Marsz Niepodległości a TVP i misja publiczna

Obrazek użytkownika JAdaX
Blog

Minął ponad tydzień od wielkiego Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada.

Przez ten tydzień spodziewałem się obejrzeć w mediach a przede wszystkim w TVP rzetelną i prawdziwą relację z Marszu, w którym oczywiście brałem udział i wiem jak on wyglądał.

Pierwszą własną relację przekazałem jeszcze 11 listopada po powrocie z Marszu.

Zdumiewające było, że w mediach tego dnia nie można było nawet natknąć się na jakąkolwiek relację z Marszu Niepodległości.

I pies trącał prywatne, łże telewizje, mainstreamowe media, które nie bez kozery nazywane są prorządowymi tubami jedynej słusznej propagandy. Pies trącał to, że nie transmitowały zjawiskowej manifestacji ogromnej liczby wspaniałych ludzi (wg. różnych szacunków określanej na 50-90 tys. osób), żarliwych Polaków, którzy w dniu Święta Niepodległości Ojczyny brali udział w tym podniosłym patriotycznym przemarszu na trasie blisko 4,5 km w samym centrum Warszawy, stolicy Polski – Marszu Niepodległości.

Ale przecież mamy jeszcze telewizję publiczną(nie mylić z inną personą publiczną).

I co, gdzie były ekipy tej telewizji podczas Marszu, gdzie wozy transmisyjne, operatorzy, kamery, dziennikarze, gwiazdy programów informacyjnych itp. itd?

Czy i jak wytłumaczy to obecny zarząd TVP?

Czy znowu w sprytny sposób wykorzysta fakt, iż ustawa o radiofonii i telewizji z 1992 roku, nie definiuje misji telewizji publicznej. Ustawa ta w ogóle nie odwołuje się do pojęcia misji.

Jedynie mimochodem słynny artykuł 21., poświęcony jest opisowi zadań publicznego nadawcy:

„Art. 21.1. Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu”.

Ustawa powyżej po prostu stwierdza, że telewizja publiczna realizuje misję publiczną, nadając swój program.

Zatem zapytam, czy transmisja z Marszu Niepodległości nie zasługuje na to, żeby w ramach misji jaką realizuje TVP pokazać transmisję z tej manifestacji?

Czy i kto odpowiada za to, że POlska telewizja publiczna nie zadbała o to, żeby transmitować na żywo największą manifestację obywateli biorących udział w Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada 2011r?

Czy nie powinniśmy wystosować listu z żądaniem wyjaśnienia tego karygodnego działania władz TVP? Czy nie powinniśmy zażądać natychmiastowych zmian na stanowiskach kierowniczych TVP?

Czy nie powinniśmy zażądać rozwiązania tej nie służącej społeczeństwu podejrzanej organizacji, która jeśli sama nie zadbała o odpowiednie „zabezpieczenie medialne” Marszu i rejestrację jego przebiegu to przynajmniej po fakcie powinna coś zrobić, żeby zdobyć odpowiednie materiały filmowe i pokazać je ogółowi społeczeństwa zgodnie z zapisaną ustawowo misją publiczną?

Brak głosów

Komentarze

TV publicznej, bo to nie jest telewizja publiczna. To jest telewizja globalna, a tam nie ma miejsca na żadne narodowe święta.
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Szpilka

#201542

Jest prawie jak "publiczna" co to się sama sprzedaje za ....
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
0

JAdaX

#201568

Gdzie, protest opozycji w sejmie w sprawie naruszeń misji publicznej, jedynej argumentacji, dla abonamentu??? Gdzie obrona obywateli, przed tendencyjnym kreowaniem narracji, przez telewizją publiczną, w ten sposób, że społeczestwo, pozbawione jest rzetelnej informacji, a jej program stacza się do klasyki, republiki bananowej??? Ja rozumiem, że PIS nie ma większości i nic nie może, ale żeby nawet nie podejmował próby??? Organizacja protestów pod gmachami telewizji publicznej, to misja dla Warszawiaków, w każdą sobotą kilkutysięczny, oburzony tłum, byłby zauważalny nie tylko w Polsce??? Tak, dalej być nie może, żebym ja abonamentem finansował reżim czy totalitaryzm??? W punkcie o misji publicznej TVP_, który przytoczny jest w notce, precyzyjnie wskazuje, że została złamana podstawowa jej zasada bezstronności??? Pzdr.

Vote up!
0
Vote down!
0
#201563

Tylko czy obecna opozycja jest w stanie zrobić coś konstruktywnego w tej sprawie?
Mam coraz większe wątpliwości.
Musimy chyba sami przejąć na siebie rolę obywatelskiej opozycji antysystemowej. Może wtedy coś wspólnie osiągniemy.
Pzdr.
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
0

JAdaX

#201570

nigdy dość przyzwoitości i honoru

Tez się dziwię ,że było tyle programów publicystycznych i nie słyszałem natrętnych pytań opozycji( nie mówię tu o pseudo opozycji typu SLD,PJN,Palikot czy PSL) i innych patriotycznych środowisk,resztek niesprzedajnych dziennikarzy,politologów gdzie relacje z prawdziwego marszu,pytań dlaczego w obsadzie programów jest tak mało publicystów ,którzy nie włażą w kiszkę stolcową władzuni jedynie słusznej.We wszystkich programach na żywo juz na początku bym podnosił podobne kwestie bez względu na temat dyskusji,czemu nikt (może są jakieś pojedyncze przypadki)nie nazwie przerywającej-ego bez przerwy dyskutanta-ki od niewychowanych szczeniaków lub lepiej pieniaczy wizyjnych,albo prowadzącego że jest wyjątkowo stronniczy wobec opozycji skracając ,przerywając mu wypowiedź lub pomijanie w dyskusji ,takie zachowania powinny być nagminne to w końcu zaczną się z nami liczyć.

Vote up!
0
Vote down!
0

nigdy dość przyzwoitości i honoru

#201604

To się w głowie nie mieści. W jakich czasach żyjemy. Czy to jest 2011r, czy 1918 czy też orwellowski 1984? Matrix?
JAdaX

Vote up!
0
Vote down!
0

JAdaX

#201626