III Rocznica Tragedii nad Smoleńskiem

Obrazek użytkownika Ryszard Kapuściński
Kraj

Spotykamy się za kilka dni w Warszawie na uroczystościach III Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem.
Chcę zaznaczyć, że Kluby „Gazety Polskiej” i redakcja „Gazety Polskiej” są organizatorem lub współorganizatorem wszystkich uroczystości. Niestety, coraz częściej docierają do nas informacje o próbie zminimalizowania naszego udziału w tych uroczystościach. Przypomnę, że już w kwietniu 2010 roku nasze środowisko zdecydowanie zaczęło domagać się wyjaśnienia tej strasznej tragedii i tylko redakcja „Gazety Polskiej” od pierwszych dni po wstrząsającym zdarzeniu podjęła się dziennikarskiego śledztwa. To Kluby „Gazety Polskiej” od maja 2010 roku organizują w całej Polsce, co miesiąc, Marsze Pamięci. Marsze, w których uczestniczy co miesiąc kilkadziesiąt tysięcy Polaków; Tych Polaków, którzy dążą do ujawnienia prawdy o Smoleńsku. Z perspektywy trzech lat musimy o tym przypominać, ponieważ wielu „nawróconych” polityków i dziennikarzy, z niewiadomych - a właściwie z wiadomych - przyczyn, chce aby Polacy zapomnieli o tym co i w jaki sposób mówili od 2010 roku. Pamiętamy co o nas mówiono w 2010 roku, jak nas przedstawiano w mediach, jak wielu polityków odwróciło się od nas uznając, że wszystko zostanie wyjaśnione w cywilizowany sposób przez Tuska i jego szajkę. Mylili się. Pisząc te słowa (piątek, godz. 8.10) właśnie słyszę w TVP Info pana Ziobrę, który zapewnia telewidzów, że on i jego partyjka w żadnym przypadku nie będzie uczestniczyć w uroczystościach 10 kwietnia. Historia zatoczyła koło, a Paweł Deresz ps. „Redaktor” ma nowych kolegów.
Bardzo Was proszę, wszędzie gdzie będziecie brać udział w uroczystościach, czy to w Warszawie, czy w swoich miejscowościach, klubowymi banerami zaznaczajcie obecność Klubów „GP” i „Strefy Wolnego Słowa”. Niech nikomu nie przyjdzie do głowy, że z powodu ambicji paru polityków, bieżących rozgrywek politycznych i medialnych uda się komukolwiek nasz krzyk o prawdę zagłuszyć lub zmanipulować. Nic z tych planów nie będzie, pokażmy, że to my mamy rację głośno domagając się prawdy o Tragedii nad Smoleńskiem.
Przypominam, że ostatnią częścią uroczystości 10 kwietnia w Warszawie jest protest Klubów „GP” i marsz spod Pałacu Prezydenckiego pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Spotykamy się po Marszu Pamięci około godziny 21.00 na wysokości hotelu Bristol, ul. Krakowskie Przedmieście 42/44. Ustawiamy się za dużym banerem Klubów „Gazety Polskiej”, proszę w miarę możliwości, wziąć ze sobą bębny czy inne podobne instrumenty.

PROGRAM OBCHODÓW III ROCZNICY TRAGEDII NAD SMOLEŃSKIEM
8 kwietnia
18.00 – kino „Wisła”, pl. Wilsona – prapremiera najnowszego filmu Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego pt. „Prezydent”, poświęconego tragicznie zmarłemu Lechowi Kaczyńskiemu.
Uwaga! Wieczorem w TVP emisja filmu Anity Gargas pt. „Anatomia upadku”.

9 kwietnia
16.00 – w księgarni „GP” przy ul. Nowy Świat 34 odbędzie się spotkanie z redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”. Będzie możliwość zakupienia książki „Tomasz Sakiewicz. Partyzant Wolnego Słowa”. Po spotkaniu około 17.00 udajemy się w kierunku ambasady Rosji.
18.00 – ul. Belwederska 49, pod ambasadą Federacji Rosyjskiej odbędzie protest klubów „Gazety Polskiej”.

10 kwietnia
8.00 – msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w kościele Wyższego Seminarium Duchownego, Krakowskie Przedmieście 52/54 (kościół Karmelitów);
ok. 9.00 – po mszy św. Apel Poległych przed Pałacem Prezydenckim;
9.00–14.00 – spotkanie klubów „GP” na Krakowskim Przedmieściu. Projekcja filmów, m.in. „Anatomia upadku” Anity Gargas i „Przebudzenie” Joanny Lichockiej;
14.00–19.00 – Krakowskie Przedmieście, premiera filmu „Prezydent” Joanny Lichockiej i Jarosława Rybickiego. Koncert Jana Pietrzaka, Marcina Wolskiego i zaproszonych gości.
Między 16.00 a 17.00 – przemówienie Jarosława Kaczyńskiego;
18.30 – Archikatedra Warszawska św. Jana – Koncert Pamięci – muzyka Michała Lorenca;
19.00 – Archikatedra Warszawska św. Jana – uroczysta msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, koncelebrowana przez kilkudziesięciu kapłanów pod przewodnictwem księdza biskupa Józefa Zawitkowskiego. Po mszy św. Marsz Pamięci, który zakończy się pod Pałacem Prezydenckim. Na miejscu przemówią przedstawiciele rodzin smoleńskich i oraz klubów „GP”;
ok. 21.30 – protest klubów „GP” i marsz spod Pałacu Prezydenckiego pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

http://www.gazetapolska.pl/28397-spotkajmy-sie-w-warszawie?utm_source=niezalezna&utm_medium=wpis&utm_campaign=media

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

 Czy "Niepoprawni"  w tym roku będą oddzielną grupą manifestantów?

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#348685