Latający Cyrk - nie tylko Posła Hofmana?

Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Kraj

Szanowni Państwo!Średnia temperatura w Madrycie w listopadzie sięga 13 stopni Celsjusza, a w październiku nawet 20. Dodajmy do tego gorące słońce i równie gorący hiszpański temperament i przepis na udany jesienny urlop gotowy. Ostatnio - jak się okazuje - taki urlop zafundowali sobie polscy posłowie. Za nasze pieniądze.Gdyby nie mocno "nieparlamentarne" zachowanie żon posłów w samolocie, cała sprawa przeszłaby prawdopodobnie bez echa. Podróże poselskie są w zasadzie codziennością i raczej rzadko zwracamy na nie uwagę. Kiedy jednak "wybryki" pań trafiły do prasy, ktoś zaczął się zastanawiać: dlaczego posłowie lecieli - jakby nie było służbowo - do Madrytu z żonami? I dlaczego wybrali się tanimi liniami lotniczymi?Żądamy pełnej jawności korzyści majątkowych uzyskiwanych z naszych podatków przez wszystkich parlamentarzystów oraz prawa do pełnego rozliczenia ich przez społeczeństwo. Jak to zrobić? Powinniśmy, jako społeczeństwo, wywrzeć presję na Marszałkach Sejmu i Senatu, która doprowadzi do powołania specjalnej komisji, w skład której wejdzie po jednym pośle z każdego klubu.

 

Komisja ta następnie powoła niezależnego, zewnętrznego audytora, który będzie miał za zadanie dokonanie audytu wszystkich przywilejów i korzyści majątkowych uzyskanych przez parlamentarzystów - wszystkich, bez wyjątku - w ramach trzech ostatnich kadencji (czyli za rządów PiS i dwukrotnie Platformy Obywatelskiej). W ramach kontroli muszą być zbadane i wyspecyfikowane wszystkie pożytki i sprawdzone rozliczenia parlamentarzystów, zaś raporty powinny być bezapelacyjnie - i bez głosowania w sejmie czy senacie - upublicznione. W raportach muszą także znaleźć się informacje o wszelkich nadużyciach, do jakich doszło pod rządami każdego z marszałków trzech ostatnich kadencji. Termin zamknięcia audytu powinien upływać pod koniec kwietnia, a raport powinien ukazać się już w maju. Dzięki temu możliwe będzie ewentualne rozwiązanie parlamentu i wyznaczenie wspólnych wyborów prezydenckich i parlamentarnych w czerwcu.Tylko tak możemy wreszcie rozliczyć całe to parlamentarne "towarzystwo wzajemnej adoracji". Dość hucpy i tuczenia się klasy politycznej kosztem obywateli. Musimy poznać prawdę i dowiedzieć się na kogo tak naprawdę głosowaliśmy i na kogo będziemy głosować w przyszłości.Przeczytaj cały artykuł:http://fundacja.lexnostra.pl/latajacy-cyrk-posla-nie-tylko-hofmanaZ poważaniem,Maciej Lisowski

Dyrektor Fundacji LEX NOSTRAwww.fundacja.lexnostra.pl

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:16)

Komentarze

To bardzo dobra inicjatywa

miarka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1452764

"Żądamy pełnej jawności korzyści majątkowych uzyskiwanych z naszych podatków przez wszystkich parlamentarzystów oraz prawa do pełnego rozliczenia ich przez społeczeństwo. Jak to zrobić? Powinniśmy, jako społeczeństwo, wywrzeć presję na Marszałkach Sejmu i Senatu, która doprowadzi do powołania specjalnej komisji, w skład której wejdzie po jednym pośle z każdego klubu."

 

W jakiej formie i do kogo kierować wyrazy presji by adresat nie potraktował wniosków jak sądy wnioski  o łamaniu praw wyborczych dyżurną świętą formułką "z powodu błędów formalnych" czyli per noga... Jak coś robić to robić dobrze, zgodnie z wymaganą normą i formą. Jeśli Lex Nostra apeluje to znaczy, że apeluje do zgodnych z prawem aktów. Niech więc Lex Nostra jako organ kompetentny poda takim głupkom jak ja na ten przykład wzór po to by Marszałek Sejmu RP lub Senatu RP nie miał jak odrzucić wniosku.

Konkrety proszę Pana są potrzebne, wzór, nie komunały "żądamy, powinniśmy" itd. Przeczytałam zalinkowany artykuł ale tam również brak jakiegokolwiek wzorca. A wiem, że chętnych do popsucia krwi borsukowi lub/i SRadkowi jest wielu. Niestety tych wielu nie będzie się wygłupiać dla jaj, na ćwierć czy na pół gwizdka  bo w konkretnym celu dlatego, że stawka jest za poważna. I ponieważ jest za poważna dlatego nikt nie będzie ryzykował wysyłania wniosku-żądania w formie łatwej do zakwalifikowania przez borsuki  i SRadki do niszczarki.

Albo robimy coś porządnie by było niepodważalne albo nie robimy nic.

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1452892

Pełna zgoda co do teorii - tak byc powinno jak napisano w artykule. Ale...no własnie , prosze popatrzeć na twarze ludzi, którzy dziś pełnią funkcje marszałków Sejmu i Senatu - Sikorski i Borusewicz.Trudno ich podejrzewać,że rozumieją pojęcia - obowiązek, służba dla społeczeństwa. Nie mam tez wątpliwości,że ugrupowania parlamentarne zignorują ten apel, 25 lat działań pod hasłem "hulaj dusza , nie ma piekła" zdeprawować mogło najtwardszych. Brak zmian w wyborczym kodeksie doprowadzi do wyłonienia tych samych "przedstawicieli narodu" co teraz, może tylko w nieco innej konfiguracji. I nie ma znaczenia czy wygra wybory PiS, choć wątpię. Po hucpie z samorzadowymi "wyborami" i skutecznej akcji "pompowania" PSL czekają nas pewnie kolejne niespodzianki. Slużby kontrolujące "przywódców" panstwa juz nad tym pracują...

 Czas wyjśc na ulice...ostatni czas...

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1452915

Pozdrawiam.

 

PS. Szkoda, że LN nie chce podpowiedzieć wzorca.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1452940