Michalkiewicz w Olsztynie, Żaryn o Żołnierzach Wyklętych - sprawdź co więcej

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

AUDYCJA 404 (CZWARTKOWA) SZCZEGÓŁY

Ostatnie audycje są także do pobrania w postaci pliku mp3 (można ich słuchać z odtwarzaczy i komórkek) ze strony http://audycje.4shared.com

Żeby wysłuchać wybranej pozycji trzeba włączyć radio o właściwej godzinie, lub 8 godzin po lub przed (powtarzamy audycję co 8 godzin). Radio włączamy naciskając jedną z kolorowych ikonek poniżej.

Nie protestując przeciwko pseudo edukacji, pseudo autorytetom, pseudo naukowcom, pseudo kulturze kręcimy sznur na szyję własną i własnych dzieci, a także na szyję kolejnych pokoleń Polaków. Dzieci się same nie obronią.

19:01 Blog:Shork (czyta:JaWa) - Dlaczego zabrano dzieci państwu Bajkowskim

1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Prof. Pawłowicz O historii ustanowienia tego święta, sztafecie niepodległościowych pokoleń, "schizofrenii" władzy i o tym, kto, oprócz Donalda Tuska, zbojkotował państwowe święto.

19:09 Felieton:prof.Krystyna Pawłowicz - Myśląc Ojczyzna

5 marca 1940 r. Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Związku Sowieckiego podjęło uchwałę o rozstrzelaniu polskich jeńców wojennych przebywających w sowieckich obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz polskich więźniów przetrzymywanych przez NKWD na obszarze przedwojennych wschodnich województw Rzeczypospolitej. W wyniku tej decyzji zgładzono około 22 tys. obywateli polskich.
W przededniu 73. rocznicy tamtych wydarzeń w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się kolejna już Konferencja dla uczniów szkól warszawskich pt. „Katyń - 5 marca Dzień Pamięci”. Jej pomysłodawcą był śp. ks. prałat Zdzisław Jastrzębiec Peszkowski - cudem ocalony świadek Katynia. Konferencję każdego roku organizują nauczyciele z Solidarności oświatowej z Warszawy i Fundacja „Golgota Wschodu”.

19:22 Reportaż Agnieszki Piwar: Sejm - organizator - Solidarność Oświaty Warszawa - "Katyń - 5 III dzień pamięci"

Na rozstajnych drogach znaleźli się Polacy w zaborze rosyjskim. Walka czy praca organiczna? Towarzystwo Rolnicze debatuje nad zniesieniem pańszczyzny, młodzi spiskują. Krwawa niedziela 27 lutego 1861 wystraszyła namiestnika Gorczakowa

19:38 Historia:czyta Katarzyna - T. III, rozdz. II Polityka romantyczna 1831 - 1863, dok. § 29 Na rozstajnych drogach "Dzieje Polski" Michał Bobrzyński

Stanisław Michalkiewicz opowiada, między innymi, o propozycji korupcyjnej Lwa Rywina, rozpadzie struktur PZPR, rozkradaniu majątku państwowego przez spółki nomenklaturowe, kierunkach przygotowań do transformacji systemowej, ideach rozmów Okrągłego Stołu, obcej agenturze w strukturach państwa, fundamentach ustrojowych III RP oraz konsekwencjach systemu ekonomicznego kapitalizmu kompradorskiego.

19:58 Spotkanie:Stanisław Michalkiewicz w Olsztynie 6 III 2012 - Teoria Spiskowa Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”

Emil nie zdążył przyjechać na poród, bo 1. Dywizja jeszcze stała w Grodnie.
Dom nasz był otwarty i każdy gość był przyjmowany serdecznie i z radością.
Krysia rosła i rozwijała się, i była bardzo ładnym dzieckiem. Ale oto znowu jestem w ciąży i 20 marca 1925r. urodziła się Marysia.

22:13 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) - Los już mną zawładnął - odc.31

Rząd wprowadzając nową ustawę, planuje rozprawiać się z resztką świadomych obywateli Polski obcymi siłami; prawdopodobnie FSB, Mossadu i niemieckich służb policyjnych.

22:29 Analiza:Andrzej Gwiazda (czyta:JaWa) - Kto nas będzie pałował?

Lenin znakomicie wyczuwał zagrożenia. Pierwszy raz w Berlinie (o czym było wcześniej), teraz po raz drugi. Inna sprawa, że metody służb niewiele się zmieniają w historii dziejów Rosji, czy tylko ?

22:48 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) - Lenin - rozdz.11 cz.2

"Bitwa, wydana przez powstanie w nocy 22 stycznia, dała rezultat, przez samych powstańców nieoczekiwany; okazała się bowiem niezwykle skuteczną demonstracją wojenną" - ocenia Józef Piłsudski. Co stało się po tej nocy, dlaczego szansa nie została w pełni wykorzystana? Posłuchajmy, jakie wnioski zanotował przyszły Naczelnik wskrzeszonej Rzeczpospolitej.

23:16 Dokument:czyta Katarzyna - Józef Piłsudski "22 stycznia 1863" frag. muzyki Krzesimira Dębskiego z filmu "Szwadron"

Pełny zapis wykładu prof. Jana Żaryna wygłoszonego przed rozpoczęciem I Warszawskiego Maratonu Filmowego o Żołnierzach Wyklętych, który odbył się 02.03.2013 r. w Domu Dziennikarza (SDP) przy ul. Foksal 3/5. Organizatorami pokazu byli: Solidarność Walcząca, Oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Pokaz odbył się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego. W trakcie całego dnia maratonu, przy pełnej sali widzów zaprezentowano 17 filmów dokumentalnych.

23:30 Wykład:prof. Jan Żaryn - O Żołnierzach Wyklętych przed Maratonem Filmowym w SDP 02.03.2013 r. Solidarność Walcząca oddz.W-wa

To już przedostatni odcinek powieści. Dochodzi do niespodziewanego zwrotu akcji w życiu bohaterów. Trzeba posłuchać.

24:55 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) - Oszołomy- część 29

"Zabijanie pamięci" - Niedawno obiegła Polskę wiadomość o profanacji pomnika Inki stojącego w krakowskim parku Jordana. "Do jakiego poziomu zbydlęcenia trzeba dojść, a zarazem jakie poczucie bezkarności trzeba odczuwać, żeby dopuścić się czegoś i takiego. I po co?" - pyta felietonista.

01:14 Felieton:6.03.2013 - Marcin Wolski

Gdyby tak ktoś czerpał wiedzę o naszym nieszczęśliwym kraju wyłącznie z mediów głównego nurtu, od tych wszystkich panów redaktorów Lisów i innych przodujących w pracy operacyjnej oraz wyszkoleniu bojowym i politycznym funkcjonariuszy, to mógłby sobie pomyśleć, że Polska wcale nie jest nieszczęśliwym krajem, tylko przeciwnie – bardzo szczęśliwym. Że nie mamy żadnych większych zmartwień, jak tylko – jak najbardziej dogodzić sodomitom i gomorytom, stanowiącym, jak wiadomo, sól ziemi czarnej.

01:20 Felieton:Stanisław Michalkiewicz - Stalinięta lansują sodomitów

Spotkanie stanowiło okazję do analizy naszej polskiej rzeczywistości, bowiem każdy z jej uczestników najpierw odpowiadał na pytanie – co zmieniło się w Polsce od czasu emisji programu pt.: „Pod Prąd” z ich udziałem? - a potem dzielił się swoimi uwagami, co czasem powodowało polemikę. W prezentowanej części jako pierwszy wypowiada się Bronisław Wildstein. Na wstępie przypomina, że program z 2005 r. ukazał się krótko po tym, gdy został oskarżony o sporządzenie tzw. „Listy Wildsteina”, która przecież jest tylko spisem katalogowym zasobów archiwalnych IPN-u. Marek Nowakowski zauważył, że cezurą, oprócz Afery Rywina, niewątpliwie stała się Tragedia Smoleńska, po której na Krakowskim Przedmieściu pojawiły się tłumy ludzi. Natomiast podział na tych, którzy czegoś chcą i tych, którzy „śpią”, istnieje od XIX wieku, postawa ta w dodatku przekazywana jest w genach jako zespół „homo sovieticus”.

01:30 Pod Prąd:program Jerzego Zalewskiego w Hybrydach - Bronisław Wildstein, Marek Nowakowski 16.02.2013

Rozdział pt.: Udział w sesji Wojewódzkiej Rady Narodowej. Nie było Bydgoszczy, ale...

02:07 Wspomnienia:Andrzej Rozpłochowski - Postawia Ci szubienice - odc.7 tom II

Ocena wpisu: 
Brak głosów