Parlament Europejski wzywa Rosję do zwrotu Polsce wraku prezydenckiego Tu-​154

Obrazek użytkownika Anonymous
Nazwa serwisu: 
[WP.PL]
Cytat: 

Parlament Europejski jest głęboko zaniepokojony stanem rosyjskiej demokracji. W przyjętej rezolucji eurodeputowani domagają się niezależnego śledztwa w sprawie zabójstwa Borysa Niemcowa. Apelują też do władz Rosji o zwrot Polsce wraku prezydenckiego samolotu, który 10 kwietnia 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem.
W przygotowanej przez największe frakcje polityczne wspólnej rezolucji podkreślono, że zabójstwo Borysa Niemcowa jest najbardziej znaczącym morderstwem politycznym w najnowszej historii Rosji. Wpisuje się w szereg zabójstw dokonanych w tym kraju z pobudek politycznych. Europosłowie domagają się przeprowadzenia niezależnego śledztwa pod nadzorem międzynarodowych organizacji. Za zaistniałą sytuację obciążają rosyjskie władze, podsycające atmosferę nienawiści wobec opozycji i społeczeństwa obywatelskiego.
Zwracają się też z apelem do władz rosyjskich o natychmiastowe zwrócenie Polsce wraku TU154M, który rozbił się pod Smoleńskiem oraz wszystkich czarnych skrzynek z samolotu. W rezolucji podkreślono też fakt, że "poziom zależności rosyjskiego sądownictwa od władz podważa możliwość przeprowadzenia jakiegokolwiek bezstronnego i uczciwego dochodzenia".

Ocena wiadomości: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:2)

Komentarze

Propozycja podjęcia niezależnego międzynarodowego dochodzenia w sprawie katastrofy została odrzucona. 

                                                           

 

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Parlament-Europejski-wzywa-Rosje-do-zwrotu-wraku-prezydenckiego-Tu-154M,wid,17339626,wiadomosc.html?ticaid=1147e8&_ticrsn=3

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1469449

Co z tego, że Parlament Najjaśniejszej Wspólnej Europy apeluje w sprawie smoleńskiej tragedii, kiedy Nasza Władza tego nie chce. Nie śmią uponieć się o wrak, canę gazu i ropy, o embargo... a pozwalają sobie na kpiny z Putina - zastanawiające.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Andrzej z Rynku

#1469570

Szukanie w tym jakiegoś racjonalnego działanie nie sposób

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1469573