Niepoprawne RadioPL - audycja 328. Przeczytaj i posłuchaj!

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 328 - SZCZEGÓŁY

"...gwiazda w czoło korzeń zapuści
źródło twarz mi odczłowieczy -..."

19:02 Wiersz:Zbigniew Herbert – Wersety Panteisty (czyta Jabolissimus)

Bursztynowa Komnata, a raczej głucha cisza, jaka od pewnego czasu w tej sprawie zaległa, jest jedną z wskazówek, że ... Czy władza III RP jest aż tak antypolska? Posłuchajcie koniecznie.

19:05 Blog:kokos26 (czyta MarkD) – O Bursztynowej Komnacie i „szafie Lesiaka”

"Nie przeczytasz wszystkich książek, nie ma takiej kamizelki, która uchroni cię od kłamstw i szumu medialnego, ale zawsze możesz włączyć zdrowy rozsądek ".

19:19 Blog:Katarzyna – Rozmyślania przy zmywaku mamy Katarzyny – Sponsorowany gwałt na zdrowym rozsądku

- A gdzie to jest? - Takie pytanie słyszy się najczęściej, gdy mówi się znajomym o zamiarze spędzenia urlopu w Gorcach. Gorce to góry dla koneserów - odludne, specyficzne, czasem z trudną pogodą, ale potrafiące też wynagrodzić wysiłek wspaniałymi widokami, których – o ile nic się nie zmieni – nasi potomkowie mogą już nie doświadczyć.

19:33 Blog:Gadający Grzyb – Śpieszmy się jechać w Gorce zanim odejdą

Wielowiekowe dążenia Niemców do podporządkowania sobie Europy jednym z zasadniczych źródeł kryzysu politycznego i gospodarczego świata zachodniego.

19:49 Blog:Ignacy Nowopolski – Unia Europejska-triumf niemieckiej myśli politycznej

Ks. Jarosława Wąsowicza zapytałem o ocenę meczu Polska - Grecja, wspomnienia z czasów, kiedy był sąsiadem Lecha Wałęsy, stosunek kibiców do byłego prezydenta, jak znalazł się na liście największych Polskich rasistów, ruch FMW, kibiców w archiwach IPN, historię kilku najważniejszych meczów, konflikt rząd - kibice, wizytę Tuska na Litwie, inicjatywy patriotyczne ruchu kibicowskiego, pielgrzymki kibiców, sprawę Starucha i o to, czy Donald Tusk jest kibicem Lechii Gdańsk.

19:58 Wywiad:ks. Jarosław Wąsowicz (kapelan kibiców) – Kibice bojkotują euro 2012 – Staruch jest więźniem politycznym

Ostatnia z nagranych przez nas, prawie 6 minutowa odpowiedź ks.Adama na pytanie : Czy warto działać w perspektywie tego, co ma się wydarzyć? Aby zrozumieć tę odpowiedź, trzeba wysłuchać poprzednich części naszej relacji ze spotkania z ks.Adamem.

20:36 Rozmowa:ks.Adam Skwarczyński – Trzeba działać i nie wątpić (dla Niepoprawnego Radia PL oraz przed kamerą Piotra Zarębskiego)

Po co i komu potrzebna jest Polska? Czy Europa środkowa to dziś Intermarium czy Post-sowiecja? Dlaczego są dwie Ameryki? Jaką rolę dziś odgrywa KGB? Czym zajmują się dziś służby bezpieczeństwa? Jak zachować chrześcijański charakter Europy? - Na te i inne pytania odpowiadał 13 czerwca na spotkaniu w Gdyni waszyngtoński „insider”, historyk Marek Chodakiewicz, .

20:47 Wykład: Marek Chodakiewicz-Między Wisłą a Potomakiem – cz.1 (nagranie i opracowanie – JaWa)

Seawolf o marszu rosyjskich kibiców, zadymach i prowokatorach = plus demaskacja roli Korwin-Mikkego w polskiej polityce.

21:34 Blog:Seawolf (czyta Gadający Grzyb) – Tym razem zielone kominiarki?

Na czym polegał sukces komunistycznej dezinformacji. Podsumowanie rozdziału 24 z części II: Oddziaływanie programu Dezinformacji. Odc. 103

21:47 Czytanka:czyta Katarzyna – Wnioski rozdziału 24 „Nowe kłamstwa w miejsce starych” Anatolija Golicyna

Co ma wspólnego problem "obiektywnej konieczności dziejowej" - czy komunizm musi zawładnąć światem - z chrystianizacją świata komunistycznego? Jaką rolę w rozwiązaniu tego problemu, w czasach Pawła VI odegrał pewien Polak, szef PAXu.

22:01 Czytanka:czyta MarkD – Watykan w cieniu Czerwonej Gwiazdy – Józef Mackiewicz

Dziś zamiast Konserwy - wypowiedź prof. Chodakiewicza.

22:13 Konserwa – Spotkanie:prof. Marek Jan Chodakiewicz – Relacje polsko-żydowskie

Rozmowa z prof. Zdzisławem Krasnodębskim na temat książki o współczesnych Niemczech, ich miejscu w Europie, polityce, kulturze i życiu intelektualnym. Jej autor analizuje powody i przejawy ewolucji politycznej największego państwa UE i ukazuje skutki tej przemiany, w tym zwłaszcza te, które bezpośrednio dotykają Polski. Narody wciąż istnieją, ale u nas wciąż jest zakaz myślenia. Jaki jest obraz Polski w Niemczech? Dla kogo Polska powinna być zadaniem? Diagnozy, postawione onegdaj w publikowanych artykułach profesora, dziś się znajdują potwierdzenie.

23:31 AktRM:prof.Zdzisław Krasnodębski – Zwycięzca po przejściach

Godziemba przedstawia sylwetkę płk. Mariana Porwita – wybitnego naukowca wojskowego, teoretyka i historyka wojskowości.

23:54 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Historyk wojny 1939 roku – cz.1

Spotkanie z autorami albumu Wspólne losy Gruzinów i Polaków – Gruzja nieznana rozpoczęło się od prezentacji medialnej. A Gruzini pięknie śpiewają...Potem wspomnienia z czasów podziemnej działalności "Solidarności Walczącej", to wtedy powstał Autonomiczny Wydział Wschodni i pomysł na album o Gruzji.

24:11 Spotkanie:Piotr Hlebowicz, Piotr Warish – Wspólne losy Gruzinów i Polaków – Gruzja nieznana

Tomasz rozmawia z jednym z autorów niezwykłego albumu "Gruzja nieznana. Wspólne losy Gruzinów i Polaków" o genezie książki, a przy okazji o pięknej Gruzji, jej kulturze, wyjątkowej kuchni i o... weselach gruzińskich. Chcesz wiedzieć, dlaczego Gruzini się nie upijają? Posłuchaj :-)

1:09 Wywiad:Piotr Hlebowicz (rozmawia Tomasz Sarwa) – Gruzja nieznana

"...rozpoczął się proces dawnego kierownictwa CBA z Mariuszem Kamińskim na czele...okazało się, że pan Andrzej Lepper odebrał sobie życie bez udziału osób trzecich ...Odkąd Związek Radziecki zmienił położenie i zza wschodnich naszych granic przesunął się za zachodnie, walka z Kościołem katolickim nie ustała, tylko przyjęła bardziej wyrafinowane formy". Cotygodniowy felieton "Myśląc Ojczyzna". Tym razem o polityce w czasie Euro 2012.

1:29 FelietonRM:Stanisław Michalkiewicz – Polityka wyłazi wszystkimi porami

Konsekwencje braku autonomii uczelni. O zmianach w kształceniu wyższym dokonywanych za pomocą dyrektyw unijnych i urzędników.

1:36 FelietonRM:prof. Piotr Jaroszyński – Myśląc Ojczyzna

Druga część relacji z konferencji, jaka odbyła się w dniu 5 czerwca w klubie Marchołt w Katowicach

1:45 Konferencja:Klub Gazety Polskiej w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Pokolenie – Wojna o pieniądz i neokonserwatyzm amerykański – cz.2

Brak głosów