TRZYMAJMY SIĘ RAZEM W TYM TRUDNYM CZASIE!

Obrazek użytkownika Ryan
Świat

Większość z nas, podobnie jak miliardy osób na całym świecie, jest bardzo poważnie zaniepokojona rozprzestrzenianiem się COVID-19 (koronawirus). Wyjątkowe kroki podejmowane przez rządy wielu krajów głęboko ingerują w nasze codzienne życie.

Wiele miast i miasteczek jest dziś sparaliżowanych, choć jeszcze kilka dni temu tętniły życiem. Kościoły, szkoły, sklepy zostały zamknięte, tak samo jak restauracje, kina i centra handlowe. Miliony rodzin już odczuwają pierwsze negatywne, ekonomiczne skutki pandemii, a to dopiero początek.

Zagrożenie nie omija także CitizenGO. Nasze zespoły pracują na całym świecie, by nadal być w gotowości, broniąc najważniejszych wartości, które teraz, w obliczu pandemii, mają jeszcze bardziej doniosłe znaczenie. Prawo do życia, więzy rodzinne w rodzinie złożonej z mamy, taty i dzieci oraz wolność religijna aktualizują się dziś w zupełnie nowej, jeszcze bardziej wymagającej perspektywie.

Od Polski poprzez Hiszpanię, aż po Stany Zjednoczone - każdy członek naszego zespołu mierzy się z nową rzeczywistością i nowymi wyzwaniami

Jednak, co najważniejsze - jesteśmy w tym razem, bo Państwo są z nami!

 

Koronawirus - deklaracja jedności!

               

Deklaracja składa się z kilku prostych obietnic. Składając je sobie wzajemnie chcemy umocnić się w tym trudnym czasie, kiedy niepokój o dzień jutrzejszy, o życie nas samych i naszych najbliższych dotyka nas jak chyba nigdy dotąd.

Dlatego chcemy zadeklarować:

1. Modlitwę za dusze zmarłych, o zdrowie wszystkich zarażonych i ochronę przed skutkami epidemii pozostałych (szczególnie pracowników służby zdrowia), a także o roztropność, wytrwałość i męstwo dla nas samych.

2. Dbanie o starszych członków naszych rodzin i najbliższej społeczności. Na całym świecie, najbardziej narażone na skutki wirusa są osoby starsze oraz cierpiące na różne choroby przewlekłe i obniżające odporność organizmu. Pozostańmy w regularnym kontakcie z naszymi rodzicami, babciami i dziadkami oraz osobami chorymi, oferując im naszą pomoc.

3. Wdzięczność wobec wszystkich pracowników służby zdrowia. To oni niestrudzenie opiekują się chorymi, równocześnie sami będąc najbardziej narażonymi na niebezpieczeństwo. Musimy na co dzień o nich pamiętać i na każdym kroku starać się doceniać ich poświęcenie.

4. Solidarność społeczności CitizenGO. Rządzący na całym świecie przeznaczają dziś gigantyczne kwoty, pogłębiając zadłużenie swoich państw, na łagodzenie skutków pandemii. Są to często działania gorączkowe, podejmowane dodatkowo w warunkach ograniczonej przestrzeni do debaty publicznej. Zespół CitizenGO przygląda się uważnie obecnym wydarzeniom. Jesteśmy przekonani, że jest dziś sprawą kluczową abyśmy razem z Państwem pozostawali w gotowości do ewentualnych dalszych działań!

 

https://citizengo.org/en/node/177740?utm_source=tw&utm_medium=social&utm_content=typage

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.7 (głosów:7)

Komentarze

W ubraniu nie można było niezwykle głębokiego przesłania przekazać. To całe celebryctwo nie wytrzyma tygodnia bez próby zwrócenia na siebie uwagi. Za to komentarze warte obejrzenia

https://twitter.com/i/status/1241768707631841281

 

https://twitter.com/Madonna/status/1241768707631841281

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1622775