Faraon

Obrazek użytkownika Gaga
Kraj

Piramidy egipskie od zawsze fascynowały ludzi. Wzbudzały podziw swoją wielkością i doskonałością. Niszczone przez wiatr, wilgoć i burze piaskowe, przetrwały tysiące lat. Stały się symbolem wymarłej cywilizacji – symbolem boskości faraona.
Budowa piramidy była niesłychanie wielkim i drogim przedsięwzięciem. Wymagało to wielkich umiejętności i ogromnej pracy wielu tysięcy ludzi. Astronomowie badali gwiazdy, aby określić najlepsze położenie budowli, matematycy i architekci kreślili plany, kamieniarze ciosali skalne bloki (2,5 tony każdy) a nadzorcy organizowali pracę robotników.
Trudno jest dziś nam zrozumieć, w jaki sposób prawie trzy miliony metrów sześciennych bloków kamiennych, wyniesiono na wysokość prawie stu kilkudziesięciu metrów i dokładnie ułożono, w czasach, kiedy nie znano jeszcze żelaza ani koła, a tym bardziej kołowrotka i wielokrążka?
Zbudowano 11 piramid, które widoczne są z kosmosu i określone są jednym z siedmiu cudów świata.
Otóż my też mamy swoją piramidę( cud Tuska), ba w centrum Polski a nie tam w jakiejś Gizie( kto to słyszał , gdzie to jest?). Zresztą nasz faraon wiedział gdzie stawiac. Drugą postawił sobie bliżej morza o reszcie tych drobnych piramidek nie wspomnę( pewnie popłyną z pierwszą powodzią).
Życzę mu żeby jego budowle przetrwały chociażby ze dwa latka , bo 4500 lat to taka abstrakcja jak przekroczenie bariery prędkości światła.
Swoją drogą ciekawam co widac z lotu muchy nad piramidą?
Dobrze byłoby jakby popłynął żółtą łodzią i poprawił kanał Białomorski.

Szkoda tylko , ze tylu ludzi w Polsce głoduje i straciło dach nad głową a piramidy się walą.

Brak głosów

Komentarze

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#298980

najważniejsza jest ta klepsydra

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#298993

Gwoli kronikarskiego obowiązku i sprostowania nieprawdziwego przekonania.

Nikt tych piramid nie wznosił z bloków transportowanych z kamieniołomów. Takich pełnych transportowanych bloków był niewielki odsetek.

Piramidy w starożytnym Egipcie wznoszono na innej zasadzie: współczesnego betonu. Skała w kamieniołomach była kruszona na drobny pył (wapień). Ma ona takie właściwości,że nawet ówczesną technologią było to bardzo efektywne. Opracowano specjalną formułę, korzystając z dostępnych na terenie Egiptu składników, która umożliwiała zrobienie za pomocą tego pyłu swoistą zaprawę.

Następnie tworzono drewniane oszalowanie i wylewano zaprawę. Kilka dni trwało zanim taka zaprawa się skleiła, przybierając ponownie postać "kamienia". Jednocześnie stawiano kilkaset takich "kamieni" (powierzchnia budowy była potężna). Dzięki temu nie było konieczności robienia tego, co nam historycy o małej wyobraźni próbują przedstawić. No bo jak przetransportować takie kamienie z kamieniołomu ? No przecież tylko na rolkach, ciągnąc je przez pustynię przez tysiące ludzi. Nikt nie zastanawiał się, czy istnieje inny sposób, bo po co ? Prawda ?

Tutaj jakiś polski wpis na ten temat:
http://kopalniawiedzy.pl/piramidy-egipskie-beton-odlano-skala-blok-wapien-dwutlenek-krzemu-struktura-amorficzna-Michel-Barsoum-Joseph-Davidovits,2590

http://www.livescience.com/1554-surprising-truth-great-pyramids-built.html

i inne, jakie można znaleźć w sieci

Egipcjanie niestety byli o wiele mądrzejsi, niż nasi zarządcy (bo Polakami ot oni nie są). Jak już powiedziałem wielokrotnie: u Tuska w domu mówiono po niemiecku, więc Polak z niego żaden. Cała rodzinka Komorowskiego to jakiś przekręt. Ukradziony tytuł hrabiowski, żona z korzeniami SB, polowania i wódeczka m.in. z Palikotem w podmoskiewskich leśniczówkach wykorzystanych do szkolenia agentów FSB i GRU, "internowanie" w Jaworzu z Geremkiem i innymi z tzw nowoczesnej "elity" RP. A wymieniać można jeszcze wiele dowodów na moje twierdzenie.

Ok, już nic więcej nie mówię, bo powstanie osobny wpis :)

******
"Not Every Conspiracy is a Theory"
******
Nie ufam Tuskowi i Putinowi
Mam plany na przyszłość.
Nie mam żadnych myśli samobójczych.
*****

Vote up!
0
Vote down!
0

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#299006

Zdaję sobie sprawę z technicznych możliwości Egipcjan lub w ogóle nie mam o nich pojęcia . Chyba mieli szczęście ,że nie musieli wypalac tych cegiełek w piecu a jedynie wysychały bezpośrednio na słońcu. Z drugiej strony trudno sobie wyobrazic, gdzie i jak te "cegły" zostały poukładane do wyschnięcia a potem tak czy siak wzniesione w górę. Cokolwiek i jakolwiek to wyglądało to absolutnie nie to miałam wyrazic.

Nurtują mnie również peruwiańskie budowle. Jak oni to robili?

Myślę ,że nasi przodkowie, skądkolwiek by nie byli, nie pozwoliliby sobie na marnotrawstwo i durnotę.

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyem art

Vote up!
0
Vote down!
0

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#299070

Po pierwsze, wiem, jaka była intencja, nie po to napisałem mój komentarz, bynajmniej
Po drugie: oni to robili na miejscu. Najpierw zrobili pierwszy poziom, później szalunki robili na pierwszym poziomie, później na następnym, na miejscu. Nigdzie tego nie przenosili. To dlatego nie da się pomiędzy dwa bloki piramid wcisnąć nawet ludzkiego włosa, "cement" idealnie dopasowywał się do stykającej się z nim powierzchni.

Budowle w peru były budowane tradycyjnymi metodami. Tam "klocki" są już rozsądniejszych do transportu rozmiarów.

Pozdrawiam serdecznie

******
"Not Every Conspiracy is a Theory"
******
Nie ufam Tuskowi i Putinowi
Mam plany na przyszłość.
Nie mam żadnych myśli samobójczych.
*****

Vote up!
0
Vote down!
0

****** "Not Every Conspiracy is a Theory" ******

#299104