TV Historia. Prawda o "Rewolucji Październikowej"

Obrazek użytkownika SeaZbig
Historia

Z wielkim zaciekawieniem oglądnąłem dziś film dokumentalny o rewolucji bolszewickiej 1917 roku i dziękuję TV Historia za tą emisję. Dlaczego wrzucam ten temat, dlatego, że przeżyłem już sporo lat i dziś po raz pierwszy dowiedziałem się o prawdzie tzw. rewolucji bolszewickiej. Do tej pory nie wiedziałem jaka jest prawda, a najciekawsze, że jestem kinomanem i ukazano mi, że Sergei Eisenstein w swoim filmie zmienił na potrzeby filmu słynne miejsce epizodu "schodów" (prawdziwe były za wąskie). Dokument przekazuje, że Aurora spóźniła się i wystrzelono kilka pocisków, w tym jeden w Pałac Zimowy, rzekomo dając atakującym kierunek ataku. W rzeczywistości wystrzelono tylko jeden, w dodatku był to ślepy pocisk. W filmie pokazano autentyczne ujęcia pokazujące, że ucierpiało tylko jedno okno Pałacu Zimowego, a co najciekawsze, bolszewicy, którzy wtargnęli do Pałacu zostali potraktowani przez straż(straż także była znikoma) bardzo uprzejmie i odesłani do swojej delegacji.
Dużo by można tu na ten temat pisać, ale głównie chodziło mi o to że jeszcze są jakieś media w Polsce, które warto oglądać.
Szczegóły można znaleźć na Google - polecam

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Wiedza, która nam wkładali do głowy przez całe dziesięciolecia, zaoowocowała oczekiwanym światopoglądem.
Teraz, kiedy odkręca się to co zakręcone, musimy uważać, by zwoje nie zrolowały się nadmiernie w przeciwnym kierunku:)

Polecam film na youtube: "Karny batalion". Tam dopiero nowa propaganda "odkręca" starą:)Ogladałam przez pół tygodnia, ale warto było. Naprawdę, szczerze zachęcam:)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#265674