Wicepremier Morawiecki o polsko-amerykańskich relacjach gospodarczych i umowie TTIP

Obrazek użytkownika Świetobor
Kraj

PO PRZECZYTANIU TEJ WIADOMOŚCI JUŻ WIEM, ŻE (NIE)RZĄD POLSKI ANI NA JOTĘ NIE ZMIENIŁ SWOJEJ POLITYKI ZAGRANICZNEJ. ROBI WSZYSTKO BY JESZCZE BARDZIEJ BARDZIEJ ODDAĆ NAS W ŁAPSKA AMERYKAŃSKICH KORPORACJI.

cyt:

Współpraca w kwestii polsko-amerykańskich stosunków handlowych i inwestycyjnych, a także stan negocjacji Transatlantyckiego Partnerstwa w Dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) to najważniejsze tematy spotkania wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego z przedstawicielem USA ds. handlu ambasadorem Michaelem Fromanem.

Wicepremier Morawiecki zaznaczył, że TTIP przyczyni się do wzmocnienia relacji transatlantyckich i pobudzenia gospodarek po obu stronach Atlantyku.

]]>http://www.mr.gov.pl/strony/aktualnosci/wicepremier-morawiecki-o-polsko-...]]>

Myślę, że dobrym komentarzem będzie objaśnienie co to takiego jest TTIP (to dla lemingów) ze strony: ]]>https://socjalnacjonalista.wordpress.com/2015/09/13/ttip-kolejny-etap-li...]]>

Nas najbardziej interesuje TTIP, czyli „Transatlantyckie Porozumienie w dziedzinie Handlu i Inwestycji”. Negocjacje trwają od połowy 2013 roku pomiędzy Komisją Europejską a USA.

TTIP jest gorszą formą sterowania społeczeństwem i państwami od traktatów Unii Europejskiej. Kiedy Polska będzie chciała wdrożyć nową ustawę, to dana korporacja może się temu sprzeciwić. Wtedy sprawa trafia do prywatnego międzynarodowego trybunału (ISDS) i oskarża Polskę o celową grę na zmniejszenie zysków korporacji. Trybunał składa się z trzech prawników z dużych kancelarii korporacyjnych. Nie ma wątpliwości dla kogo będą orzekać. Adwokaci zarabiają… 1000 dolarów na godzinę, czyli 8 mln dolarów za rozprawę.

Wyroki i treść pertraktacji są utajniane. Nie bardzo rozumiem dlaczego, skoro w grę wchodzą pieniądze społeczeństwa? Państwo – to my obywatele.

Przykładową akcję mieliśmy niedawno w postaci skargi trzech banków: Commerzbank, General Electric i Raiffeisen. Oskarżyli Polskę o zmniejszenie zysków w przypadku wprowadzenia ustawy frankowej.

Przecież to jest totalny kolonializm! Wyzysk! Bandytyzm! Niewolnictwo!

Wiem, że temat TTIP jest marginalnie znany w Polsce. Dlatego namawiam do jego zrozumienia i przekazywania innym osobom. Jest to jedna z najważniejszych spraw dla Polski i społeczeństwa światowego. Brak zainteresowania tym tematem spowoduje, wdrożenie najpodlejszej wersji NWO. Możemy sprzeciwić się tym bandyckim zapisom, poprzez naciskanie na polityków. Jednak w pełni ochronimy się wychodząc z Unii Europejskiej.

No i jeszcze jedno. Na poczatku lat 90-tych zrobiono wszystko by się pozbyć wojsk sowieckich z Polski (i bardzo dobrze). Jednak teraz usłużne (nie)rządy robią też wszystko by na stałe wprowadzić zbrodnicze wojska NATO

 

PiS cały czas robi wszystko, aby sprowadzić do Polski obce wojska. Jest powiedziane jasno, że działanie to jest skierowane, tylko i wyłącznie, przeciwko Federacji Rosyjskiej, pomimo iż od początku gospodarczego rozbioru Polski w 1989 państwo to w żaden sposób nie przyczyniło się do katastrofalnej sytuacji naszego kraju. Oczywiście, straszenie jakąkolwiek mityczną interwencją Rosjan w Polsce jest bzdurą. Tworząc propagandę odwróconych pojęć legitymizuje się katastrofalną politykę łaszenia się do amerykanów i NATO. Ale to nie wszystko – jak bumerang powraca temat budowy tarczy antyrakietowej.

]]>http://niezalezna.pl/74538-budowa-tarczy-antyrakietowej-ruszy-latem]]>

Wg tej informacji kontrakt ma być podpisany w lutym. Jeśli dojdzie to do skutku, tarcza na ziemiach polskich zostanie na zawsze, a my tym samym nie będziemy mieli żadnej szansy wyrwania się spod amerykańskiej hegemonii, ani nawiązania chociażby normalnych stosunków z Federacją Rosyjską bez zgody protektora. Pozostaje mieć nadzieję, że Amerykanie odstąpią od tego zamiaru i oleją swoich namiestników z Polski.

]]>https://socjalnacjonalista.wordpress.com/2016/02/02/pis-realizuje-nowy-p...]]>

 

A i to jest ciekawe. 

cyt:

„...Sejm zmienił regułę wydatkową. Znajdujący się w niej wskaźnik inflacji (CPI), wraz z korektą błędów jej prognoz, zostanie zastąpiony tzw. sztywnym celem inflacyjnym NBP w wysokości 2,5 proc. Za nowelą głosowało 232 posłów, przede wszystkim z PiS, przeciw było 206 posłów z klubów opozycyjnych, trzech się wstrzymało...” (]]>tutaj…]]>)

Co to oznacza? - mniej więcej tyle,że do gospodarki musi wypłynąć tyle pieniędzy, aby spowodować inflacje na poziomie 2,5%. Daje to rządowi swobodę w kreacji pieniądza dłużnego i zasilenia nimi budżetu kwotą szacowaną przez wiceministra finansówLeszka Skibyna 5,7 mld zł. Tak więc PiS ujawnił kolejne źródło finansowania obietnic wyborczych. Pomysł jest perspektywiczny, bo niektórzy eksperci kwotę, która zwiększyłaby inflację z poziomu -0.7% (od czerwca ubiegłego roku mamy bowiem deflację ]]>zobacz...]]>) do tych oczekiwanych 2,5% potrzebnych będzie tych pieniędzy dużo więcej.

Powiedzmy sobie teraz na czym ten deal polega:

     Otóż rząd wypuści nowe obligacje rządowe na kwotę tych 5,7 mld zł. Z tymi obligacjami banki komercyjne pójdą do swoich banków centralnych, aby te wykreowały (z powietrza) pieniądze pod zastaw polskich obligacji. Jak dobrze pokombinują i zastosują przekręt podwójnego lewarowania, to „wykreują” podwójnie. Nie pójdą do NBP, bo po pierwsze; naszemu bankowi banksterzy zakazali, a po drugie; stopy pożyczek lombardowych i redyskontowch – pomimo znacznych obniżek – są tam mało konkurencyjne. Pieniądze, a w zasadzie zapis komputerowy, zostaną przez te banki przelane na konto naszego budżetu. Będziemy je musieli zwrócić wraz z odsetkami więc już mamy jakieś 10% w plecy. Jednak na tym deal się nie kończy. Gdyby Prezes NBP Belka chciał wykupywać te długi na rynku wtórnym (celem ich umorzenia) to go PiS-urary skierują do prokuratury, bo w tym są dobrzy.

     Te 2,5% inflacji obniży siłę nabywczą wszystkich pieniędzy jakie posiadają gospodarstwa domowe i przedsiębiorcy.Będzie tego 2.5% od pieniądza M3 czyli 1 122 900 mln zł (]]>źródło…]]>) = 26 479 mln zł. Takie obniżenie siły nabywczej nie pozostanie bez dalszych skutków. Spowoduje ono wykreowanie potrzeb pożyczkowych na taką właśnie kwotę.Jest to tzw „podatek inflacyjny”, który zgarnia Międzynarodowy Bankster wraz z odsetkami.

]]>http://nikander.neon24.pl/post/127974,pierwszy-deal-pis-u-z-banksterami]]>

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (6 głosów)