Polacy nie są nędzarzami Europy

Obrazek użytkownika Gaga
Gospodarka

Jak wynika z wieloletnich badań, Polska jest krajem o olbrzymich zasobach bogactw naturalnych, ale czy potrafimy je wykorzystać?
Tak, Polska ma ogromne bogactwa naturalne. Samego gazu zarówno w dostępnych, jak i w tzw. nieeksploatowanych pokładach, mamy trzy razy więcej niż cała Europa.
Jeszcze więcej mamy metanu. Węgla kamiennego, którego oficjalna bilansowa ilość, czyli dostępna dla dotychczasowych metod wydobywczych, jest oceniana na 4,6 mld t, jak wykazują najnowsze badania satelitarne i elektromagnetyczne, mamy łącznie z zasobami niedostępnymi dla dotychczas znanych technologii ponad 300 mld t oraz prawdopodobnie największe zasoby węgla brunatnego na 80 proc. terytorium Polski. Pod Pogórzem Karpackim mamy z kolei udokumentowane przynajmniej 100 mln t ropy naftowej. Na znacznym obszarze Polski mamy łupki bitumiczne, w których jest uwięziony gaz w ilościach 1,5 do 3 bln m3, jak szacują amerykańskie firmy. Również metanu, nawet tylko związanego w pokładach węgla, mamy porównywalną ilość. To wszystko pozwoliłoby na zaopatrzenie w energię nie tylko Polski, ale nawet całej Europy przez dziesiątki, jeśli nie setki lat.
Nie gorzej prezentuje się energia cieplna geotermalna , której zasoby są 150 razy większe niż zużycie w Polsce. Ciepło pozyskiwane jest z reakcji termojądrowych zachodzących w jądrze Ziemi. Obecna technologia jest w stanie wykorzysta źródła ciepła nawet z głębokości 10 000m (panująca tam temperatura waha się miedzy 350 a 550stC. ). Koszt uruchomienia wydobywania ciepła geotermalnego wynosi około 2tys Euro na 1 KWh, nastepnie ciągłe korzystanie z tej energii wynosi 2-3 gr/ KWh. Zmniejszenie emitowanego CO2 jest również atutem, gdyż chroni Polskę od kar nałożonych przez UE.
Wielkim bogactwem może poszczycic się Suwalszczyzna, zagłębie rudy żelaza, wanadu, tytanu, antrozytu, szacowane na 1,5 mld t nie wspominając o kamieniach półszlachetnych. W/g szacunków ekspertów złoża te warte są biliony dolarów, łącznie z występującymi rzadkimi pierwiastkami (np. niob niezbędny do produkcji nowoczesnych silników elektrycznych , supermagnesów, luminoforów, półprzewodników specjalnych i energii odnawialnej).Złoża rud polimetalicznych wyczerpały się w Finlandii a następne złoża tytanu o podobnej obszerności znajdują się w Australii.
Najnowocześniejsze technologie są w stanie doprowadzic do korzystania może nie w najbliższym czasie
Przy okazji na tym wyjątkowo bezrobotnym terenie z pewnością znalazłoby zatrudnienie tysiące osób.

Nasze zasoby są warte więcej niż złoto całego świata, więc czemu się dziwic ,że obcy chcą je zagarnąc a nas pozostawic nędzarzami.

Boli mnie kiedy Polacy nie mogą życ jak ludzie i korzystac z suto zastawionego stołu.

Brak głosów

Komentarze

Polska była zawsze bogata - najpierw bursztyn, później zborze, pierwsza ropa...
niestety dzięki obcym rządzącym Polską ( Waza i Sasi, rozbiory i PRL) wszystko to pozwoliło wzbogacić się obcym.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284604

Polacy, jako naród, poprostu niechcą być bogaci. I to nawet nie lenistwo, bo gdziekolwiek poza granicami Polacy są stawiani jako wzór pracowitości i obowiązkowości. A więc jaki wniosek? Obawiam się, że niezbyt pocieszający. Dla obcych pracujemy długo, wydajnie i wytrwale. Dla siebie......

________________________________________

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

Vote up!
0
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#284628

Do tego dołóżmy Potencjał Narodu.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#284606

I lasy. Całe bezkresy lasów. Horyzonty zbóż. Sady wielkopolskie, że oczy nie uniosą. Grzybów pełne kosze, aż ręka boli. Jeziora dobrej wody. Łąki płotem niegrodzone. Najlepsze lata, pszczelą dolą na zime pakowane. Solone z czoła, gładzone ręką grządki przy ogrodzie. Drzewka na wiosnę w białych minióweczkach. I zakopany, tam gdzie nikt nie widział, ołowiany żołnierzyk.

Ale mnie naszło po twoim, mniam, dobrym wpisie.
----
Całuję rączki, padam do nóg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284610

O tych dwóch skarbach naszej drogiej , polskiej ziemi nawet nie wspominam. W Polsce jest około 60% gruntów rolnych, resztę stanowią lasy i nieużytki rolne. Dla przykładu w Norwegii grunt rolny stanowi 3% powierzchni kraju i jest wykorzystany do ostatniej piędzi ziemi. Krowy są wysokomleczne i na dodatek chowane naturalnie, hodowla owiec i kóz jest bardzo rozpowszechniona i stanowi naturalny element rolnictwa. Nam się nic nie opłaca, odłogiem leżą połacie ziemi V i VI klasy, które w Norwegi podejrzewam, stanowią większy procent gruntów ornych.
Ten biedny kraj rozwinął się błyskawicznie dzięki ropie i złożom rud polimetalicznych i mimo wszystko nie porzucili rolnictwa i leśnictwa.
My jak zwykle jesteśmy wiecznie uzależnieni, nasi pomocni sąsiedzi wyrywają łapy po nasze skarby, rozerwali by nas na strzępy, ich polityka właśnie mierzy w tym kierunku a my jak te przysłowiowe barany idziemy na rzeź. To jest nie do pomyślenia , żeby w tak bogatym kraju chodziły głodne rodziny, emeryci dogorywali za przepracowane życie, wzrastało bezrobocie, ludzie uciekali za granicę...ech...KARWA MAC!!! Tu rządzie niezwykle wyrafinowana banda złodziei!

Pozdrawiam
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284650

Dobre przykłady rozwoju (czy ratowania?) miejscowego rolnictwa i całej związanej z tym kultury płyną z Węgier. Polecam wpis w temacie z republiki Radia Wnet /tutaj/ oraz inicjatywę redaktora K. Skowrońskiego dla ratowania rolników, każdy się może przyłączyć: tutaj
---
Całuję rączki, padam do nóg.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284752

Dobra inicjatywa.

- Powstała tratwa - barka symbol naszej akcji, która nosi nazwę "Od rolnika do pośrednika, trzy tysiące procent znika". Ziemniaki są tylko jednym z przykładów, gdzie przebitka cenowa jest rzędu tysiąca czy więcej procent - mówił w Poranku Wnet marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas w związku z akcją Radia Wnet i rolników z Ponidzia.

W dużej mierze nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ceny produktów żywnościowych w Polsce są cenami z sufitu. 8 gr za kilogram ziemniaka dla rolnika. Pośrednictwo jest lepsze od złotej piramidy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#284757

Oczywiście , że pośrednictwo zarabia najwięcej. Przecież nie muszę tłumaczyc jakie są koszty a jakie zyski w skupie. To jest śmieszne. Mój znajomy handluje warzywami, owowcami i zarabia około 100-300% od ceny zakupu towaru u rolnika. Niech mu chwała za to , on też musi z czegoś życ. Bez pośrednika się nie obejdzie, banany w Ameryce Płd też kosztują grosze i mnóstwo pracy tubylców po to żeby w Jewropie zostały sprzedane po 3-4zł/kg.Nie da się ominąc ogniwa w łańcuchu, zawsze można sprzedawac bezpośrednio jak czyni to wielu producentów, tyle że kosztem czasu a czas to pieniądz.

Wracając do tematu, Polska płaci haracz UE za te nędzne dofinansowania dla rolników.Skoro UE dopłaca jakieś tam pieniądze do hektara to po ch...a go uprawiac, skoro płody rolne sprzedawane są w skupie za bezcen. Niedługo nasze pola będą wyglądac jak na Ukrainie- zakrzaczone, zachwaszczone i bezużyteczne.

Polska moim zdaniem ma potężny potencjał i z pewnością nie po to żeby karmic gratis resztę jewropy i to tej bogatszej części zresztą.
Matki dzieci mordują bo nie maja co do gara włożyc, rolnicy za zniszczenia powodziowe jakieś marne grosze dostają albo i nie, leżymy dosłownie na trzęsawisku albo coś się ruszy w duszach Polaków albo za chwilę pochłonie nas bagno .

Pozdrawiam

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#284773

prof Rycho, Polska jest na pierwszym miejscu pod wzgledem zasobow naturalnych na mieszkanca w...Europie! Niewielu sobie z tego zdaje sprawe.Gdyby nie IIIRP i nieudaczne rzady kolejne to nadrobilaby Polska juz dystans!!! Ale w kraju balaganu ciagle zmieniajaczch sie przepisow ,dyletanctwa rzadzacych wszechwladnej agentury, coz mozna sie spodziewac

Vote up!
0
Vote down!
0

prof Rycho

#285731