Test audycji LIVE o 18:00 - spotkanie z Leszkiem Żebrowskim i Tadeuszem Płużańskim

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Drodzy słuchacze Niepoprawnego Radia PL!

Dziś ok godz 18:00 przeprowadzimy testy połączenia z salą Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zapraszamy na relację i prosimy o uwagi.

Z góry przepraszamy za przerwy lub jakąś inną katastrofę :) Nie gwarantujemy jakości, bo będzie to połączenie próbne i testowe.

Testy przeprowadzamy na nowym serwerze. W zw. z tym poniżej (pod banerem) ikonki odtwarzaczy za pomocą których możecie się połączyć ze stacją nadawczą, z nowym serwerem z którego przeprowadzimy transmisję. Aktualnie słychać tam mirror aktualnej audycji

W następnych relacjach będzie możliwość zadawania pytań na radiowym czacie. Dziś jednak, w relacji testowej nie przewidujemy takiej możliwości. Jednakże czat jest aktywny i można go wypróbować. Pojawi się on Państwu w kilka sekund po wejściu na stronę http://niepoprawneradio.pl

Poniżej kilka słów o dzisiejszym spotkaniu:

„Paszkwil Wyborczej” to najnowsza książka historyka i publicysty Leszka Żebrowskiego to wznowienie pozycji jaka ukazała się w 1995 roku – poszerzone i uzupełnione o dokumenty i źródła do których dotarł autor w ciągu 18 lat od pierwszego wydania.

„Paszkwil Wyborczej” jest polemiką z artykułem zniesławiającym Powstanie Warszawskie, który ukazał się w „Gazecie Wyborczej”. Myślą przewodnią tego artykułu było stwierdzenie, że: "AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta". Leszek Żebrowski podjął się obrony dobrego imienia Polskiego Państwa Podziemnego i uczestników Powstania Warszawskiego. Opierając się na dokumentach i mało znanych źródłach pokazał, jak w świecie i w Polsce zakłamuje się naszą najnowszą historię oraz kto to robi i komu to służy.

Tadeusz Płużański uważa, że "to kolejna świetnie udokumentowana książka w bogatym już dorobku autora. Dorobku, który cenię także ze względu na podobne zainteresowania: genezą zbrodniczego komunizmu, jego funkcjonariuszami (bestiami), oraz ofiarami – niezłomnymi żołnierzami II konspiracji niepodległościowej. Leszek Żebrowski pokazuje – co szczególnie mi bliskie – historię nie jako zamkniętą kartę, ale jej przenikanie do współczesności. Widać to szczególnie w dzisiejszej Polsce – tej karykaturalnej kontynuacji PRL-u, gdzie dawne kariery i układy trwają w najlepsze. Trwają, ba, kształtują naszą rzeczywistość, i fałszują historię. Takich paszkwilantów znajdziecie w najnowszej książce Leszka wielu” - podkreśla.

Prof. Marek Jan Chodakiewicz jest zdania, że „w końcu powstało niesamowicie ważne dzieło, dzieło symbolicznie. Otóż po raz pierwszy po 1989 r. ktoś pokazał, że można przeciwstawić się merytorycznie post-dysydenckim prymusom selekcji negatywnej i ich post-dialektycznym badziewiom post-modernizmu. I nie przemogą. Okazało się, że nie jesteśmy bezsilni, a wprost przeciwnie – jesteśmy od nich o niebo wyżej intelektualnie. Tylko trzeba chcieć. Przestać narzekać. Zabrać się do roboty. Taki jak Leszek Żebrowski na swoim polu. Chłopak zna się na rzeczy, jak mało kto” - podsumowuje.

Leszek Żebrowski – Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Ekonomista, historyk, publicysta. Specjalizuje się w dziejach polskich organizacji konspiracyjnych w okresie II wojny światowej i narodowego odłamu Żołnierzy Wyklętych, a także komunistycznej konspiracji i partyzantki z lat 1942-1945 oraz stalinowskiej bezpieki.

Spotkanie odbędzie się 30 lipca o godz. 18.00 w Domu Dziennikarza przy ul. Foksal 3/5 w Warszawie.
30 lipca Żebrowski i Płużański o "Paszkwilu Wyborczej"

W imieniu redakcji, zapraszam do testu
MarkD

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Audycja na żywo już na antenie!

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#372849

Trzeba pobrać plik odtwarzacza i kliknąć:

http://198.20.96.52/listen.pls

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#372853

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

pozdrawiam
NiepoprawneRadio.PL

#372854