USA pakuje się w kanał

Obrazek użytkownika Bacz
Gospodarka

Pod wpływem lobby lichwiarzy, USA pakuje się w coraz większy kanał.
I tak Stany były juz po uszy zadłużone wewnętrznie i zewnętrznie, ale ponieważ to bogate państwo, to też może się zadłużać dużo: zabezpieczenie jest.

Jednak nawet najbogatszy nie może się zadłużać wiecznie. Poza tym wytwarza się naturalna luka między konsumpcją a produkcją, część konsumpcji jest na kredyt. Kryzys musiał kiedyś nadejść i właśnie go mamy. Jednak rząd zamiast z pokorą przyjąć konieczność ograniczenia konsumpcji, jako nieuchronny efekt wcześniejszej nieodpowiedzialnej polityki, próbuje jeszcze nadal się zadłużać, emituje ogromne pakiety świeżo wykreowanych dolarów - czym nie odeprze kryzysu, a co najwyżej odsunie go trochę w czasie, a potem on i tak będzie, tylko głębszy i dłuższy.

Niedługo przyjdzie inflacja dolara - cudów nie ma, jak się pompuje tyle forsy na rynek to musi przyjść duża inflacja. Owszem to duży rynek więc jest duża bezwładność i mamy jeszcze nie wiem: miesiąc, kwartał... może pół roku.

W związku z tym mam radę dla p. Skrzypka i p. Tuska.
Polska powinna pozbyć się jak najszybciej baksów z rezerwy NBP.
Teraz jest dobry kurs wobec złotego - trzeba korzystać z okazji! Panie Tusku - niech Pan naciska na Skrzypka, aby sprzedał rezerwy walutowe i wpłacił uzyskane złotówki do budżetu jako dywidendę. To pozwoli Panu obniżyć podatek VAT do 15% i odeprzeć kryzys.

Bacz
Pisałem na ten temat:
http://niepoprawni.pl/blog/404/polityka-polski-wobec-sytuacji-w-usa
http://niepoprawni.pl/blog/404/gospodarka-walutami

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Że będzie kubłem zimnej wody i otrzeźwi świat z lewackich promili.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

 
Pozdrawiam
ŁŁ
Ps. Czujcie się zaproszeni do serwisu społecznościowego dla fachowców: hey-ho.pl

#14481

takie same pomysły typowo lewackie jak cudotworca w A
Te jego pomysły splacania kredytów kredytobiorcom ,czy jakies tam zamierzana pom oc tym co weszli w opcje,to gra pod słupki sondazowe,a interes państea,gdzie?
To może niech donald wszystkim za cos zapłaci,mnie np. czynsz za mieszkanie przez lata recesji.

szkoda gadac.

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#14483

Większość państw w strefie "euro" czeka wielka inflacja i załamanie gospodarcze. Co do gospodarki USA, to trudno zmienić mentalność Amerykanów jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy używając kart kredytowych. Wydaje się, że globalną gospodarkę czeka poważny kryzys. Oby nie było to załamanie gospodarcze w ciągu następnych 2 lat.
Pozdrawiam.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pozdrawiam
**********
Niepoprawni: "pro publico bono".

#14525