Wybrane absurdy unijne

Obrazek użytkownika Desert Rat
Humor i satyra

Unia Europejska jest znana ze swoich dziwnych, nieco „ekstrawaganckich” decyzji i pomysłów. Niestety, przekładają się się one na nasze życie codzienne. Czym jeszcze może nas zaskoczyć?

 

ŻARÓWKI

Problem UE: Zwykłe żarówki zatruwają środowisko.

Działania UE: Zakaz sprzedaży tradycyjnych żarówek i promowanie dużo droższych świetlówek, zawierających metale ciężkie, przez co będących trudnymi w utylizacji. Jednocześnie trzeba pamiętać, że wydajność tych energooszczędnych spada z czasem i mają mniej przyjazną dla oka ludzkiego barwę.

Obejście absurdu: Zwykłą żarówkę można kupić jako „urządzenie grzewcze” lub, sam widziałem, „żarówkę wstrząsoodporną”.

 

PRZYROST NATURALNY

Problem UE: Praktycznie wszystkie kraje wspólnoty borykają się z ujemnym przyrostem naturalnym.

Działania UE: Promocja antykoncepcji, legalizacja aborcji.

Obejście absurdu: Cóż… Zakasać rękawy, rozpiąć rozporek i dać ponieść się naturze.

 

UNIFIKACJA, UJEDNOLICENIE

Problem UE: Różne rozmiary i kształty różnych produktów.

Działania UE: Wprowadzanie standardów rozmiarów, co w założeniu jest słuszne, ale unifikacja średnicy orzeszków ziemnych czy określenie krzywizny banana jest już chore.

Obejście absurdu: Kupować warzywka od zaprzyjaźnionego pana Władka, który do tej pory nie wie, że dzięki tradycyjnym metodom ma w swojej ofercie produkty organiczne, za które w sklepie zapłacisz 2-3 razy więcej.

 

DOPŁATY

Problem UE: Nierównomierny rozwój gospodarczy, nieopłacalna produkcja.

Działania UE: Wprowadzenie dopłat dla nierentownych przedsiębiorstw, żeby właścicielom opłacało się produkować – np. dofinansowanie plantacji winorośli w Hiszpanii na wys. powyżej 2500 m n.p.m., gdzie uprawa na tej wysokości jest nieopłacalna albo dopłacenie plantatorom tytoniu przy jednoczesnym wzroście akcyzy na tytoń.

Obejście absurdu: Nie przeskoczysz. Trzeba się pogodzić i samemu próbować ugrać troszkę dla siebie, zakładając hodowlę reniferów na Sycylii albo plantację oliwek w Laponii.

 

ADMINISTRACJA

Problem UE: Za duża swoboda interpretacji przepisów.

Działania UE: Wszystko musi być maksymalnie uszczegółowione. Efekty: dekalog ma 279 słów, deklaracja niepodległości USA 300, a dyrektywa UE w sprawie przewozu cukierków karmelkowych 25911; ślimak jest rybą a marchewka owocem.

Obejście absurdu: Nie przeskoczysz. Wypełniaj papierki chrupiąc te pomarańczowe owoce.

 

PRAWA JEDNOSTKI

Problem UE: Dyskryminacja i nie przestrzeganie praw jednostek.

Działania UE: Narzucanie społeczeństwu tolerancji, legalizacja dewiacji. Niedawno skrytykowano „okna życia”, że dzieci w nich pozostawione nie mają możliwości poznania swoich biologicznych rodziców. Pewnie, lepiej podrzucić noworodka na śmietnik lub niech dorasta w atmosferze nienawiści, jak niechciany.

Obejście absurdu: Zostać gejem.

 

Oczywiście absurdów i chorych inicjatyw jest znacznie więcej i nie chodzi o wyliczenie ich wszystkich. Warto czasem stanąć z boku, przyjrzeć się i zastanowić. Pamiętaj, że budujesz ten świat nie dla siebie, tylko dla tych, którzy będą po tobie.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

 prymitywny infantylizm jaki zionie z twoich wpisów byłby na miejscu wśród czytelnikow 'nie' lub tym podobnych periodyków.

Nie wiem na czyje zlecenie testujesz profil niepoprawni.pl, ale zaręczam ciebie, nie ma tutaj idiotów, na poziomie których emitujesz swoje prowokacje.

Zmień portal. Cuchniesz fałszem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346743

No ja nie mogę. Treść zgłoszona..... buchacha..

ciekawe....

a swoją drogą, to waćpan wybrałeś i gładko opisałeś chyba najmniej kłujące w oczy przypadki jewropejskich absurdów.

Swoją drogą. Oburzony zgłaszacz mógłby merytorycznie odnieść się do fragmentu tekstu, który uważa za "obraźliwy, nieadekwatny, głupi, kłamliwy, grubiański lub obrazoburczy", lub bardziej lajtowo: "rubaszny, naigrywający się, ironiczny lub infantylny". Nie przychodzi mi w obliczu przytoczonych przez autora faktów inna klasyfikacja na myśl.

No, ale ja jestem cham i prostak przecież.

******
"Not Every Conspiracy is a Theory"
******
Nie ufam Tuskowi i Putinowi
Mam plany na przyszłość.
Nie mam żadnych myśli samobójczych.
*****
...nie dość prawdy się dorobić, trzeba ją jeszcze obrobić i obronić, i piersiami zastawić, i pieczęć swoją jej położyć na piersiach. C.K.Norwid.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#346785

Od pewnego czasu śledzę teksty z uwagą w kolorze czerwonym. próbując znaleźć przyczynę ich oflagowania. Widzę, że wielu blogerów/komentatorów nie rozumie podstawowej sprawy jaką jest wolny, autorski wybór tematu na WŁASNYM blogu. Jest wielu autorów, którzy z różnych przyczyn mnie nie interesują, lub tematy co do których nie mam własnego zdania, więc - trywialnie napiszę - nie wchodzę na te blogi. Są jednak czytacze, którzy nie bacząc na swoje wrzody recenzują, cenzurują, opiniują. Nie podzielam krytycznych uwag dotyczących tej notki. Powiem więcej - wszelkie kretynizmy produkowane przez eurokołchoz powinny być upubliczniane.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#347103

Mam nadzieję, że w propozycji dotyczącej zaradzenia malejącemu przyrostowi naturalnemu, nie sugerujesz depenalizacji Art. 197 kodeksu karnego ?
;)

Ja już od długiego czasu wieszczę, że taki będzie skutek obecnej sytuacji...
Jakie by przy okazji wynikły z tego plusy - koszty rozpraw, które by się nie odbywały, gwałtowny (nomen omen) skok statystyk policyjnych.

;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#347164