Audycja 356 na antenie - sprawdź, dlaczego warto nas słuchać!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Audycja 356 (czwartkowa) - szczegóły. Audycja także do pobrania i dowolnego niekomercyjnego użytku. Plik mp3 dostępny na stronie http://audycje.4shared.com

Lech Kaczyński przemawia w czasie obchodów 70 Rocznicy Agresji, ataku na Polskę przez sowiety 17 Września 1939r. O świcie nastąpił atak, gdy Polska ciągle walczyła przeciw Hitlerowi i jego hitlerowskiej niemieckiej armii. Polska stawiała opór samotnie, lecz otrzymała kolejny cios w plecy od sowieckiej Rosji na mocy porozumienia tajnego Hitlera ze Stalinem z sierpnia 1939r. zwanego "Paktem Ribbentrop Mołotow" dzielącego Europę pomiędzy tych ludobójczych dyktatorów.

19:02 Przemówienie: śp. Prezydent Lech Kaczyński - 70 Rocznica Agresji na Polskę przez Sowiety

W tydzień po notce autora: Co robić? Ogłosić niepodległość! w Niemczech grupa ok 700 obywateli ogłosiła powstanie nowego państwa "Nowe Niemcy". O tym w "głównym ścieku" nigdzie nie przeczytasz.

19:15 Blog:MarkD - Jak Niemcy zrealizowali pomysł polskiego blogera

Widziane z dołu. Z czyjej inspiracji powstał NSZZ "Solidarność"? O co walczyliśmy? Wybory kontraktowe - euforia zwycięstwa i zimny prysznic po wyborze Jaruzelskiego. Słabość relegalizowanej "Solidarności". Zostajemy z pytaniem - Związki przestały być Polakom potrzebne?

19:24 Blog:Katarzyna - Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny - Związki zawodowe ale jakie? (odc. 1) Hymn Solidarności "Solidarni, nasz jest ten dzień", słowa Jerzy Narbutt,śpiewa Chór Internowanych z Kwidzyna

„(...) podobnie jak p. Rafał Ziemkiewicz, uważam, że pozywając swych krytyków, zastraszasz potencjalnych polemistów, działasz przeciwko wolności słowa i ograniczasz swobodę debaty publicznej”.

19:45 List:Jan Krzysztof Kelus (czyta Gadający Grzyb) - List do Adama Michnika

To artykuł o sabotażu polskich możliwości , przez Salata53 skomentowany tak: " Oni nie atakują nas za to, czym jesteśmy dzisiaj, oni nas atakują, bo wiedzą, kim możemy być jutro... Też tak myślę!

19:54 Blog:Satyr (czyta:JaWa) - Grafen z technologią polskich naukowców "wyautowany"!

Stosunek społeczeństwa polskiego do utworzonego, za sprawą Napoleona, Księstwa Warszawskiego.Wojna Austrii z Napoleonem.Marsz arcyksięcia Ferdynanda na Warszawę. Zwycięska bitwa wojsk polskich pod dowództwem ks. Józefa Poniatowskiego pod Raszynem. Zdobycie Lublina, Sandomierza, Zamościa, Lwowa i Krakowa. Klęska wojsk austriackich pod Wagram.

20:05 Historia:czyta Katarzyna - T.III dok. § 8 Kampania 1809 roku "Dzieje Polski" Michała Bobrzyńskiego

Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza inauguruje drugi cykl wykładów edukacyjnych – tym razem, pod hasłem „Sylwetki niezwykłe”.

20:22 Wystąpienie:prof. Jan Żaryn - Zaproszenie na wykłady SPJN pt. "Sylwetki niezwykłe"

Prelekcja inaugurująca drugi cykl wykładów edukacji historycznej pt. "Sylwetki niezwykłe" przygotowany przez Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza wygłosił prof. Andrzej Nowak, który mówił o drodze życiowej i ideowej Józefa Piłsudskiego.

20:30 Wykład "Sylwetki niezwykłe" (Stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza):prof. Andrzej Nowak (nagranie Janusz Gajewski) - Józef Piłsudski - spór o Polskę

Nasz reporter, Janusz Gajewski rozmawia z prof. Żarynem o poprzedniej edycji wykładów Stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza „Państwo i my”.

22:13 Wypowiedź:prof. Jan Żaryn (nagranie Janusz Gajewski) - Prof Jan Żaryn podsumowuje I Edycję wykładów "Państwo i my"

Świadectwo pamięci. W Rosji uczy się dzieci, że II wojna światowa zaczęła się w 1941 r. My, tu przed ambasadą Rosyjską przypominamy, że wojnę ZSRS rozpoczął 17 września 1939 r. od agresji na Polskę.

22:24 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Adam Borowski (Nagranie Janusz Gajewski) - Przemówienie przed ambasadą Federacji Rosyjskiej

"To pan oddał śledztwo Rosji...". Czy Armia Czerwona na pewno wyszła z Polski? Co robią na naszych ulicach pomniki i nazwy komunistyczne?

22:29 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Andrzej Melak i Piotr Mazurek (Nagranie Janusz Gajewski) - Przemówienia pod URM

Polski minister okazał się ambasadorem Rosji.

22:36 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Tomasz Sakiewicz i Andrzej Melak (Nagranie Janusz Gajewski) - Przemówienia pod MSZ

Dwoje młodych, prowadzili rowery pod górę ulicą Belwederską i przystanęli przy mnie pytając. Zaskoczył mnie u nich brak wiedzy o 17 września 1939r. Ona absolwentka Szkoły Wyższej (?) magistrantka wydz. Administracji przyznaje się do niewiedzy historycznej.

22:46 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Nagranie - Janusz Gajewski - Po co ci ludzie tu przyszli

Dorota i Marek zapytani przeze mnie na Pl. Na Rozdrożu o Polskę, operowali okrągłymi sformułowaniami na temat UE i Smoleńska.

22:49 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Nagranie - Janusz Gajewski - Dorota i Marek o UE i Smoleńsku

"Chodźcie z nami!" A warszawiacy pozdrawiają manifestantów.

22:57 Manifestacja w Rocznicę 17 IX 1939:Nagranie - Janusz Gajewski - Warszawiacy na Nowym Świecie pozdrawiają demonstrantów

Co wzbudziło taką furie salonu w homilii bpa Antoniego Dydycza podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę? Sprawdź!

23:03 Homilia:Bp. Antoni Dydycz - Homilia bpa Antoniego Dydycza wygłoszona podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę

Kary na tego Brauna nie ma! Znowu rzucił się na pluton policji i zmasakrował funkcjonariuszy!

23:59 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb)`- Grzegorz Braun znowu zaatakował pluton policji

Historia kłamstwa i złodziejstwa na wielką skalę w modelowym przykładzie polskiej transformacji.

24:07 Artykuł:Krzysztof Losz (czyta:JaWa) - Historia prywatyzacji polskiego przemysłu

O watykańskim poparciu dla traktatu Polski Ludowej - Niemieckiego. Apel episkopatu polskiego do RFN w formie oświadczenia dla prasy (jedyny dokument w którym episkopat zwraca się do obcego państwa).

24:25 Czytanka:czyta MarkD - Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy - Józef Mackiewicz

Dziś rozmawiamy z Markiem Wołkiem, który przedstawia nam historię wielkiego kryzysu lat 30. (głównie na przykładzie Niemiec). Przypominajmy sobie historię, by wyciągać wnioski na dzień dzisiejszy. W odcinku także zaproszenia, konkurs, felieton Suworowa i piosenki.

24:33 Konserwa: - Wielki kryzys i konkurs

Pierwsza część cyklu Godziemby przedstawiającego sylwetkę wybitnego dowódcy – gen. Wiktora Thommee. Od armii carskiej do Wojska Polskiego.

01:40 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) - Obrońca Modlina - cz. 1

Znany i czytany również w Niepoprawnym Radiu PL bloger, Kokos26 gościem spotkania w Klubie Ronina. Tematem spotkania była książka Kokosa26 „Jak zabijano Polskę”.

01:59 Spotkanie:Kokos26 - Mirosław Kokoszkiewicz w klubie Ronina

Ocena wpisu: 
Brak głosów