Eva - blog

Obrazek użytkownika Eva
Blog

Kiedy 25 października 2014 roku napisałam na Niepoprawni.pl drugą część artykułu pt.: „Stosunki polsko-czeskie a Praska Wiosna’68”, – zakończyłam ją takimi oto słowami: „Na początku roku 2012 byłam na krótkim wypoczynku w górach wraz z Anią i Kasią. Wówczas dowiedziały się, że niebawem będę żoną Polaka i będę miała obywatelstwo polskie. Podskoczyły z radości. Ale o tym być może napiszę innym razem.” Tyle cytat. No i ten „inny raz” dzisiaj nadszedł. Zatem jeśli zechcecie, to poczytajcie.

5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:19)
Obrazek użytkownika Eva
Historia

Drugą część poświęciłam skrótowemu opisowi inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w operacji „Dunaj” ze wskazaniem na udział wojsk polskich. Do tych powszechnie znanych w Czechach faktów historycznych dodałam relacje moich bliskich, którzy przeżyli tamte czasy oraz własne przeżycia. Natomiast koniec tego artykułu jest optymistyczny, nie mający nic z dramaturgii.

4.85
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:25)
Obrazek użytkownika Eva
Historia

Jest to mój pierwszy poważny wpis na tym portalu. Proszę zatem o wyrozumiałość, jeśli znajdziecie Państwo jakieś błędy. W Polsce dużo mówi się o stosunkach polsko-rosyjskich. Także o polsko-niemieckich i polsko-ukraińskich. Nie znalazłam wpisu na NP, który mówiłby o stosunkach polsko-czeskich czy o Praskiej Wiośnie'68. Dlatego też chcę teraz wypełnić tę wolną przestrzeń.

4.6
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.6 (głosów:23)
Obrazek użytkownika Eva
Kultura

Pozwolicie, że zadebiutuję na „moim” blogu pisząc o tym, co też jest ważne w naszym życiu.  Czytałam o kulinariach, które kiedyś zamieścił Jazgdyni. Było to interesujące. Zauważyłam, że spotkało się to z dużym zainteresowaniem blogerów i komentatorów, którzy dodali kilka przepisów na dobre jedzonko. Chciałam tu napisać o potrawie, która do dzisiaj bywa na naszym stole, a mojemu mężowi przypadła do gustu. Mam tu na myśli klasyczne Češtine lahodné knedlíků, jako że do niedawna była to moja narodowa potrawa.

4.4
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.4 (głosów:20)