Polski 11 września

Obrazek użytkownika Radek.K
Kraj

         Jak wiemy atak terrorystyczny w USA z 11 września bezpośrednio przełożył się na wzrost uprawnień dla tajnych służb takich jak CIA i FBI pod kątem bezpieczeństwa narodowego oraz działań prewencyjnych aby nigdy taka tragedia w przyszłości się nie zdarzyła. Kroki podjęte po 11 września w stanach to dostęp do większej inwigilacji społeczeństwa, tego co mówią przez telefon, piszą na blogach itp. Pod przykrywką działań prewencyjnych służby mają na wielu polach prawo do stosowoania zarówno szeroko zakrojonych działań wywiadowczych jak również do stosowania wszelkiego rodzaju prowokacji wymierzonych w przyszłych zamachowców. Czy zwiększyło się przez to bezpieczeństwo obywateli? Śmiem wątpić, ale na pewno zwiekszyły się kompetencje służb mających szerokie kompetencje które moga wykorzystywać na wielu innych polach a nie tylko w walce z terroryzmem.

 

O ile w stanach tragedia która się wydarzyła była na ogromną skalę o tyle w Polsce ktoś chce nam wmówić że koleś z wiatrówka i 1000 sztuk amunicji do niej, 2 kostkami mydła, starą nokią i paroma kabelkami jest terrorystą porównywanym do Alkaidy. Niby śmiech na Sali, ale... Oto Pan Cichocki wypowiada się dla jednego z portali:

Szef MSW poinformował, że do końca listopada zespół, przygotowujący kierunki zmian w sektorze służb specjalnych, przedstawi je premierowi z rekomendacją, by w grudniu opinię na temat zmian przedstawiło Kolegium ds. Służb Specjalnych. - Mam nadzieję jeszcze do połowy grudnia przedstawić je także publicznie. Chodzi o to, żeby jeszcze w tym roku zostały zarysowane główne reformy - powiedział Cichocki.

- Niewątpliwie chodzi o to, żeby ABW skoncentrowało swoje działania na zdobywaniu informacji oraz wyprzedzającym rozpoznawaniu różnego rodzaju zagrożeń - zwłaszcza terrorystycznych, ekstremistycznych czy kontrwywiadowczych. To jest jeden z ważniejszych kierunków - powiedział Cichocki.  

 

Czyli w praktyce oznacza to totalną inwigilacje na skale do tej pory nmiespotykaną. I teraz ktoś mi powie że tak upolityczniona służba jaka w tej chwili jest ABW będzie kożystać z szeroko zakrojonego prawa tylko i wyłącznie w celu łapania terrorystów pokroju Brunona K.?

Władza wie że kryzys który mamy, zmieszany z bezsilnością obywateli musi eksplodować. Polacy przebudzą się z letargu i zaczną żądać. Władza się tego boi i szykuje się do tego od dawna. Dodatkowym, czynnikiem jest to że teraz każdemu kto wystąpi przeciwko tej władzy będzie można nazwać terrorystą i skutecznie usunąć na oczach tłumu.

Proszę się przyglądać się ustawom i uprawnieniom jakie w najbliższym czasie będą procedowane bo myślę że wyczytamy z nich o wiele więcej niż z samego zamachu który wygląda dość kuriozalnie a nawet głupio, ale patrząc na dokonania obecnej ekipy wydaje mi się że im nie przeszkadza kabaret i na chama będą pchali każdą nawet najbardziej głópią i kuriozalną teorię.  

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów