Aktualnej audycji można słuchać do czwartku.

Obrazek użytkownika Niepoprawne Radio PL
Blog

Poniżej szczegóły audycji. Przypominamy, że radio można włączyć klikając w jedną z ikonek poniżej oraz że całą audycję w formie jednego pliku mp3 można pobrać ze strony www.audycje.4shared.com

...Tak jeden za drugim podawał swe nazwisko,
Ostatnie to słowa w ich życiu,
Ostatnie pytanie, ostatnia odpowiedź,
i jedna kula to wszystko...

19:01 Wstęp muzyczny:Horytnica – Katyńskie łzy

Za Braunem nie ujęli się ci, którzy powinni to zrobić w pierwszym rzędzie – nasi prawicowi rycerze ze Strefy Wolnego Słowa, tudzież z grona „autorów niepokornych” - musi więc uczynić to blogosfera.

19:07 Blog:Gadający Grzyb – Prawicowi celebryci a sprawa Grzegorza Brauna

Jak wielokrotnie nagłaśniałem, niestety samotnie i bez jakiegokolwiek poparcia, niewiedza na temat stanu wojennego w środowiskach akademickich jest tak ugruntowana, że trafiła na łamy książek poświęconych historii uczelni.

19:21 Blog:Józef Wieczorek – Niby dlaczego szokuje niewiedza Polaków nt. stanu wojennego

Gospodarka się wali, biorą za twarz dziennikarzy, społeczeństwo biednieje. Czy "rodzimych dosyć jest kanalii", by po raz drugi przeżywać 13 grudnia? Czy ściganie Grzegorza Brauna to znak, że mamy powtórkę z historii?

19:28 Blog:MarkD – 13 grudnia to dzień dzisiejszy

Cz.2. opowieści Nino Betty - Zaczyna się na stacji kolejowej Zegrze 9.I.1944r. Wspomnienie z okresu Bożego Narodzenia, polskiej pomocy dla jeńców. Historia dzieci, które mimo niemieckiej obstawy dostarczyły włoskim jeńcom chleb. Spojrzenie na Polaków z okien wagonów.

19:42 Dokument:Arturo Katolo – Opowieści włoskich jeńców ANEI – cz.2 opowieści Nino Betty

Gen. Skrzynecki odwołany, nowym wodzem mianowany Krukowiecki. Niedołęstwo i zdrada dowódców. Lud Warszawy dokonuje samosądu.Odc. 181

20:04 Historia:czyta Katarzyna – T. III § 20 Załamanie się, § 21 Tragedia „Dzieje Polski” Michał Bobrzyński

Na konferencji naukowej w Gdyni, w 60. rocznicę "procesu"" Komandorów skazanych na śmierć za patriotyzm i kompetencje, dr hab. Dariusz Nawrot przedstawia historię powstania Marynarki Wojennej. Ciekawa i zwięzła prezentacja, dająca pojęcie o determinacji Polaków do tworzenia i do obrony swojego państwa.

20:22 Wykład:dr hab. Dariusz Nawrot (opracowanie: JaWa) – Losy oficerów Marynarki Wojennej II RP

Drugim prelegentem na konferencji ,, Chwała Komandorom, był doktor nauk prawnych i sędzia w stanie spoczynku Zbigniew Szczurek – mówił o zbrodni sądowej . Warto posłuchać, nie tylko pod kątem wiedzy historycznej , ale z punktu widzenia wiedzy o systemie represji wykorzystującym sądy jako narzędzie sprawowania terroru.

20:52 Wykład:dr Zbigniew Szczurek (opracowanie: JaWa) – Zbrodnia sądowa -wykład z konferencji Chwała Komandorom

„W Polsce rządzonej przez Tuska dla mediów nie jest ważne, że wysocy urzędnicy państwowi bezczelnie i publicznie kłamią, do czego za chwilę wrócę, ale to, co powiedział szef największej opozycyjnej partii”.

21:24 Blog:Kokos26 (czyta Gadający Grzyb) – Jarosław Kaczyński – „Wróg Ludu”

W kolejnym odcinku : Sara i Maciek przekazują sobie bulwersujące informacje.

21:31 Czytanka:Martyna Ochnik (czyta : JaWa) – Oszołomy- część 14

Opisując sytuację językiem epidemiologii lekarskiej, można powiedzieć, że na terytorium Polski doprowadzono do katastrofalnego w skutkach wyludnienia i zadbano o brak perspektyw na odbudowę populacji należącej do kultury polskiej.

21:54 Felieton:Zbigniew Hałat – Spróbuj pomyśleć

Część 1 I rozdziału książki Ossendowskiego. Lenin w domu rodzinnym przysłuchuje się rozmowom starszym. Budzi się w nim niechęć do Boga. Ciekawa analiza stanu średniego przedrewolucyjnej Rosji.

22:06 Czytanka:Antoni Ferdynand Ossendowski (czyta MarkD) – Lenin – rozdział I cz.1.

"Bez stanu wojennego nie byłoby "Okrągłego stołu" - Co z tego stwierdzenia jest prawdą? W cotygodniowym felietonie "Głos Polski" Antoni Macierewicz o stanie wojennym.

22:29 Felieton:Antoni Macierewicz – Głos Polski

Tak minął 1911 r. I w 1912 r. zdaje się, mama nam oznajmiła ,że się znów przenosimy. Po śmierci ojca Rafał coraz bardziej zapada na zdrowiu. Tymczasem Genia ukończyła chlubnie gimnazjum i postanowiła kształcić się dalej.
Ja wtedy byłam platonicznie zakochana w nauczyciele historii.

22:42 Czytanka:Janina Fieldorf (czyta Zuzia) – Los już mną zawładnął cz.13

Tym razem red. Stanisław Michalkiewicz opowiedział o kulisach inwigilacji jego samego, prof. Jerzego Roberta Nowaka oraz Waldemara Łysiaka przez ABW pod pretekstem antysemityzmu, o filmie Pokłosie, który niedawno trafił do kin. Pan redaktor podzielił się także refleksją o działaniach prokuratury w sprawie Trotylu, czyli echo posiedzenia komisji sprawiedliwości.

23:01 Wywiad:red. Stanisław Michalkiewicz – O inwigilacji, ABW, Pokłosiu, trotylu i prokuraturze wojskowej

Naród na rozdrożu - diagnoza i plan - to temat wykładu jaki prof. Andrzej Zybertowicz wygłosił w Jeleniej Górze. Motto tego wykładu brzmi: entuzjasta Polski nie może być zarazem entuzjastą blagierów.

23:17 Wykład:prof.Andrzej Zybertowicz – Naród na rozdrożu: diagnoza i plan Gorzów Wielkopolski 7 XII 2012r.

„W nocy z 12 na 13 grudnia, na terenie koszar przy ul. Żwirki i Wigury, w specjalnie utworzonym studio nagrano przemówienie radiowo-telewizyjne Jaruzelskiego, w którym ogłosił wprowadzenie stanu wojennego oraz powołanie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.” - pierwsza część eseju Godziemby.

01:21 Historia:Godziemba (czyta Gadający Grzyb) – Warszawa w stanie wojennym – cz.1

Dwa długie katorżne dni spędziłem na słuchaniu tych samych argumentów, powtarzanych co godzina, a sprzecznych z sobą. Zdawało mi się, że mam do czynienia z ludźmi, z których każdy mówi innym językiem, chcąc widzieć w słowach to, czego w tych słowach nie było, i robiąc wrażenie ludzi, którzy przyszli jedynie po to, aby w twarz sobie pluć, a nie po to, by sobie podać ręce.O polskich "gettach politycznych", niekończących się sporach ciąg dalszy.

01:41 Historia:czyta Katarzyna – Józef Piłsudski „Pierwsze dni Rzeczypospolitej” wykład II, odc. 2 fragmenty piosenki „Jedzie na Kasztance”-Chór Juranda,1934 Piosenki z lat 1914-1918

Nie podżegałem do zbrodni, a wręcz przeciwnie – nawoływałem do surowego i przykładnego karania zbrodni, ze szczególnym uwzględnieniem zbrodni zdrady stanu.

02:02 Wypowiedz:Grzegorz Braun – O podżeganiu do zbrodni i przesądach polskiej

Rozmowa z Wojciechem Sumlińskim dotyczy kulis oskarżenia dziennikarza o płatną protekcję. Jest to wywiad Janusza przeprowadzony w przerwie kolejnej odsłony procesu w dniu 14 XII 2012. Redaktor zdradza kulisy sprawy "aneksu". Cała sprawa przeciw Wojciechowi Sumlińskiemu opiera się na zeznaniach pana Tobiasza.

02:17 Wywiad:z Wojciechem Sumlińskim rozmawia Janusz Gajewski (Niepoprawne Radio PL i Solidarni 2010) – O procesie, Tobiaszu, Komorowskim i aneksie, w przerwie kolejnej rozprawy 14 XII

Brak głosów