Treści z tagiem: Nicolas Sarkozy

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Świat

Nasze elity nader skwapliwie zrzucają dziś ze swych barków gniotący ciężar suwerenności, cedując ją na rzecz „nowego porządku w Europie”.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Gospodarka

Czy polska w ramach paktu Euro Plus będzie musiała podporządkować się decyzjom przyszłego „rządu gospodarczego” strefy euro?

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Pan prezydent Bronisław Komorowski nie przepuszcza żadnej okazji, by bić w tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego jak w bęben. Wbrew prawdzie Komorowski zarzuca Kaczyńskiemu demontaż Trójkąta Weimarskiego.

 

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jan Bogatko
Blog

Jak uprawdopodobnić mit? Powołać się na podobny mit, by wykazać ich podobieństwo. Mit wcale nie musi być prawdziwy. Tak środowisko wrogie prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu kolportowało legendę: najpierw gruzińską, potem rosyjską. Oba mity są fałszywe, lecz narosła w oparciu o nie prawdziwa legenda. To,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Świat

Czyli pożegnanie z francuską europrezydencją.

I. Na początek.

Wierzcie lub nie wierzcie, ale całkiem niedawno był moment, w którym strupieszałe salony europarnasiarzy zawyły w tłumionej zgrozie niczym zgraje zombich na widok rocket launchera (pamiętacie pierwszego „Quake’a”?).

- … to prawda, nasz stary Jacques...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Wczorajsza wypowiedź prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego o tarczy antyrakietowej została powszechnie odebrana jako tryumf Moskwy. "Rozmieszczenie systemu antyrakietowego nie wniesie niczego do bezpieczeństwa... skomplikuje tylko sprawy" - powiedział Sarko w obecności szefa Komisji Europejskiej Barroso i prezydenta Rosji Miedwiediewa....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gabrielpiotr
Kraj

Nicolas Sarkozy - już od miesiąca planuję spotkanie w Warszawie z Lechem Kaczyńskim. Muszę przekonać go 6 grudnia w Warszawie do podpisania Traktatu Lizbońskiego.

Gazeta Wyborcza - Skandal! Skandal! Skandal! Prezydent Kaczyński nie będzie czekał na Nikolasa Sarkozyego! Prezydent Kaczyński wybiera się gdzieś do Azji! Toż to zniewaga! To brak kultury, ogłady i umiejętności prowadzenia polityki zagranicznej, to brak szacunku dla wielkiego prezydenta Francji!

0
Brak głosów