Ja Ewa - blog

Obrazek użytkownika Ja Ewa
Kraj

Ponad 300 osób w komitecie ustawy obywatelskiej, ponad 1300 podpisów popierających jej założenia i tekst, 650 podpisów pod apelem do polityków o obranie innej drogi do reformy mediów publicznych, prawie 500 podpisów pod listem Stowarzyszenia Film1,2, listy i apele różnych stowarzyszeń i związków, krytyka medioznawców, prawników, finansistów – bez efektu. W końcu to tylko nielicząca się garstka elektoratu, a masy (wcale nie te najbiedniejsze) nie chcą płacić abonamentu rtv. Ustawa medialna, ups, Ustawa o zadaniach publicznych w dziedzinie usług medialnych jest nietykalna. Zupełnie jak jakiś cyrograf.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ja Ewa
Kraj

... jeśli widzi jak na dłoni, jeśli wielu obywateli widzi jak na dłoni, że posłowie działają wbrew Racji Stanu, że działają na szkodę Polski i jej żywotnych interesów?

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ja Ewa
Kraj

Ktoś czasem coś powie bez zastanowienia. Nie często wszak zdarza się by takie „chlapnięcie” miało skutki ogólnonarodowe. Wycofać się z głupiej obietnicy wyborczej jest trudno. No, nie zawsze, ale z nośnej społecznie rzeczywiście może być trudno. Teraz nadarza się okazja do wyjścia z honorem z pochopnej deklaracji. Jakiej? Likwidacji abonamentu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ja Ewa
Kraj

Gazeta Prawna zaprezentowała w dzisiejszym wydaniu wywiad z Panem Profesorem Tadeuszem Kowalskim, szefem zespołu ekspertów, którzy przygotowali platformiany projekt ustawy medialnej (no nie całkiem medialnej co wyjaśnię na koncu). Wywiad nie jest dostępny w necie bez opłaty więc znów nie mogę umieścić linku (sorry Kuki).

Czepiam się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ja Ewa
Kraj

Ach cóż to cóż to zajmuje najgoręcej opinię publiczną pod światłym przewodnictwem byłych, obecnych i przyszłych Dziennikarzy Roku. Jego Elokwencja Pali(tfu)kot i Jego Filantropia Owsiak. Niektórzy jeszcze wałkują dlaczego gaz nie płynie lub czemu tyle ognia w Gazie. O problemach gazowych niestety trzeba rozmawiać z minimalną znajomością tematu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ja Ewa
Kraj

żebym przekleiła wpis z forum na bloga. Ja zgodna kobita jestem więc to czynię.

Tzw.obywatele wg Janiny Paradowskiej

Pani Janina Paradowska raczyła wyrazić swój pogląd na temat ostatnich wydarzeń wokół mediów publicznych. Raczyła też wyrazić swój pogląd na temat róznych projektów ustawy medialnej.

Co do pierwszego -...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ja Ewa
Kraj

Dostałam wiadomość, która skłoniła mnie do zajrzenia do niepoprawnych.pl. Z drugiej strony temat, który mnie zajmuje, w moim mniemaniu, wymaga opisywania jak najszerzej. Ponieważ ustawa medialna we wszystkich swoich odsłonach jest lekceważona przez dziennikarzy jako temat poważnej debaty postanowiłam wkleić moje wypociny zamieszczone wcześniej na salonie24 i przykryte już kurzem historii także tu.

0
Brak głosów