Kolesiostwo covidowe

Obrazek użytkownika Adaś
Kraj

Witam. Poruszę temat kumoterstwa a może i korupcji covidowej związanej z zaszczepianiem poza kolejnością. Wszystkim już wiadomo bo media trąbią o grupce celebrytów zaszczepionych po znajomości. W sumie w WUM zaszczepiło się ich około 200. A ja dowiedziałem się od dwojga znajomych o takim procederze, który obejmuje pewnie sporą liczbę zaszczepionych. Celebryci z ekranu to tylko wierzchołek góry szczepionkowej. Jedna osoba opowiedziała, że jej stomatolog zaproponował wpisanie na listę poza kolejnością - jako pracownik medyczny, lista liczyła 20 osób. Druga osoba opowiedziała, że jej kuzyn - wojskowy emeryt - zaszczepił już całą najbliższą rodzinę. Nasze społeczeństwo jest chore a chorabą tą jest korupcja i kolesiostwo.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:4)

Komentarze

...ale dużo groźniejszą chorbą jest głupota.
Tylko idioci i tchórze dadzą się zaszczepić...ale pchać się poza kolejnością...myślę, że to raczej propaganda naganiaczy do zaszczepienia.
Tak więc najgroźniejszą chorobą , która trapi Polaków jest głupota.

W księdze Przypowieści (1,32) czytamy: “powodzenie głupców zgubi ich”. Otóż ludzi gubi tylko grzech, a więc głupota jest grzechem.

Głupota oznacza jakieś odrętwienie zmysłu w sądzie, zwłaszcza co do przyczyny najwyższej, będącej celem ostatecznym i najwyższym dobrem.

W sądzeniu zaś może ktoś podlegać odrętwieniu dwojako: albo w wyniku przyczyn organicznych, co zachodzi u ludzi chorych umysłowo, taka głupota nie jest grzechem. Albo w wyniku zanurzenia przez człowieka swego zmysłu w rzeczach ziemskich, przez co jego zmysł staje się niezdolny do pojmowania rzeczy boskich, zgodnie z l listem do Koryntian (2,14): “człowiek zmysłowy nie pojmuje tego, co jest z Ducha Bożego”.

Tego rodzaju głupota jest grzechem.

http://www.bibula.com/?p=19809

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1658757