsz-niepodleglosci-przeszedl-ulicami-stolicy/5896587
http://tvp.info/informacje/polska/marsz-niepodleglosci-przeszedl-ulicami-stolicy/5896587/marsz-niepodleglosci-odbyl-sie-w-warszawie/5897786
ale jak to się dobrze razem sprzedaje

Manipulacja, którą posłużyła się również GW pokazując zdjęcia z Marszu z 13 grudnia opisywanego jako Marsz Niepodległości

Jak zatem ma się to do najważniejszych wniosków z raportu?
Odpowiedzi na pytanie pozostawiam czytelnikom

Zakłamany raport i arkusze durnych analiz dostępne są na stronach KRRiT
http://www.krrit.gov.pl/dla-mediow-i-analitykow/aktualnosci/news,599,relacje-z-obchodow-swieta-niepodleglosci-11-listopada-2011-roku--raport-krrit.html
Na stronach TVP znajdziemy za to pean pochwalny dla TVP
http://tvp.info/informacje/polska/tvp-chwalona-za-relacje-z-11-listopada/6617415
A dla nas wciąż aktualne pozostaje pytanie:
Czy transmisja z Marszu Niepodległości nie zasługuje na to, żeby w ramach misji jaką realizuje TVP pokazać relację z tej manifestacji?
Obecny zarząd TVP w związku z wnioskami z raportu i wypowiedzią Dworaka
„Jak powiedział przewodniczący Krajowej Rady Jan Dworak, KRRiT nie zastosuje restrykcji w stosunku do żadnego z nadawców.”
Nie musi nam już nic więcej wyjaśniać
A co z misją telewizji publicznej?
„Art. 21.1. Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu”.

W prywatnym folwarku nad którym pieczę sprawuje KRRiT nie musi i nie jest realizowana.
Panie Dworak, jak na wstępie, stalinowsko-goebbelsowska propaganda może Panu jedynie pozazdrościć. Nigdy nie dysponowała takimi środkami masowego rażenia jakimi wy dysponujecie. Nigdy też nie miała aż takiej liczby usłużnych, propagandowych mediów, które mają oceniać „mędrcy” „badacze” i „autorytety” jak chociażby Ci, którzy stworzyli zakłamany raport cytowany powyżej.
Za Wikipedią zacytuję fragment definicji
„Propaganda nazistowska (III Rzeszy, goebbelsowska) – ogólnopaństwowa propaganda, kierowana przez ministra propagandy i oświecenia publicznego III Rzeszy Niemieckiej – Josepha Goebbelsa. Oparta była na kłamstwach i oddziaływaniu na ludność przez środki masowego przekazu – radio, prasę, kino.”
I napiszę: Panie Dworak nie idźcie tą drogą – cytując klasyka.
Obecna KRRiT jest narzędziem takiej propagandy, podporządkowując sobie głównie media wspierane przez władze i tak zwane „środowiska opiniotwórcze” na usługach tej władzy. Opublikowany raport pokazuje, że mamy do czynienia z totalną propagandą władzy.
Czy nie istnieją żadne realne możliwości sprzeciwu wobec treści tego zakłamanego raportu?
Czy takie artykułu jak mój mogą coś zmienić?
Nie wiem, ale wiem, że nie należy pozwalać na takie naginanie „prawdy”
We wszystkich mediach „pierwszej linii frontu propagandy” panuje swego rodzaju zmowa milczenia.
Jedynie słuszny przekaz kierowany jest do „ogłupionego, oszukiwanego odbiorcy”, który swoją podstawową wiedzę na temat otaczającej nas rzeczywistości, czerpie z tych zmanipulowanych, propagandowych mediów głównego nurtu.
Przykre jest to, że po 10 kwietnia 2010r w pełni dołączyła do nich TV Publiczna, podobnie jak inne wcześniej już nazwane „zaprzyjaźnione telewizje”.
A wszystko po to, żeby narzucić oglądaczom określone schematy myślowe.

Jako, że brałem udział w Marszu już po 11 listopada kilka razy zabierałem głos w tej sprawie:
http://jadax.salon24.pl/363005,marsz-niepodleglosci-na-rozdrozu-policja-dala-ciala
http://jadax.salon24.pl/363322,zomo-2011-pelen-profesjonalizm-policji
http://jadax.salon24.pl/363353,czyzby-ustawka-tvn-u-narodowiec-broni-auta
http://jadax.salon24.pl/363506,policja-zatrzymuje-autokar-wracajacy-z-marszu-niepodleglosci
http://jadax.salon24.pl/363519,rozpoznano-prowokatora-z-marszu-niepodleglosci
http://jadax.salon24.pl/365744,11-11-11-marsz-niepodleglosci-zapis-calosci-hd
I kolejne już notki czy materiały powstałe ponad tydzień po marszu
http://jadax.salon24.pl/365800,marsz-niepodleglosci-a-tvp-i-misja-publiczna
http://jadax.salon24.pl/366003,marsz-niepodleglosci-dlaczego-nie-mozna-go-pokazac-w-mediach
http://jadax.salon24.pl/366073,marsz-niepodleglosci-2011-tego-nie-zobaczyles-w-tv

Jak też inne materiały filmowe o Marszu Niepodległości, których nie znajdziecie w serwisach TVP
http://www.youtube.com/watch?v=8zDBR-ikjIA
http://www.youtube.com/watch?v=q056CUN924U&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Z87Qkf-1veY&feature=fvwrel
http://www.youtube.com/watch?v=W50axHsdM9w&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Q-ggVzK3KmY&feature=related

Na szczególną uwagę w kontekście prezentowanych materiałów zasługuje rozmowa z Panią Anitą Gargas - Rozmowy niedokończone - Tragedia Smoleńska - Anita Gargas.
Tę rozmowę trzeba wysłuchać w całości i odpowiednio zwrócić uwagę na wypowiedzi Pani Gargas dotyczące TVP. Wszystkie te informacje układają się w pewną całość i dają nam koszmarny obraz TVP pod rządami obecnej ekipy i Dworakowym nadzorem KRRiT.
http://www.youtube.com/watch?v=l7JjJXU54Tw&feature=player_embedded

Brak głosów

Komentarze

Dzieki za obszerne i szczegolowe opracowanie. Dokladnie tu widac falsz i manipulacje KRRiT oraz funkcjonariuszy aparatu propagandy. Przepraszam za brak polskich czcionek, ale mam nie 'polski' laptop.

pozdrawiam. 10.

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

Vote up!
0
Vote down!
0

edward
"Pan miłuje prawo i sprawiedliwość".
Psalm nr 33,5.

#232212

To ewidentne łgarstwa i totalna manipulacja.
A propaganda iście geobbelsowska.
Pozdrawiam
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
0

JAdaX

#232225

to ludzie tej samej nacji, ktorzy zmajstrowali Rewolucje Francuską we Francji , Bolszewicką w Rosji, Ci ktorzy Ukrainie zafundowali ponad dwa lata wielkiego głodu. Nam zafundowali Katyn, Miroslawiec , Smolensk okradli nas ze wszystkiego. Teraz uwazaja ze Polska ziemia jest ich ziemia obiecaną. Walczą z prawdą od chwili przyjscia Jezusa Chrystusa na ziemię, o Jego Zmartwywchstaniu krzyczeli w okół że ktoś wykradł ciało, wtedy zaczeli publicznie wprowadzać perfidną korupcję przekupując żołnierzy rzymskich, kazali krzyczeć w okół to kłamstwo. Po nich przyszli inni fałszerze prawdy, było ich wielu od Marksa, Engelsa, Lenina, Goebelsa i najnowszych Michnika, Blumsztaina i całej masy sprzedawczyków i judaszy. Skad oni się wszyscy wzięli? A ponoć zginęło z rąk hitlerowców  kilka milionów, ja widzę tu cud,  nastąpiło cudowne rozmnożenie? Jaka jest prawda?

Vote up!
0
Vote down!
0
#232263

to ludzie tej samej nacji, ktorzy zmajstrowali Rewolucje Francuską we Francji , Bolszewicką w Rosji, Ci ktorzy Ukrainie zafundowali ponad dwa lata wielkiego głodu. Nam zafundowali Katyn, Miroslawiec , Smolensk, okradli nas ze wszystkiego. Teraz uwazaja ze Polska ziemia jest ich ziemia obiecaną, mówia już o tym głośno. Walczą z prawdą od chwili przyjscia Jezusa Chrystusa na ziemię, o Jego Zmartwywchstaniu krzyczeli w okół, że ktoś wykradł ciało, wtedy zaczęli publicznie wprowadzać perfidną korupcję przekupując żołnierzy rzymskich, kazali  w okół rozgłaszać to kłamstwo. Po nich przyszli inni fałszerze prawdy, było ich wielu od Marksa, Engelsa, Lenina, Goebelsa i najnowszych Michnika, Blumsztaina i całej masy sprzedawczyków i judaszy. Czy to nie oni chcą zabić prawdę płynącą z TV TRWAM i Radia Maryja, posiedzenia KRRiT, Sejmowych i Senackich komisji kultury przypominają sceny z filmu "Pasja" Mela Gibsona, perfidny atak na PRAWDĘ . Skąd oni wszyscy się wzięli? A ponoć zginęło z rąk hitlerowców  kilka milionów, ja widzę tu cud,  nastąpiło cudowne rozmnożenie?

Jaka jest prawda?

Vote up!
1
Vote down!
0
#232270

JAdaX
Vote up!
1
Vote down!
0

JAdaX

#232282

ale bardzo zdawkowa niepelna, pytanie brzmi. Skad ich sie tylu nabrało jakies cudowne rozmnozenie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#232404

Dodaję tu uzupełnienie do końcówki Twojego ważnego wpisu, mianowicie do rozmowy z p. Anitą Gargas. Link, który podałeś, odsyła do I części tej rozmowy. Ale odbyła się, tego samego wieczoru, II część rozmowy, już tylko w RM. Ta część jest dłuższa i też ogromnie ciekawa, podaję link:

http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2012/02/2012.02.29.rn22.mp3

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#232257

Wielkie dzięki za informacje i link do drugiej części rozmowy z Panią Gargas. Przyznam, że nawet o niej nie wiedziałem.
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
0

JAdaX

#232285

Każdy, kto oglądał transmisję w TVP INFO musiał zauważyć gigantyczny poziom manipulacji i kłamstwa. Po pierwsze, materiały z rozróby były powtarzane w pętli raz po raz. Zadymiarzy łamiących barierki pokazywano (nie zaznaczając, że to materiał archiwalny) tez wtedy, gdy za oknami się ściemniło i takie sceny w takim oświetleniu były nierealne. Zaproszeni do studia goście byli od razu nastawieni na komentowanie burd. Ciekawe, skąd wiedzieli, że będzie zadyma? Prowadząca dziennikarka (proponuję nagrodę dziennikarskiej hieny roku) prowadziła program pod ustawioną tezę: źli narodowcy kontra dobrzy "tęczowi". Podczas rozmów telefonicznych z władzami ratusza wyrażała zdziwienie, że Marsz jeszcze nie został zdelegalizowany. Co więcej wręcz domagała się takiej delegalizacji w wypowiedziach na antenie. W pewnym momencie ogłosiła, jak się okazało fałszywą, informację o delegalizacji Marszu, czym mogła właśnie sprowokować dodatkowe starcia. Jedynie cenne było dla mnie to, kiedy dodzwoniła się do organizatorów Marszu (bodajże prof. Żaryna) i usłyszała razem z widzami (ale niedopatrzenie techniczne), że marsz od kilku godzin idzie inną drogą w całkowitym spokoju. Mina dziennikarskiej hieny - bezcenna. A przecież to właśnie była jedyna w całej transmisji rzetelna i potwierdzona informacja. Reszta - same manipulacje pod założoną tezę.

Vote up!
0
Vote down!
0

M-)

#232379

Zerknij w zestawienie linków z relacji zawartych w serwisie www TVP. Tam są tylko takie relacje o jakich piszesz.
Innych nie ma i nie było.
Ale łgarstwo z raportu
"a)Najpełniej Marsz Niepodległości pokazywany był przez TVP Info, w której na żywo relacjonowano przebieg Marszu, ale zarazem najpełniej pokazywano – dzięki ulokowaniu kamer pośrodku Placu Konstytucji, a także na ulicach wokół trasy Marszu"
jest większym niż te, których dopuszczali się Stalin i Goebbels. Oni starali się wykorzystywać propagandę, której przynajmniej próbowano nadać choć pozory prawdy. Tu jest mega kłamstwo i nikt się tym nie przejmuje.
Czy my, żyjemy w epoce kamienia łupanego?
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
-1

JAdaX

#232388

 Obawiałam się, że dojdzie tam do rękoczynów. Chamstwo i nerwowe ticki na przepitej gębie  p-Oślicy siedzącej za stołem prezydialnym ,buta i arogancja dworaka i lufta .....to cały obraz ( jakże negatywny )  ...tych "przebierańców" ......

Vote up!
1
Vote down!
0
#232392

bo to oni cały czas umilaja życie nam POLAKOM

Vote up!
0
Vote down!
0
#250281