Skandalista Lech Kaczyński

Obrazek użytkownika gabrielpiotr
Kraj

Nicolas Sarkozy - już od miesiąca planuję spotkanie w Warszawie z Lechem Kaczyńskim. Muszę przekonać go 6 grudnia w Warszawie do podpisania Traktatu Lizbońskiego.

Gazeta Wyborcza - Skandal! Skandal! Skandal! Prezydent Kaczyński nie będzie czekał na Nikolasa Sarkozyego! Prezydent Kaczyński wybiera się gdzieś do Azji! Toż to zniewaga! To brak kultury, ogłady i umiejętności prowadzenia polityki zagranicznej, to brak szacunku dla wielkiego prezydenta Francji!

Kancelaria Prezydenta - Lech Kaczyński wyjeżdża do Korei Pld. i do Japonii. Od ponad roku ustalony jest termin audiencji u Cesarza Japonii Hirohito. Cesarz przyjmuje na audiencję dwóch polityków rocznie. Odwołanie wizyty i audiencji byłoby zniewagą dla japońskiego cesarza.

Gazeta Wyborcza - To skandal, że do tej pory prezydent Sarkozy nie otrzymał zaproszenia od polskiego prezydenta. Zawiodła ambasada polska w Paryżu, zawiedli prezydenccy urzędnicy. Lech Kaczyński ucieka od odpowiedzialności i nie przyjmuje wyciągnietej ręki Nicolasa Sarkozyego, który sam ustalił termin wizyty.

Kancelaria Prezydenta - Być moze uda sie ustalić inny termin rozmowy polskiego i francuskiego przywódcy. Być moze uda się skrócić wizytę w Japonii, tak, by Lech Kaczyński zdązył spotkać się z Sarkozym. Audiencji u cesarza jednak na pewno nie odwołamy.

Gazeta Wyborcza - Skandal! Skandal! Jak tak można! Przecież nawet premier Donald Tusk gorąco popiera wizytę francuskiego gościa. Skandal!

Ocena wpisu: 
Brak głosów